Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan fogyjak le szülés...

Regáti kérdése:

Hogyan fogyjak le szülés után? 7,5 hónapos a babám de még mindig rajtam van +8 kiló! Hogy tudom lefogyni?

Figyelt kérdés

2016. febr. 23. 21:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Még szoptatok ez kimaradt!
2016. febr. 23. 21:37
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem is hasonló a problémám..de szerintem amíg szoptatsz ezen ne agyalj! Én sem teszem!

Ha már nem fogok szoptatni akkor elkezdek futni és egészségesebb ételeket eszek majd!

Szopi alatt nem szabad diétázni és ha edzesz vagy futsz egy órán keresztül nem szopizhat a baby!

Azt is hallottam hogy valaki rendszeresen mozgott és nem fogadta el a baba a cicit!

Ugyanis a felesleg csak mozgással és odafigyelt táplálkozással megy le! nem pedig csodabogyókkal meg teákkal!Az én babám 6 honapos és ameddig szopizik addig nem kezdek rendszeres mozgást!

Majd amikor mászik meg már megy az is egy kis testmozgás!

idővel lemegy ne aggódj !

2016. febr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem 11 hós a fiam, ugyan ez a problem, de már 10 kilónál járok, mert a szoptatás miatt farkas éhes vagyok és akárhogy figyelek az evésre rosszabb, mint terhesen a kívánós időszakom. :( Totál kivagyok borulva mert már szó szerint zavar a plussz kiló. Igaz eddig se voltam nádszál, de ez borzalmas.


De! Nem merek fogyozni, mert nekem is mondták, változhat a tej íze, minősége, mennyisége. Azért még nem akarom elválasztani teljesen, ha nem muszáj. Mindenki, még a párom is azt mondja várjak még a fogyással, nehogy gond legyen. De szerintem a kevesebb ételbevitel, vagy a kenyér és tészta mennyiségének csökkentése segíthet. Őgy egyszer már sikerült jó sokat fogynom. Próbálom most is, de mikor szoptatás után rámjön a "egy egész csordát feltudnék falni" érzés akkor nagyon nehéz a váltás.


Ha valaki elkezd mozogni szerintem azt minél elöbb tegye meg, mert akkor úgy alakul a baba ízlése a tejhez, ha tényleg változik. A 7 hó már lehet késő.

2016. febr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igaz, az én 4 hónapos fiam tápszeres, de az edzőterembe jár két anyuka, aki még szoptat.

Nem kell kategorikusan kijelenti,hogy nem lehet sportolni szoptatás alatt. Ők kipróbálták, nem változott a tej íze, így csinálják. Nyilván nem futnak annyit,mint pl. én, hanem gyors gyalogolnak 30 percet, lassan kocognak 10-et, aztán biciklin tekernek még 15-20 percet. Ennyi mozgás heti 2-3x bőven elég,hogy meginduljanak lefelé a kilók. Pont hétfőn kérdeztem az egyik anyukát, hogy hány kilót fogyott és mondta,hogy 6-ot, pedig nem diétázik, igaz nem is zabál.

Szóval én azt mondom,hogy meg kell próbálni, aztán ha valóban bezavar a szopiba, akkor abbahagyni és az étkezésre figyelni.

2016. febr. 24. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát nem akarok diétázni azt tudom hogy szoptatás alatt nem lehet! Na meg azt sem szeretném hogy megváltozzon a tejci íze!
2016. febr. 24. 08:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyilván máshogy meg nem fog menni. Fogyni megfelelő étkezéssel, sporttal szoktak...
2016. febr. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem sokat segít a mai napig egy szuper dietetikus. Ők szakemberek az étkezés összeállításában és akkor is tud értelmes, hasznos és követhető tanácsot adni, ha szoptatsz, esetleg betegséged is van.


Ha magánban mész, akkor 7-8-10 eFt-os konzulátciós díjjal dolgoznak kb., de tb retein belül is lehet találni igen jó szakembereket.

A kórházak gasztroenterológiai/belgyógyászati osztályaink, a szakrendelőkben is működnek- ez utóbbihoz a háziorvos is tud adni beutalót.


