Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elmaradt peteérésem, ma járok...

Elmaradt peteérésem, ma járok a 16. napon, múlt hónapban a 14. napon volt a peteérésem, most elmaradt, párommal a 9. napon voltunk együtt és kisbabát szeretnénk. Teherbe eshettem a peteérésem előtti termékeny napokban és ezért elmaradt a peteérésem?

Figyelt kérdés
A 7. nap óta minden nap csinálok ovulációs tesztet és eleinte nagyon halvány csík volt, majd a 13. napon kicsit erősebb, most meg megint nagyon halvány, annyira hogy alig észrevehető. Szerintetek mi lehet? Köszi!!

2016. ápr. 22. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem volt tüszőrepedésed, akkor termékeny napod se, tehát nem eshettél teherbe, nem is értem, hogy gondolod. Ovuláció nélkül nem jön létre terhesség, mert nincs minek megtermékenyülni. Az ovuteszt is arra utal, hogy ebben a hónapban nem sikerült megérni a petének. Ha ez több hónapban előfordul, érdemes kivizsgáltatni.
2016. ápr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A tüszőrepedés előtt vannak termékeny napok, amiken teherbe lehet esni, a nőgyógyászom mondta. Vizsgálaton egy hónapja voltam, és minden rendben van. Ezért gondoltam hogy peteérés első szakaszában teherbe eshettem és ezért nem teljesedett be az ovuláció.
2016. ápr. 22. 12:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ovulacio nelkul nem eshetsz teherbe, ahogy az elozo valaszban is irtak. Ha eddig meg nem volt, akkor valoszinuleg ezutan lesz. Nekem teljesen szabalyos ciklusom van, 27 napos, de mult honapban valamiert csak a 18. Napon volt ovulaciom, a ciklusom is 31 napos lett, pedig nem is emlekszem, hogy volt-e valaha ilyen hosszu ciklisom.

De latod, van ilyen.

Legyetek egyutt, amikor jol esik, az a fontos, ovud meg majd lesz valamikor.

2016. ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Igen, teherbe lehet esni tüszőrepedés előtt néhány nappal megesett aktusból HA utána valóban meg is történik a tüszőrepedés. A spermiumok tudnak néhány napot várni a kiszabaduló tüszőre, ezért hívják termékeny napoknak, mivel a sikeres aktus és a megtermékenyülés között napok is eltelhetnek.


De ha nem reped meg végül a tüsző, akkor nincs minek megtermékenyülni, vili? Ha ebben a hónapban nem volt tüszőrepedésed, akkor 0% a terhesség esélye, mert nem volt mit megtermékenyíteni szegény spermiumoknak.

2016. ápr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Most nezem a kommentedet.

A tuszorepedes elotti termekeny napok nem azt jelenti, hogy mar akkor is van megtepedt tuszo es ott varakozik a pete. Az majd tuszorepedeskor es utana lesz.

Az orvosod ugy ertette, hogy a spermiumok altalaban 3 napig eletkepesek bent (ez fugg a minosegtol es a te szervezetedtol is, hogy mennyire van idealis kornyezet a spermiumoknak ott bent).

Tehat az ovulacio elott is mar tetmekeny napokrol beszelunk, mert az akkori egyuttletbol bekerult spermiumok meg eletkepesek egy ideig, siman megvarhatjak ott, amig napokkal kesobb megreped a tuszo es eljut addig a pete, ahol ok varnak.

De abbol a bizonyos peteeresbol egy van, nincs a peteeres elott masik peteeres.

2016. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ha elmaradt a peteérés, hogyen eshettél volna teherbe? ha nincs pete, mit termékenyítenek meg a spermiumok??? :o
2016. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Ennyi ésszel légyszi ne akar még babát...
2016. ápr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen :) Remélem akkor a napokban lesz tüszőrepedésem. Figyelem minden nap, és csinálom a teszteket is. Köszönöm szépen mindenkinek még egyszer! :)
2016. ápr. 22. 12:13
 9/10 A kérdező kommentje:
Ennyi ésszel ne akarjak babát? Köszönöm, kedves vagy!! Így merjen kérdezni az ember bármit is amibe bizonytalan? Ez egy kicsit erős volt nem? Szerintem normálisan kérdeztem, most már tisztába vagyok mindennel, hiszen volt aki normálisan leírta és megértettem.
2016. ápr. 22. 12:15
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A tesztekből egyébként sem derül ki, hogy megrepedt-e a tüsző, a teszt csak a hormonváltozást mutatja.

Hőmérőzéssel tudod kideríteni, hogy van-e ovulációd.

Egyébként meg nem vagyunk svájci órák, lehet egyik hónapban a 14. másikban a 17. napon is akár.

2016. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!