Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitől fájhat minden hónapban...

Mitől fájhat minden hónapban a mellem, mielőtt megjön a mensim? Babát tervezünk, és mindig jelnek veszem.

Figyelt kérdés
Nagyjából 1 héttel mensi előtt kezd el nagyon fájni a mellem, és mindig elkezdek reménykedni, hátha most baba miatt. Az előző terhességem így kezdődött, erős mellfájdalommal. Lehet ennek valami egyéb oka is? Vagy ez természetes?

#menstruáció #mellfájdalom.
2016. ápr. 11. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
de ha mindig ez a jele a mensidnek akkor miért hiszed, hogy baba jele? ez elég nagy butaság. legalább olyan jeleket beszélj be magadnak amik amúgy nincsenek, annak lenne valai értelme :)
2016. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy elkezdek reménykedni, hátha most baba miatt. A kerdesem az lenne, hogy mitől fájhat, ha nem babától?
2016. ápr. 11. 14:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mióta menstruálok fájnak a melleim.


Ez tipikus menstruációs tünet. Általában 1 héttel a vérzés előtt kezdődik és nagyjából a vérzés első napjaiban el is múlik.


Nem tudom miért ezt veszed "jelnek".


Inkább akkor számítana, ha már 3-4 hete fájna és vérzés sehol. Amúgy semmi jelentősége.

2016. ápr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Nekem csak nagyjából 1 éve kezdett el fájni mensi elott a mellem. 2 éve várunk babára. Es azert gondolok mindig babára, mert már írtam, hogy az előző terhességem is így kezdődött.


A kérdésem továbbra is az, hogy mi okozhatja a mellfájdalmat? Hormonok? Vagy esetleg valami más?

2016. ápr. 11. 14:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Átérzem:)

Nekem az elsőnél semmi bajom sem volt. De akkoriban a mellem sem fájt menzesz előtt. Majd 3 évig szedtem a fogamzásgátlót és mikor elkezdtünk próbálkozni a 2.-al,minden hónapban majd leszakadt a mellem. Már nem is reménykedtem,mert az egyik hónapban már az 5.dpo-n kezdődött. Akkor feladtam,hogy ok,megfog jönni. De nem jött:)


Ez PMS tünet. Vannak erre gyógyszerek,gyógynövények. A barátcserje is nagyon jó szerintem,bár èn nem szedtem a 2.baba előtt.

2016. ápr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A tüszőrepedés után a kiszabadult pete helyén kialakul a sárgatest. A sárgatest progeszteront termel, aminek az a célja, hogy előkészítse a méhnyálkahártyát a beágyazódásra és megakadályozza a leválását. A progeszteron okozza a mellfájást. A hormon latin neve is azt jelenti, hogy "terhességért" (pro=ért, geszteron/gesztáció=terhesség). A 12. hétig a sárgatest felelős azért, hogy ne váljon le a nyálkahártya babástól, utána a lepény felel ezért, de ez már egy másik mese.


Szóval azért fáj a cici tüszőrepedés után, mert a szervezet egy esetleges terhességre készül. Ha ez nem jön össze, a sárgatest elsorvad, nem termel több progeszteront és a progeszteronszint leesése miatt leválik a méhnyálkahártya, azaz megjön.

2016. ápr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Benéztem, mert érdekeltek a válaszok amit a kérdező feltett, mivel mi is most kezdtünk el egy ideje babát tervezni.

De teljesen tökéletes, kielégítő, szinte szakma válaszokat írtatok! Köszönjük szépen! :)

Kedves Kérdező, szorítok, hogy baba legyen mihamarabb :)

2016. ápr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Akkor ezek alapján még inkább örüljek is, hogy fájnak a cicik? :) Régebben sokat barnáztam, mielőtt megjött, volt, hogy 7-8 napot is, de akkor nem emlékszem ilyen intenzív mellfájdalomra. A barnázás jelenthet progeszteron-hiányt is. Ez most lecsökkent 3 napra, és csak napi 1 cseppre, ami a hátrahajló méhnek is köszönhető, ahogy olvastam. A cicifájás viszont megmarad még mensi alatt is, bár egyre csökken..


Meglatjuk!


Még egyszer köszönöm a hasznos válaszokat!

2016. ápr. 11. 15:45
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem volt még hormonokra vérvétel, érdemes csináltatni, mert a fent leírtak mellett okozhatja enyhe prolaktin emlekedés is. Ami már nem annira pozitív, mivel nem baba-barát. Nálam legalábbis így volt. Nekem ovulációtól mensiig fájtak a cicijeim mindig. Barátcserje, homeopatikumok és klasszikus gyógyszer is könnyen leviszi ha kell.
2016. ápr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolso válaszoló! Köszönöm szépen! :)
2016. ápr. 12. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!