Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fennállhat-e továbbra is a...

Fennállhat-e továbbra is a terhesség lehetősége?

Figyelt kérdés

Elég hülyén érzem magamat, hogy itt kérdezem, de az alábbi a helyzet: 31-33 naposak a ciklusaim, kezelt pcos-es vagyok, tökéletes eredményekkel. Az ovuláció napján voltunk együtt a férjemmel. Mivel még egy kicsit várnánk a babával, ezért védekezünk gumival, de az elején néha szoktuk gumi nélkül is csinálni, számolva természetesen a kockázattal, és nagyon boldogok lennénk, ha jönne esetleg egy baba.

A menzeszem előtt pár nappal enyhe fájdalmat éreztem az alhasamban, nyomásfélét, de nem tulajdonítottam neki jelentőséget. A 33. napra jött meg, szokatlanul erősen, és a szokásos menzeszes fájdalmon felül olyan iszonyatosan rossz volt a közérzetem és a hangulatom, mint előtte még soha - általában szomorkás-érzékeny szoktam lenni, de most émelyegtem, hányingerem volt, és iszonyatosan dühös voltam mindenkire, aki körülöttem volt aznap.

Az érdekes az, hogy második nap estére teljesen elmúlt a vérzésem, pedig 5-6 napig szokott általában tartani, 3 napig vérzés, a többi napokon pecsételés. Most viszont második nap már csak pecsételtem, estére pedig elmúlt. Ennek ellenére azóta is minden reggel hányingerem van, és még mindig eszméletlenül rossz a közérzetem.

Mivel olvastam, hogy előfordulhat ilyen jellegű menstruációszerű vérzés a terhesség elején még, ezért csináltam egy tesztet (20-as érzékenységűt) a mostani ciklus harmadik napján, amikor ugye már nem volt vérzésem, és negatív lett. Mit gondoltok, fennáll-e továbbra is a terhesség lehetősége, érdemes újabb tesztet csinálnom pár nap múlva? Milyen tünetekre figyeljek? Vagy ha negatív, negatív, és csak egy furcsa menzesz volt? Mitől lehetett?


Köszi előre is a válaszokat.


2016. máj. 17. 13:52
 1/4 anonim válasza:
100%
Szerintem meg varj vele es masfel,2het mulva ismeteld meg a tesztet. Mikor en is gyanitottam hogy terhes vagyok azonnal tesztet csinaltam ami negativ lett aztan ra ket hetre ujjat csinaltam az mar pozitiv. Azota mar 15hetes terhes vagyok! :)
2016. máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy a hangulatingadozásnak és a vérzésnek is hormonális változás áll a hátterében. Ha a teszt negatív, akkor nem vagy terhes.

Esetleg ha ettől megnyugszol, három nap múlva csinálj még egy tesztet.


A terhesség elején legfeljebb kevés, inkább barnás, pecsételő vérzés lehet, az igen erős görcsök és a nagyon erős vérzés szerintem kizárja a terhességet. (Magyarán nem maradt volna meg, elvetélsz ha épp terhes vagy.)

2016. máj. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Jó babázást. :)
2016. máj. 17. 14:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, kedves második, én is ilyesmire gyanakszom, de az ember persze örökké reménykedik. :)
2016. máj. 17. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!