Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lehetséges az, hogy minden...

Lehetséges az, hogy minden jel (LH teszt, méhnyaknyák, ovu fájdalom) arra utal, hogy megvolt az ovu, uh-n mégis domináns tüszőt lát az orvos, és szerinte az ovu még csak ezután jön?

Figyelt kérdés
Clostilbegytet szedek peteérés probléma miatt (van peteérésem, csak nem megfelelő), ez az első hónap. Összezavart a doki az ultrahanggal, mert minden jel arra utalt, hogy megvolt az ovum, szerinte még nem. Nem tudom valaki volt-e hasonló cipőben. Előfordulhat hogy elnézte az orvos? Vagy a pozitív LH teszt, ov fájdalom és megfelelő nyák ellenére mégsem volt ovum?

#LH teszt #Clostilbegyt #ultrahangos peteérés követés
2016. jan. 13. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden lehetséges, sőt, az is, hogy a Closti miatt több ovulációd is van, ez ugyanis egyáltalán nem ritka (Closti mellett gyakori az ikerterhesség is, pont emiatt, hogy akár több tüsző is érhet).
2016. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az LH teszt nem a repedést jelzi, hanem hogy dolgozik a szervezet a tüsző növesztésén, magáról az ovuról nem mond semmit. Szurkálás lehet a tüsző növekedésétől is, a nyák egyrészt nem kötelező, másrészt lehet jóval a repi előtt is. Fentiek közül tehát egyik sem bizonyítja hogy megvolt a repedés, ezt erősíti az uh is, ami ellentétben a többi dologgal biztos és objektív. Az uh az egyetlen, aminek hihetsz.
2016. jan. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is valami ilyesmit gyanítok, hogy a Closty miatt több tüsző érett, és van amelyik már megrepedt (amit én éreztem), van amelyik még nem (amit a doki lát uh-n). Bár azt nem mondta hogy lenne corpus luteum, márpedig az uh az ov tényét is kimutatja elvileg, látszódik a sárgatest. Ikreket mondjuk nem annyira szeretnék (már van egy gyerkőcünk), nem tervezünk 3 babát. Ezért nem tudom hogy próbálkozzunk-e még, mert akkor esélyesek lehetnek az ikrek, ha valóban több tüsző reped, vagy hagyjuk ezt a hónapot. Ha viszont nem volt meg az ovum, akkor meg elszalasztanánk a hónapot.... Szerintetek?
2016. jan. 13. 13:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Próbálkozni próbálkozzatok mindenképp, hiszen ha van is tüszőrepedés, nem biztos, hogy meg is fogan a baba, pláne, hogy több is. Plusz az ikerterhességek egy részénél spontán elhal az egyik magzat.

Ha meg ikrek akarnak lenni, úgysem tudod kivédeni. :)

2016. jan. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Simán lehet, hogy még nem volt ovud. Egyrészt a nyák több napig is ovulációra jellemező, tojásfehérje állagú lehet, a középidős fájdalmat nemcsak maga a repedés, hanem a növekvő tüsző is okozhatja, az LH-teszt pedig ovu előtt pozitív, hiszen nem magát az ovut, hanem az azt megelőző LH-csúcsot jelzi.

De Closty mellett természetesen előfordulhat az is, hogy több tüsző érett meg.

2016. jan. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek.

Kedves utolsó, tudom, hogy több napig tojásfehérjés a váladék, nekem 3 napig volt az, viszont az uh napján már nem, akkorra már krémes volt, és azóta is az. Az LH csúcs a tesztek szerint pedig 2 nappal az uh előtt történt. Doki szerint ovuláció 2-3 nappal az uh után várható (ma), ami azt jelentené, hogy 4-5 nappal LH csúcs után ovulálok.

Olvastam valahol, hogyha nem tuti profi a doki, akkor összekeverheti a növekvő tüszőt az ovu után ottmaradt corpus luteummal. Még erre gondolok.

Mindenesetre akcióztunk tegnap is, meglátjuk mi lesz az eredménye kb 2 hét múlva, abban pedig nagyon reménykedem, hogyha babás is leszek, nem lesznek ikrek. :-)

2016. jan. 14. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!