Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt közületek valaki ultrahan...

Volt közületek valaki ultrahangos peteérés követésen?

Figyelt kérdés
A ciklus hányadik napján kell menni az orvoshoz?Sikerült utána hamar a baba?Én sajnos nem tudom mikor van a pém hosszú ciklusaim vannak 34 36 naposak.4 hónapja probálkozunk a babával eddig még sikertelenül probáltam az Lh tesztet de nem volt egyértelműen pozitiv.Lehet nincs is pém?Ha elmegyek az orvoshoz és kérem akk meg kell csinálnia a vizsgáltatot?Vagy mondhatja azt is hogy nem végzi el?

2016. ápr. 13. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Ultrahangos peteérés követést stimulált ciklusban csinálnak, csak úgy nem. Pláne 4 hónap után még szóba se állnak veled, hacsak nem azt hazudod, hogy minimum egy éve próbálkoztok, de szerintem még nagyon korai dokihoz szaladgálni. Azt javaslom, következő ciklustól mérj ébredési hőt, abból egyértelműen kiderül, hogy van-e peteérésed, elég hosszú-e a luteális szakaszod, stb. Az LH tesztet én személy szerint nem sokra tartom, mert nem mutatja meg, hogy megtörténik-e a tüszőrepedés, pedig az lenne a lényeg. Sokan ezt nem is tudják, csak használgatják. Az LH hormont emelkedését jelzi, ami növeszti a tüszőt, de ez nem egyenlő az ovulációval. Annyit jelent a pozitív ovuteszt, hogy magas az LH szintje, és VALÓSZÍNŰLEG meg fog repedni egy-két napon belül a tüsző. De ez nem bizonyosság. Ellentétben a hő tartós megemelkedésével, az biztos, hogy sikeres ovulációt jelent, mert a hőt a tüsző helyén kialakuló sárgatest által termelt progeszteron emeli meg. Az meg ovu nélkül nincs. Szóval mérd a hőd. :)


Meg esetleg kérhetsz kétpontos hormonvizsgálatot, a ciklus 3. napján és egy héttel a repedés után.

2016. ápr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Én is a hőmérőzést javaslom, nem fogják csak úgy követni a peteérést UH-n.
2016. ápr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam és természetesen nem csak stimulált ciklusban csinálják. Ha jól emlékszem a 12. napon mentem először. Így derült ki, hogy nincs peteérésem és nem is sikerült hamar a baba (de jó sokára igen és ez a lényeg).

4 hónap után nem fogják neked megcsinálni TB alapon, csak ha kifizeted magánrendelésen.

2016. ápr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam a hőmérözésre csak az a baj 2 müszakba járok ha délelött dolgozom 4 kor kell kelnem ha délután dolgozom akkor meg éjjel negyed 12 kor érek haza és 1 óra elött nem tudok elaludni igy nincs meg a 6 óra alvásom hozzá max 3 óra ha mindig hajnal 4 kor mérném vagy nem baj?
2016. ápr. 13. 21:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Magánrendelésen szerintem megcsinálják 4 hónap után is stimuláció nélkül. Nekem volt mind a két verzióban. Stimuláláskor a ciklus 8.-ik napján kellett mennem először, utána a 10.-ik napon, majd a 11 és 12.-ik nap is mennem kellett, gyorsan nőttek a tüszők. Nem stimulálós ciklusban azt hiszem a 12.-ik napon mentem először.
2016. ápr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Magánrendelésen mennyibe kerül kb?
2016. ápr. 13. 21:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a clostilbegytes ciklusoknál, illetve a stimulált lombikoknál volt peteérés követésem. Általában a 8, 10, 12, 13 napokon kellett mennem (28-as ciklusnál a 14. napon volt a peteérésem).

Hogy mennyibe kerül, változó. Ha végig magánúton megy, akkor kb. 6000/uh. Ha a dokid nem a magánrendelőben ultrahangoz, hanem a kórházban, akkor az uh-k ingyenesek.

2016. ápr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elmentem ma nőgyogyászhoz és megvizsgáltak kértem csináljon ultrahangot talált is érett tüszőt ami ma vagy holnap kell hogy megrepedjen ugyhogy azt mondta ma és holnap mindent bele :) és reméljük sikerül a baba
2016. ápr. 28. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!