Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovulációs teszten ha a tesztcs...

Ovulációs teszten ha a tesztcsík halványabb, mint a kontrollcsík, az azt jelenti, hogy még nem volt ovuláció, de peteérésem biztos, hogy van?

Figyelt kérdés
Ebben a hónapban hagytam abba a fog.gátlót nagyon sok év után, és rengeteg mindent olvastam arról, hogy sok nönek még hónapokig nincs utána peteérése. Szerettem volna tudni, hogy nekem van-e, így vettem ovulációs tesztet, és el is végeztem ma az elsöt. Ciklusom 7. napján vagyok szóval ovulációra nem számitottam, söt azt hittem, hogy semmi nem fog látszani.... És mégis, ott van egy második csik, sokkal halványabb, mint a kontrollcsik, de egyértelmüen ott van! Ez azt jelenti, hogy akkor van peteérésem, és valószínüleg ovulációm is lesz? Vagy halvány vonal akkor is lehet, ha egyáltalán nincs peteérés??
2016. ápr. 29. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Az lh hormont mutatja ugye a teszt es lh akar az egesz ciklus alatt lehet a szervezetedben, nem csak ovulacio elott. Szoval akar egesz honapban is lathatod a 2. csikot.

Ovu elott emelkedik a mennyisege, majd hirtelen meglodul es ismet lecsokken, a nagy emelkedesnel lesz valoban pozitiv az ovuteszt.

De ez sem jelenti azt, hogy biztosan megreped a tuszo, sajnos van, hogy az ovu megkezdodik, az lh emelkedik ahogy kell, de maga a tuszorepedes megis elmarad.

De nyilvan nem ez az alap.

A sikeres peteerest ultrahangos kovetessel, homerozessel, illetve vervetellel (kb az ovu utan egy hettel nezik a progeszteronszintet) lehet igazolni.

De azt gondolom, hogy elso honapban erre semmi szukseg.

Egyebkent a fogamzasgatlo nagyon hamar kiurul, ezert van, hogy akar egy kihagyott nap, vagy hanyas/hasmenes eleg ahhoz, hogy mar ne legyen eleg biztonsagos vedekezesi modszer. Nagy esellyel mar ebben a honapban is lesz peteeresed, a kerdes az, hogy mikor, hiszen eddig a fogamzasgatlo csinalta a 28 napos ciklust, most a szervezeted fogja magatol generalni es lehet rovidebb/hosszabb egyarant.

2016. ápr. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ovulacio az a peteérés :) csak latinul
2016. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kérdésed miatt írtam mert úgy tűnik mintha úgy írnad a kettő mást jelent
2016. ápr. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az ovuláció tudomásom szerint az érett petesejt kilöködése. A peteérés pedig azt az megelözö több napos folyamat, amikor a petesejt megérik. Szerintem....
2016. ápr. 30. 08:03
 5/8 anonim ***** válasza:

A peteérés maga az ovuláció (latin szóval). A petefészekben találhatóak a tüszők. Ezek olyanok,mint a "tokok", és az éretlen petéket tartják magukban.Havonként 1 tüsző szabályos időközönként (jobb esetben) megérik , és "kiengedi" az érett petét (peteérés), amely elkezdi a vándorlást a petevezetőn keresztül, várva hogy találkozik spermiumokkal. Ha nem találkozik lesz elméletileg a menszesz, ha találkozik akkor pedig megtemékenyül , majd kb. 7-10 nap múlva beágyazódik a méh falába.

De nem rosszbol irtam ide

Ne haragudj

SZERINTEM....:)

2016. ápr. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7-12 nap *
2016. ápr. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én sem rosszból irtam, lehet, hogy rosszul használtam a szavakat, de a kérdés az lett volna, hogy ha az ovu teszten halványan van második csík, akkor az azt jelenti, hogy megindult a tüszök vagy peték vagy micsádák érése/fejlödése? Tehát tudom, hogy ha nem olyan erös, mint a konrollcsik, akkor nincs éppen ovulációm, amire nem is számítottam, de a halvány csík azt jelenti, hogy van LH hormon, tehát LESZ ovuláció? Ugye ez azért fontos mert fog.gátlót szedtem majdnem 10 évig és olvastam, hogy utána sokaknak hónapokig vagy évekig nincs peteérés, stb. És megörültem, hogy ha ott a halvány csík, akkor van LH hormon szóval müködnek a dolgok és lesz peteérésem is! De aztán elgondolkodtam, hogy a halvány csík talán mindenkinek van, annak is akinek abszolut nincs peteérése. És ez lett volna a kérdés, hogy a halvány csík "jó jel"-e vagy mindenkinek van?
2016. ápr. 30. 16:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Oksi.:)

Ha erosodik akkor van peteeresed , full eros kell legyen , mint a kontrollcsìk

Ha nem erosodik akkor

1.elmaradt ebben a hònapban ( nekem is elmaradt neha)

2.elobb volt valamiert

3. Nem biztos h jo a teszt

Drukkolok!!!

2016. máj. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!