Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tegnap kiderült, hogy PCO-s...

Tegnap kiderült, hogy PCO-s vagyok, akik szintén tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sajnos én mindig is sejtettem, bár mikor doki kimondta majdnem elsírtam magam.

11 évesen jött meg előszőr de rendszertelenűl és erős szőrősödés és súlygyarapodás mellett.

14 és 16 évesen is elmentünk hormonvizsgálatra, ultrahang mri minden tetőtől talpig aztmondták nem tudják mi okozza minden rendben.

Tegnap mentem el nőgyógyászhoz baba miatt, hogy mik a kilátások.

Elmondta hogyan zajlik, ismét endokrinológus, vizsgálatok majd, hogy hogyan "tisztít" meg.


Aztmondta utána jók az esélyek babára. Nagyon jófej és aranyos nődokim van így félek, hogy csak bíztatni próbált látva a citromba harapott arcom :)


Aki PCOval küzd, vagy volt, tapasztalatok gyógyulás/baba terén?

Tudom, hogy végleges megoldás nincs csak a tünetek csökkentése.


Köszönöm a válaszokat :)



2016. máj. 20. 08:53
 1/6 VeDi84 ***** válasza:

Szia!

Terheléses cukor+inzulin vizsgálaton voltál? Valószínűleg IR is van nálad, ez okozza a PCO-t. Ha kezelve van az IR, a PCO is javul. Addig is nem követsz el hibát, sőt, ha elkezdesz mozogni és elkezded a 160 g-os diétát.

Sok sikert! :-)

2016. máj. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos túlzás nélkül (ne kövezzetek meg miért hazudnék?:) ) normál étrendel nagyon híztam.

Kemény diétával sikerűlt a súlyból faragni így a 160g-os nem gond.


A fogyás 1. évfordulóján mégjobban bekeményítettem, rendszeres mozgás mégszigorúbb diéta.


Pontosan nem tudom, hogy az IR miben nyilvánul meg, de 1 éve mondtam páromnak, hogy a cukrom rossz.

Étkezés után sosem ment fel 6 fölé (ezt arra az esetre irom ha 1-1 alkalommal rendes ebédet tartottunk).


Sokszor viszont lement 3-ra is.


A nőgyógyász is említette, hogy erre is kell kivizsgálás, ez megelőzheti az endokrinológiai vizsgálatokat?


Pontosan, hogyan zajlik a kivizsgálás? Háziorvos beutal vagy nekem kell valahol jelentkezni?


Köszönöm a választ! :)

2016. máj. 20. 09:18
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat a korai válaszért most olvastam el hogy azt az endokrinológus csinálja, bocsánat :)
2016. máj. 20. 09:21
 4/6 VeDi84 ***** válasza:

Kérni kell beutalót terheléses inzulinra (minimum 3 pontosra), vagy elmenni magán vérvételi helyre.

Ha a cukrod ilyen alacsony értékeket mutat, valószínű az IR. A szervezeted sok inzulint termel terhelés (étkezés) után, ami nagyon lenyomja a vércukrot. Mindenképp csináltass terheléses inzulint!!!! Ez legyen az első. Higgy nekem, nagyon sok felesleges vizsgálatot el lehet kerülni, ha időben kiderül az IR. És a kezelésével nagyon sok dolog megszűnik.

Nem tudom hol laksz, ajánlom Budapesten a Mens Mentist, nagyon profik, ők kimondottan IR/PCO kezeléssel segítenek a meddőségen.

2016. máj. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagykanizsa mellett lakom, sajnos itt megszünt az egyetlen értelmes magánrendeléses endokrinológus. Zalaegerszegen gondoltam keresni valakit.


Köszönöm szépen a választ! :)

2016. máj. 20. 11:30
 6/6 anonim ***** válasza:
tényleg fontos a hozzáértő endokrinológus, dietetikus!!! Mens Mentis megéri. :)
2016. máj. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!