Nekem sokat segített a KALÓRIABÁZIS honlap, illetve az étkezési napló- vagyis írom mit eszek- valahogy van visszatartó ereje is annak, ha "írni kell" :)


A dietetikus elsőre sok olyat mondhat, ami mindannyiunk számára evidencia (vagy kellene, hogy legyen), de tud adni mintaétrendet is (figyelembe véve persze a szoptatást, alkati dolgaidat, szóval nem egy egyen étlapot osztogatnak, hidd el!), mégis ha havonta el tudsz jutni egy-egy tanácsadásra, akkor hasznos.

hiába tudtam én is a fejemmel korábban- valahogy a gyakorlatban, a naplóvezetéssel, esetleg a kalória figyelésnél stb. "esnek le" dolgok.


(tudom, triviális példa, de több év távlatából a mai napig az egyik legnagyobb "AHA"- élményem, rácsodálkozásom az volt, hogy a görög joghurtban kb. 3* annyi kalória van, mint a simában és a bolti gyümölcsjoghurtnál persze, hogy jobbat tudsz otthon készíteni friss vagy fagyasztott gyümölcs, natúr joghurt és esetleg egy kis édesítő haszmálatával- kb. negyede annyi kalóriával- ok, a fejemmel tudtam, hogy ez így működik, de a lustaságom inkább megvetette velem a Landliebe joghurtot 500-ért :)


Áldozat nélkül (számomra ez az önfegyelem, az étkezési napló volt és annak a tudata, hogy rendszeresen mennem kell a naplómmal megbeszélésre a dietetikushoz) nem fog menni, de nem lehetetlen.

Már az egy szuper dolog, hogy megérett benned az elhatározás.

Én sokszor több kg-tól (testsúlyom 52%-ától!!!) szabadultam meg szülés után jó szakemberek segítségével.

nem vagyok csodabogár, csak felismertem, hogy egyedül tehetetlen és kértem segítséget olyanoktól, akiknek ez a munkája.

Ez nem szégyen, sőt :)

2016. febr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Öt hónapos a második babám, két hónapja sportolok és tudatosan étkezem, és a szoptatásban nem történt semmi negatív változás, csak anyatejet kap a kisfiam.

Mindenki más, de ne higgy azoknak, akik arra biztatnak, hogy engedd el magad, nem kell / lehet csinálni semmit, mert a szoptatás az első. Ugyanis a tejtermeléshez valóban több tápanyag szükséges, de nem mindegy, hogy ezt miből és hogy fedezed.

Ahogy az előttem szóló is mondta, a Kalóriabázis nagyon sokat segít, ha legalább 1-2 hétig beírod, hogy mit ettél. El lehet csodálkozni sok mindenen.

Dietetikusok általános javaslata a200 gramm körüli szénhidrát naponta a szoptatós anyukáknak. Ez nem kevés, bőséges és teljes étkezést tesz lehetővé, de nem mindegy, miből fedezed. Például csokira meg kakaóscsigára semmi szükség a szoptatáshoz.

Én nem eszem finomított cukrot és fehér lisztet, viszont eszem sok zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű tésztákat és -kenyeret, tejterméket, etc. Naponta 4-5 alkalommal étkezem, és soha nem várom meg, míg nagyon megéhezek. Ja, és sokat iszom. Így nem csappan meg a tejmennyiség, de szép lassan fogyok.


Ami a sportot illeti: mindenkinek magának kell kitapasztalni. Először pl. gyorsgyalogolj tíz percet. Ha minden rendben van, akkor két nap múlva tizenötöt vagy húszat. Aztán kocoghatsz is, és így tovább, emelve a távot. Én simán futok tíz kilométereket minden negatív hatás nélkül. Jó lehet még az otthoni torna is, ugyanígy fokozatosan. A lényeg, hogy alacsony pulzustartományban javasolt mozogni, ha túlhajtod magad, akkor a tejsav felszaporodhat a szervezetedben és megváltoztathatja a tej ízét. Én mondjuk ezt sem tapasztaltam. (Csak azt, hogy sokkal jobb anya vagyok, ha mozgok valamit :)

De a lényeg, hogy szép fokozatosan, lassan tapasztald ki, hogy mi a jó neked és a babának is! Erőltetni nem kell.

Jó babázást!

2016. febr. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

amig szoptatsz ne nagyon erőltesd.

utána kinózhatod magad.

2016. márc. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!