Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kaáli-sok! Hogy kell értelmezn...

Kaáli-sok! Hogy kell értelmezni ezt a mondatot?

Figyelt kérdés

"Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár a lombikbébi kezeléseket minden egészségbiztosítással (TAJ kártyával) rendelkező pár számára öt alkalommal teljes mértékben finanszírozza"


Elnézést a tudatlanságomért, de én eddig úgy tudtam, hogy mindenért fizetni kell. Vizsgálatok, gyógyszerek (mondjuk, ezt eddig is tudtam), és magáért a beavatkozásért is.

Most akkor hogy is van ez?


2016. máj. 4. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szia!Én kaalis vagyok,most készülök a 6-ik beültetésre!

5 alkalom van amit támogat az állam,vagyis a petesejt leszívás,beültetés,és az ultrahangok amik közben vannak!Ezert nem kell fizetni mert a tb fizeti!DE a gyógyszerek,injekciók már fizetősek,annyi hogy támogatott igy jóval olcsóbb.

2016. máj. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a gyors válaszodat! Uhh, 6-dik beültetés?! Nem semmi... :-(

Szóval, akkor "csak" a gyógyszerekért, meg a szurikért kell fizetni? Mert nekem azt mondták, hogy mindenért fizetni kell. És, hogy a Kaáli-ban még az inszemet, illetve a beültetést is ki kell fizetni.

És azt még megkérdezhetem, hogy a különféle vizsgálatokat máshol is el lehet intézni?

2016. máj. 4. 20:57
 3/12 anonim ***** válasza:
Még annyit elfelejtettem hogyha mondjuk elötte megbeszélésre mész,recept írás vérvétel azokért már fizetni kell!Az inszem nem tudom hogy működik mert egyből lombikos lettem,azt tudom hogy ha mondjuk marad fagyi baba azt fizetni éri meg mert ugy nem megy el az 5-tb ből egysem,mert a fagyi baba beültetés nem olyan vészes összeg!Igen elfogadják az eredményeket ha máshonnan csináltatod,én is nagyon sok mindent máshol csináltattam hogy olcsóbb legyen!
2016. máj. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
De persze ha fizetni szeretnél a beültetésért az is lehet,csak nem olcsó!Kb 400-450ezer+ 150-200ezer a gyogyszer és a szuri!De ha még nem volt lombikod akkor rendelkezésedre áll mind az 5-tbs lehetőség.Azt hiszem le irtam mindent :)
2016. máj. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Bella169 ***** válasza:

Ugyan mi nem jártunk a kaáliba de egy ismerős pár igen. Ők azt mesélték, hogy van egy bizonyos keret, hogy egy évben hány db tb támogatott beültetést végezhetnek (amit fizet nekik a tb), erre sorban állnak a párok, ha valaki bekerül jó, ha nincs több hely akkor lehet választani, hogy vár addig amíg sorra kerül tb támogatottra vagy fizeti az egészet.

A legegyszerübb ha közvetlen náluk érdeklődsz, mert kaáli és kaáli közt is lehet eltérés attól függően az ország melyik régiójában van.

2016. máj. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 5. 06:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy most van egy "akció", nem kell kifizetni a beültetés teljes összegét, "csak" 195 ezret, plusz a gyógyszerek. Mi jövő héten kezdünk egy ilyen ciklust. Államilag támogatottra már több mint egy éves a várólista. Szabad kapacitás terhére meg annyit végeznek, amennyit szeretnének.
2016. máj. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tényleg egy évet kell várni? :( Most nagyon kiakadtam. Jövő héten kérek időpontot, úgy számoltam, hogy max 2-3 hónapot kell várni. :( Ez a 195ezres akció meddig tart? Köszi a választ.
2016. máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A szegedi Kaáliról tudok nyilatkozni, ott ennyit kell várni. Mi tavaly novemberben kaptunk időpontot idén szeptemberre. Máshol lehet, hogy más a helyzet, de nem nagyon hiszem. :( 195 ezres akció tart, nem tudom, meddig. Szerintem addig, amíg van, aki fizeti. Ez is egy üzlet, ennyit kifizetsz, 450 az már húzós, akkor inkább vársz. Ezért megyünk mi is inkább fizetősre. Ha meg lesznek a papírjaid, mehetsz is 2-3 hónapon belül fizetősre.
2016. máj. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És még valami, időpontkéréssel sem kell sokat várni, az is lesz legalább 2-3 hét, mire először mehetsz konzultációra :(
2016. máj. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!