Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hőmérőzés? Kitudja?

Hőmérőzés? Kitudja?

Figyelt kérdés

mindent tudni akarok minden apro reszletet!!

Hogyan mikor mennyi mit jelent. Szoval merre hand meter.:)



2016. ápr. 23. 00:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ez a honap se fog sikerulni,akkor engem is erdekel! :)
2016. ápr. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bella169 ***** válasza:

Szabályok

Mindig ugyan abbab az időben, közvetlen ébredés után (nem kel fel pisilni, inni. KinItja a szemét és rögtön mér) kell mérni mindig ugyan azzal az eszközzel és ugyan ott. Higanyos lázmérő a jobb. Digiből csak az ami 2 tizedesjegy pontossággal mér. Mérési hely lehet hüvelyben vags nyelv alatt. Mindegy melyik de nem szabad válltoztatgatni hogy hol itt hol ott méred. Minimum 6 óra alvás után kell mérni. Ha valaki kijár pisilni akkor utána még legalább egy órát feküdni kell.

Vannak oldalak ahol vezetni lehet a hőt és megrajzolja a görbét. Én a ciklus.hu t ajánlom.


Mikor jó?

Mindenkinek van egy alaphője. Ez van meses első napjától a ciklus első felében. Ekkor alacsonyabb a hő. Akkor jó ha szinte álla dó. Két egymást követő nap között nincs egy tizednél nagyobb eltérés. Tehát minél egyenesebb a görbe annál jobb.

Peteérés elötti nap 2-4 tizededdel esik a hő hirtelen majd másnap a peteérés napján 5-6 tizeddel megugrik.

Az a jó ha innentől magasabban a coverline ( peteérést megelőző 7 nap legmagasabb hőértékénél meghúzott vizszintes vonal) felett van a hő. Ide is ogaz hogy 2 nap között egy tized a max.

Menses elötti nap vagy a menses első napján újra leesik a hő az alaphőre ha megfog jönni.

Átlagban az alphő 36,5 körül szokott lenni. A ciklus második felében pedig 37 körül van a hő. De ez egyénfüggő.


Kb ennyi röviden. Ha van még kérdés vagy valami nem érthető amit írtam szìvesen válastolok.

Bő fél évig vezettem a hőmet.

Egy 8 hónapos kislány anyukája.

2016. ápr. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az Elso "fejezetet" akkor jol tudtam legalabb!!!:) ezeket igy megerositetted koszonom.:)

Es a masodik fele is nagyon jol jott, erthetoen pontosan fogalmaztal koszonom.:)

2016. ápr. 23. 10:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az nem igazán világos, hogy aznap van a peteérés, amikor a hő hirtelen leesik, vagy azután?
2016. ápr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia peteeres elotti napon leesik par tizeddel, majd masnap (tehat peteeres napján) felmegy a hő.

Ott van az a hosszu szep komment , olvasd el.:) :) :) :)

2016. ápr. 23. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!