Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire befolyásolja a...

Mennyire befolyásolja a betadine kúp és az Isoprinosine a teherbeesést?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég voltam nőgyógyásznál és a szűrésen p2 lelet mellett gyulladást állapított meg. A két fenti gyógyszert kaptam de babat szeretnénk. Volt mar hasonloja valakinek? Kicsit aggódom mertmar a hónap közepén jarok. Mikor felhívtam azt mondta nyugodtan szedjem de mivel nem voktam egyedül arra nem kérdeztem rá, h ez hogyan hat egy esetleges terhességre. Szedett mar ilyet vki? Köszönöm!
2016. márc. 21. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Alapvető dolog, hogy gyulladásra/fertőzésre kapott gyógyszer és hüvelykúp használata során nem élek nemi életet....
2016. márc. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert ma kaptam a recepteket ma valtottam ki. Mivel pedig eddig nem volt semmilyen tünet eddig éltünk nemi életet, de a kerdes arra vonatkozott, h amennyiben mar van estleges terhesség, arra hogyan hathatnak.
2016. márc. 21. 22:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Veszel szépen egy terhességi tesztet. Ha negatív, akkor alkalmazod a gyógyszert és nem dugsz közben, ha pozitív, akkor meg felemeled a telefont és felhívod az orvosodat. Nem olyan bonyolult ez.
2016. márc. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a betadine-t úgyis este helyezed fel, tedd ezt aktus után pár órával.

Az isoprinosine immun-erősítő, ez esetleg akadályozhatja a teherbe esést, pontosabban a beágyazódást, baba megtartását, hiszen annak a gyengébb immunrendszer kedvez, mert az nem dolgozik ellene (mégiscsak "idegen test" a szervezetben)

2016. márc. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A betadine-nak spermiumölő hatása van.Azt hiszem a tájékoztatóján fel is van tüntetve.
2016. márc. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Nos, nem lesz biztató, de leírom az esetem...

A teherbeesést NEM befolyásolja. De amire szeded, az igen... én pont a fogantatás idején fertőződtem herpeszvírussal, nem tudtam róla, nem volt tervezett terhesség. Használtam rá kúpokat, többek között Betanide-t.

Mire a terhesség kiderült, sikerült szépen ki is kezelni, már meg is feledkeztem az egészről. Minden rendben is ment, egészen a 12. heti ultrahangig, amikor kiderült, hogy súlyos, élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenesség alakult ki a babánál. Az orvosok szerint nagyon nagy valószínűséggel a herpesz okozta. A terhességet meg kellett szakítani.

Van ugyanis néhány olyan vírus, ami a felnőtt szervezetre lényegében veszélytelen, könnyen kezelhető, de ha az embrió fertőződik vele, akkor nála súlyos fejlődési rendellenességet okoz.

Nem ártana tudni, hogy pontosan milyen fertőzésed van, és hogy első, vagy többedik életedben, ugyanis ezek nagyban befolyásolják az esetleges terhesség kimenetelét. Mindenesetre jobb lenne, ha most nem lennél várandós...

2016. márc. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
# 5: Nem erre vonatkozik a kérdés, hanem ha már megtörtént a fogantatás, akkor UTÁNA a terhességre milyen hatással lehetnek a fenti szerek.
2016. márc. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én betadine kúpot használtam amikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok (meglepetés baba volt), bár a terhesség nagyon korai szakaszában, a ciklus 3 hete körül. Most a 32. hétben vagyok, eddig úgy néz ki minden rendben. Amint kiderült a baba ez volt az első kérdésem az orvosomhoz, hogy a kúpnak milyen hatása lehetett a kicsire, nekem akkor azt mondta, hogy elvileg semmilyen problémát nem kéne okoznia.
2016. márc. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Ma meg nem sikerült elérni az orvosom de mindenképp Felhívom ma még.
2016. márc. 22. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!