Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lett valakinek véletlen baba...

Lett valakinek véletlen baba attól függetlenül hogy védekeztetek?

Figyelt kérdés
Èrdekelne hogy bármilyen vèdekezèsnèl becsúszhat a baba? Melyiknèl a legmagasabb az esèly a babára?

2016. márc. 17. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Egyszer spirál, egyszer gyógyszer mellett lettem terhes. (rendeltetés szerű szedés volt)
2016. márc. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Pl: itt a gyakorin rengeteg az óvszer mellett becsúszott gyerek. Nekünk sok éve bevált módszer.
2016. márc. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekünk is eddig 4 ève, semmi gyógyszert nem is szedtem sose, de most vagy kèsik vagy baba :D
2016. márc. 17. 09:55
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Nekem ugyan nem volt ilyen tapasztalatom, mert a tabi jól bevált, de ismerősi körben a becsúszott gyerekek spirál mellett jöttek.

1 van talán, akiknél óvszer mellett érkezett a baba.

2016. márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja igen, és ami a tablettát illeti. Ezt elsősorban azoknak írom le, akik nem hiszik el, hogy emellett teherbe lehet esni.

Én elvileg nem szedhetnék kétkomponensű gyógyszert (gyakorlatilag szedem, ez az én dolgom). A doki mondta, hogy 1 komponensűt fel tud írni, ez olyan amit terhesség után, szoptatás mellé szoktak felírni. A doki azért tájékoztatott, hogy mindamellett, hogy ezt óraműpontossággal kellene szednem, azért 6 hetente teszteljek a biztonság kedvéért. Hát ez aranyos.. Ennyit ér az egykomponensű fogamzásgátló.


Volt már itt egy pár olyan kérdés, aminél tabi mellett lett terhes a kérdező..persze mindenki nekiesett, hogy ilyen nincs. Aztán kiderült, hogy mi is volt az a gyógyszer, én meg ráismertem, mert nekem is azt akarta felírni az orvos. Ennyit arról, hogy gyógyszer mellett nem lehet.

2016. márc. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan fogalom, hogy Pearl-index. Ez azt mutatja meg, hogy bizonyos fogamzásgátlási módszerek mellett hányan esnek teherbe egy év rendszeres használat mellett.

Sokkal hitelesebb, mint a gyakorin kérdezgetni, mert a Pearl-indexet több ezer fős minták alapján állapították meg.

Ennek alapján nincs 100%-os védekezési módszer, ezt úgy értsd, hogy még ha valakinek mindkét petevezetékét eltávolítják, akkor is előfordulhat, hogy teherbe esik.

Tehát aki szexuális életet él, annak igenis számolnia kell a terhesség esélyével. A kérdés csak az, hogy mekkora ez az esély.

A ma legbiztonságosabb és leginkább elérhető fogamzásgátlási módszer a hormonális fogamzásgátlás, azon belül a hüvelygyűrű (Nuvaring).

A legkevésbé biztonságosnak pedig az ún. természetes fogamzásgátlási módszerek (megszakítás, naptármódszer) és a helyi spermicidek számítanak.

Utóbbiaknál elég komoly esély van arra, hogy becsúszik a baba.

Hogy személyes példát is írjak: én naptármódszer mellett lettem terhes, egy ciklus eleji spontán ovulációból. Nyilván olyan kapcsolatban, ahol ez nem okozott nagy problémát, mert ha gondot okozott volna, akkor máshogy védekezünk.

2016. márc. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk óvszerrel történő védekezés mellett sikerült a baba, valószínű kiszakadhatott, amit nem vettünk észre :D
2016. márc. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogamzásgátló mellett lett a kis kétévesem. De hozzátenném, hogy én toltam el, mert mellette antibotikumot szedtem két hétig..előtte, utána rendesen védett a gyógyszer, összesen 10 évig szedtem..most már letettem, visszatértünk az óvszerre, mert folyamatosan véreztem gyógyszer mellett...és a következő ( a harmadik) gyermekemet ismét tervezni szeretném, nem mintha megbántam volna a kicsit :D
2016. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogyan védekezel Ha kézzel-lábbal, attól még becsúszhat.
2016. márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!