Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovuláció nélküli hőgörbe?

Ovuláció nélküli hőgörbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Év elején eldöntöttük a férjemmel, hogy jöhet a kistesó (van egy kétévesem), február közepe óta nem védekezünk. Az előző terhességem előtt is nagyon kiszámíthatatlan volt a ciklusom, össze-vissza jött, most is ugyan ez a helyzet, 25-36-42 az utolsó három ciklus. Elkezdtem mérni a hőmet, hogy kiderítsem, van-e peteérés, ma vagyok a ciklus 24.napján, de eddig kb egyszer ment le pár tizedet a hőmérsékletem de nem ugrott fel, csak ugyanarra az értékre,mint a menstruáció alatt... és azóta is stagnál 36,1-en. Gondolom nem volt ovum, azért mérem még,hátha lesz.Hőgörbe szakértők,megnéznétek a görbémet? [link]


2016. máj. 11. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

bizony, nem úgy tűnik, mintha lett volna ovud.


40+ napos ciklusok mellett még simán várható, hogy lesz.

2016. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bizony, sajnos nem volt ovud! :( Ahhoz, hogy azt mondhassuk, hogy megrepedt a tüsző, 4-5 tizeddel tartósan meg kell hogy emelkedjen a hő az alaphőhöz képest. Ilyenkor állapítható meg, hogy a repedés kb. az utolsó alacsony hőjű napon történt. A leesés egyébként nem kötelező, nem mindenkinek esik le repedéskor, valakinek egyszerűen felmegy az alaphőtől esés nélkül.


Szerintem érdemes lenne megnézetned a hormonokat, mert valami gátolja a peteérést. Lehet magas prolaktin, pajzsmirigy gond, inzulin probléma, stb.

2016. máj. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra is, hogy a fogamzásgátlót "szenvedi" még a szervezetem, amióta abbahagytam játszadoznak a hormonjaim, aknés lett az arcom például,ami egyébként sosem volt jellemző...nem rég óta próbálkozunk,de lehet hogy érdemes akkor mindenképp megnézetni a hormonokat:(
2016. máj. 11. 13:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nemrég hagytad abba a fogamzásgátlót, akkor az sem biztos, hogy hormonális probléma van, csak még nem tért észhez a petefészked. Kérdés, hogy helyreáll-e magától, illetve hogy meddig van türelmed várni.
2016. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát...eléggé rápörögtem már a baba-dologra:) de tudom, hogy az a legjobb, ha hagyok időt a szervezetemnek, a következő hónapot is végigmérem, esetleg veszek ovutesztet is, ha akkor sincsen ovu,akkor felkeresek egy szakembert.
2016. máj. 11. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!