Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha IR- es vagyok, csak az IR...

Ha IR- es vagyok, csak az IR diétától fogok lefogyni?

Figyelt kérdés
Más diétától nem? Ha csak szimplán egészségesen táplálkozom és sportolok? Kezdő IR- es vagyok és azt nem értem, hogy hogyan fogyhatnék egy olyan diétától, amiben több a szénhidrát mint amennyit én évek óta eszek naponta.... Az, hogy naponta 5x egyek és ch is legyen benne, számomra elég idegen, és nem értem hogyan fogyhatnék tőle. Nekem ez inkább hízásnak tűnik. Naponta 2x eszek és elég kevés szénhidrátot. Valaki elmagyarázná, hogy miért nem fogyok ettől és miért fogynék (?) ha követném a diétát?
2016. máj. 6. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
mit jelent nálad az elég kevés ch? amúgy meg nem, az egyetlen ami a fogáshoz kell az az, hogy több kalóriát égess el, mint amennyit beviszel. tökmindegy, hoz azt a kalóriát ch-ból vagy másból viszed be, bár nyilván (mennyiségre) többet ehetsz ha nem ch-val töltöd ki az összes étkezésed.
2016. máj. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Várj várj... az eddigi megszokott étkezéseid során mennyi szénhidrátot vittél be egy nap?
2016. máj. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A fogyás egy dolog. Az egészséged pedig egy másik. Háborúban sem volt senki kövér, meg egészséges sem...

Ha IR-ed van, akkor arra a diétára van szükséged ahhoz, hogy EGÉSZSÉGES legyél. A súly másodlagos, mivel lehetsz soványan is IR-es, meg cukorbeteg is, amit gondolom el akarsz kerülni.


(Megjegyzem, ha eddig kevés ch-t ettél és mégis elhíztál, akkor valami mégsem stimmel, nem gondolod? Amúgy meg úgy tudsz fogyni ettől, hogy nem éhezteted ki a tested. Ha rendszeresen megkapja a kis adag ch-ját, akkor nem kezd el raktározni, amikor végre hozzájut... nem véletlenül van az 5x kiegyensúlyozott étkezés.)

2016. máj. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Naponta 2x ettem, 2 szendvics tk kenyérből, rántotta zöldséggel vacsorára. Vagy zabkása, este pedig saját készítésű pizza tk lisztből, ilyenek. Csak olyan ételeket ettem, amiket az IR diéta is megenged, de kevesebb szénhidráttal. Viszont megálltam a fogyásban és szeretnék az egészségem miatt is áttérni IR diétára. Viszont nem értem hogyan fogyhatnék vele... A napi 5x étkezés egészségesebb, mint amit most csinálok, de számomra soknak tűnik, hogy 2 kenyér reggelire, ebédre rizs, vacsorára megint valami ch és ott van a 2 köztes étkezés is... Vagy a ch elosztásban van a kulcs? Segítsetek, nem értem :(
2016. máj. 6. 21:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Olvasásra érdemes: [link]
2016. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
azt tanácsolom, hogy vezess mindent amit eszel. írd le egy füzetbe, grammra pontosan, és meglátod hogy nem annyit eszel mint amennyit gondolod hogy eszel. számold ki hogy az hány gramm ch és mennyi kalória. ha 1200 kcal/160 g ch körül van, akkor fogyni fogsz.
2016. máj. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgyhogy a túl kevés chval sokkolod a szervezeted és mégjobban raktározni fog.
2016. máj. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!