Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes vérvételnél kiderült...

23 hetes vérvételnél kiderült hogy vashiányos. Milyen természetes alapú gyógyszert lehet szedni ilyenkor? A védőnő a "céklatabletta lucernával" ajánlotta. Mik a tapasztalatok róla?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 16. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
"rolla" LOL :D:D:D
2008. ápr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
bocs: róla
2008. ápr. 16. 11:41
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a sima vastabletta is megteszi,vehetsz a gyógyszertárban.Amiről te írsz,arról nem hallottam.

Terhesvitamint szedsz?

2008. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elevitet szedtem pár hétig a terhesség elején, de borzasztóan vizesedtem, ezért most nem szedek semmit.
2008. ápr. 16. 11:48
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az Elevit-től vizesedsz.Ezt doki mondta?Más vitamint nem próbáltál?
2008. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem szedek azóta semmit és a vizesedés és elmúl, bár néhány hete ujra érzem hogy dagad a lában. De akkor amikor szedtem az Elevitet biztos hogy attól vizesedtem. Doki szerint is.

Valószínű, hogy van benne valami olyan anyag ami megköti a vizet a szervezetemben és nem engedi lebontani. ezért kellett abbahagynom. Szedtem külön folsavan az első 12 hétben, és néha néha magneB6-ot.

Egyéb más probléma nincs se velem se a babuval csak a HCT és a HGB lett minimálissal alacsonyabb mint a megengedett. Ezért ajánlotta a doki a céklatablettát. Gyógynövényboltokban lehet kani.

Azt mondta a védőnö, hogy a "céklatabletta lucernával" az a jobb, mert gyorsabban felszívódik.

2008. ápr. 16. 11:59
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
eggyél májat,abban van sok vas,meg még sok-sok vitamin,de túlzásba se ess...terhesség nélkül is havi max 2 szeri étkezést javasolnak a májból a magas vitamin tartalma miatt
2008. ápr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
na meg c vitamint hozzá..segíti a felszivódását,meg az amugy is jó
2008. ápr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem a terhesség alatt 3x néztek teljes vérképet és amikor csökkent a hemoglobinszínt írtak fel vas tablettát. A 160 körüli érték a jó. Nekem a terhesség utolsó 5 hetében esett le 100 ra pedig szedtem az elevitet végig.

A lényeg,hogy az orvosnak kell felírni a receptet mert nem lehet vény nélkül kapni vastablettát.(nekem ezt mondta a doki).

Egyél nyugodtan céklát,fagyasztott szedret.

Egyébként én még nem is hallottam a céklatablettáról.

2008. ápr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó lett volna ha leírtad volna az értékeket, mert bizonyos mértékig a vérszegénység normális a várandósoknál. A normál értékek átlagos férfira (kb. 80kg) vannak kiszámolva. A várandósság alatt megnő a keringő vér mennyisége 50%-kal, de a sejtes állomány nem nő ilyen mértékben, ezért a vér úgymond felhígul. Ha csak kicsit vagy az értékek alatt nem szükséges semmilyen vaspótlás.
2008. ápr. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!