Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. terhességem alatt is cukor...

2. terhességem alatt is cukor és pajzsmirigy problémákkal küzdök, megijedtem!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Holnap lépek a 11. hétbe, múlt héten (pontosan 10+0 hetesen) vérvételen voltam, ma kiderült, hogy a 120 perces cukrom kicsivel 10 feletti, a pajzsmirigyem 0,10.

Előző terhességemnél is ezek a problémák voltak, ma el is kezdek diétázni, de endokrinológushoz nem kapok azonnal időpontot. Anno a 25. héten derültek ezek ki, ugye még időben vagyok és nem lesz baj? Nőgyógyászhoz pénteken megyek!


2015. nov. 3. 12:31
 1/6 A kérdező kommentje:
A lényeget elfelejtettem, most a 2. baba vállalása előtt, júliusban ellenőriztettem az értékeket, minden tökéletes volt, 2. hónapban sikerült is a baba, ezek szerint ismét a terhesség hozta ki ezeket a problémákat.
2015. nov. 3. 12:33
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyen ez a terhességi cukor, hogy a terhességtől van. Nem lesz semmi gond, ha diétázol, mint az előző terhességnél.
2015. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, csak most úgy megijedtem, hogy ilyen magas. kérdeztem is a nőgyógyászt pár hete, hogy kell-e diétáznom amíg ki nem derül, h megint cukros vagyok-e, azt mondta, h nem, én meg ettem nasikat is...:(

A pajzsmirigy is aggaszt, az elsőnél 1 hétig kaptam rá gyógyszert utána semmi baj nem volt a TSH-val. De bejutni maga a csoda.

2015. nov. 3. 12:40
 4/6 anonim ***** válasza:

A TSH-val nekem az a személyes tapasztalatom, hogy az első trimeszterben nagyon lemegy, mivel felpörög a pajzsmirigy, aztán visszaáll. Én alulműködéses vagyok picit, évek óta Letroxot szedek, ezzel szépen beállt 1,4-1,5 körülire. 9. héten voltam laborban, akkor lement 0,4-re, közel az alsó határértékhez. Nem nyúltunk a gyógyszerhez, 20. hét körül néztük újra, visszament szépen 1,4-re.


Endokrinon meg jelezd, hogy soron kívül van szükséged ellátásra várandósság miatt, nem érsz rá hónapokat várni.

2015. nov. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, kérek is időpontot, hogy haladjon a dolog.
2015. nov. 3. 12:53
 6/6 A kérdező kommentje:

"a magzat saját pajzsmirigye a terhesség első 3 hónapjában fejlődik ki, addig az anya által termelt hormonra van utalva (ezért a terhesség első 3 hónapjában az anyai pajzsmirigyműködés fokozódása élettani folyamat, TSH alacsony!)"

Ezt h értelmezzem?

2015. nov. 3. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!