Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inzulinrezisztencia és spontán...

Inzulinrezisztencia és spontán terhesség? Azt hittem lehetetlen és mégis?

Figyelt kérdés
IR-em van, évente jó esetben 6-7-szer menstruálok, 21 éves vagyok. Gyógyszert nem szedek, nem diétázom és nem sportolok, túlsúlyom nincs. Megszakításos közösülés mellett terhes lettem. Azért írok "közösülést" mert ez valóban nem védekezés, esetünkben főleg nem, hiszen a páromnak többször (nagyjából havonta 2-3-szor) az időzítést tekintve nem sikerült "pontosnak" lennie, ha értitek mire gondolok, de mindig csak egy kicsit volt "pontatlan" és én ennek tudatában is voltam. De hát alig menstruálok, nem lesz semmi, gondoltam. A gyereket egyébként megtartjuk, nehéz lesz nagyon, de lesz segítségem. Tovább készülök tanulni egyébként, de hülye lennék elvetetni, ha nem tudni lehet-e majd még. A kérdésem, járt valaki hasonló cipőben, hogy nem sokszor menstruált azt hitte nem lesz könnyen terhes mégis az lett? Ez gyakori dolog?
2016. máj. 1. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire gyakori de rossz értékekkel (szóval diéta, sport esetleg gyógyszer nélkül) elég magas a vetélés esélye.

Egyébként hallottam olyan esetet, hogy 2 vetélés után derült ki. Szóval szülni nagyobb szenzáció így, mint teherbeesni.

2016. máj. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én éppen kivizsgálás alatt voltam, még nem álltunk neki a kezelésnek, még vártunk pár eredményt, de az ir már szinte biztos volt, ahogy az is, hogy természetes úton nem lesz baba, mert más problémára is fény derült. Közben pont diplomáztam és azt gondoltuk, hogy megünnepelhetjük egy óvszermentes estevel. Olyan jól megünnepeltük, hogy teherbeestem. Semmi gond nem volt a terhesség, szülés alatt. Utána pedig eltűnt az ir-em, valószínűleg annak köszönhetően, hogy a terhesség alatt diétáztam és tornáztam.
2016. máj. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod! Ezen inkább nem görcsölök, ha elmegy, így kellett lennie. Sajnos nincs nőgyógyászom perpillanat, az a kókler volt, aki még két éve talán abban igazat mondott, hogy IR-em van. Holnap telefonálok egy nőgyógyásznak, akiről jókat hallottam és bejelentkezem hozzá, mivel ultrahangon persze még nem voltam, csak péntek napközben csináltam tesztet, ami erős pozitív lett, tegnap reggel 2 különböző márkájú szintén az lett, ma reggel még egy szintén. Ha eljutok nőgyógyászhoz jól kifaggatom mi a teendő ilyenkor diétázzak-e, szedjek-e gyógyszert stb. Csak tippelni tudok hány hetes lehet, 1 hónapnál biztos nem idősebb, mert 1 hónapja menstruáltam.
2016. máj. 1. 21:08
 4/7 A kérdező kommentje:
2-es, gratulálok! Ez egy nagyon örvendetes eset! :)
2016. máj. 1. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Gratulálok a terhességedhez!
2016. máj. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
eloszor is gratula. 10honapja probalkozunk, tavaly egesz nyaron nem menstrualtam. ossze vissza volt a ciklusom 25eves vagyok es kiderult vis szerintem meg face csopik szerint h kozepes IRemvan. nekem a terheleses ertekem 60ami ir gynut jelez endokrinologushoz 18-an viszen vissza a leletet. Gyogyszert nem adnak ha terhes vagy viszont dietazni sportolni kell!!!! en harom hete valtottam eletmodot nem eszek feher buzalisztes dolgokat pl pur pur kenyer jo csak nekunk reggel es este tizorai uzsi vmi keksz joghurt gyumi ebed mindegy csak ne sok adag legyen. Fogytamis mar 2kgot nekem azert van tulsulyom. Neked mennyi a terheleses erteked? Egy veteles eleg lelki teher ezert ne vedd konnyen vigyazz arra a babara mert ugye aki ires nem tartja dietat az sajnos konnyebben elvetel :(
2016. máj. 2. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor ezentúl sportolj es dietazz, terhesen is!
2016. máj. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!