Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy problémákkal...

Pajzsmirigy problémákkal kuzdok válaszát varom! ?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy alul működéssel sikerult-e elsőre teherbe esni ill.(az elobb olvastam egy ilyen esetről) hogy pm alul működés esetén a teszt tenyleg nem mutatja ki a terhességet?????

2016. ápr. 26. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bocs, de nem azt írtam, hogy nem mutatja ki, hanem azt, hogy a kolléganőmnek nem mutatta ki. Egy esetből ne vonj le általánosságot.
2016. ápr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a másik kérdést, de 10000%, hogy nem a pm alulműködés miatt nem mutatja ki a teszt a hcg-t.


Egyébként nem célszerű kezeletlen pajzsmirigy problémával teherbe esni, mert a vetélés, fejlődési rendellenességek kockázata úgy magasabb.


Én is alulműködéses vagyok, szedek Letroxot évek óta, amivel szépen beálltak a laborértékeim, terhesség alatt sem volt gond. De érdemes inkább várni pár hónapot, míg a kezelés hatására rendeződik.

2016. ápr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

En is letroxot szedek.

Bocsi első csak azt a kerdest mar egy ideje figyeltem es nagyon Megijedtem mikor lattam es nem akartam odairni, mert a kérdezo is kérdezett egy csomót es gondoltam megkerdezem akkor igy, ne haragudj.

De akkor mi miatt nem mutatthatta ki vagy nem mutathatja ki?

2016. ápr. 26. 16:31
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán előfordul, hogy nem választódik ki a vizeletbe a HCG. De ez annyira ritka, hogy 99.9%, hogy nem erre kell gondolni, ha negatív a teszt.
2016. ápr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mindenben egyetertek az elözö valaszoloval. Egyebkent sok orvos sem tudja, hogy a teherbe eseshez idealis a TSH-t 2 ala, inkabb 1 körülire levinni. En meddösegi központba jartam, ott allitottak be 2,1-röl 0,4-re, ekkor estem vegül teherbe (de sok egyeb tenyezö is szerepet jatszott nalam, nem csak a pajzsmirigy alulmüködes).

Ettöl függetlenül 4 feletti ertekkel is lehet elsö honapban teherbe esni, egyik baratnömnek ennyi volt az erteke, es neki egyböl sikerült, de ö nem volt pajzsmirigybeteg, csak pont a felsö hataron volt az erteke, amire az orvos meg nem javasolt semmilyen kezelest. De a helyedben en is megvarnam, amig beall a megfelelö ertek, hidd el, egy veteles nem eri meg a sietseget!

2016. ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Es ha nem erre kell gondolni negativ teszt esten akkor mire?

Ekkora a valószínűsége a vetelesnek? Nekem mondjuk nagyon magad a TSH-m ... Nyolc korul van azt hiszem foleg hogy az utobbi idoben eleg rendszertelenül szedtem a letroxot

2016. ápr. 26. 16:38
 7/13 anonim ***** válasza:

Leginkább arra hogy nincs terhesség, ha már legalább egy hete késik és még mindig negatív a teszt. Sok okból maradhat el a vérzés pl. nem volt ovuláció.


Egyébként meg szedd rendesen a gyógyszert, ez nem C vitamin, pláne hogy felelős akarsz lenni egy másik ember életéért is.


8-as TSH-val meg NAGYON nem ajánlott teherbe esni, várd meg, amíg rendeződik. Én 2,5 körülire kaptam a gyógyszert és képes voltam/vagyok minden reggel éhgyomorra bevenni, nem olyan nagy kunszt. Mint mondtam, hamar le is ment 1,5 körülire és terhesen se volt gond vele, de nem vettem félvállról.

2016. ápr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Na, ha 8 körül van, akkor ne probalj egyelöre teherbe esni, mert valoban nagy a kockazata a vetelesnek, hanem szedd pontosan a gyogyszert egy par honapig, amig be nem all! Nagyon-nagyon ritka, hogy valaki terhes es megsem mutatja ki a teszt, ne ezen gondolkozz, ez most nem lenyeges! Ha terhes leszel, ki fogja mutatni, de elöbb allitsd be rendesen a szervezetedet a babavarasra!
2016. ápr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a segitseget! 😊
2016. ápr. 26. 16:51
 10/13 anonim ***** válasza:

Én 17-es tsh-val estem teherbe, most vagyok 30 hetes, semmi gond nem volt. Pozi teszt után rögtön be lett állítva, első gyerekemnél viszont az egész első trimeszterben durván alulműködtem, második trimeszterre sikerült beállítani. Semmi baja, megszületett, okos, értelmes kislány.

Mindkettő rögtön összejött szinte.

2016. ápr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!