Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van rá esély, hogy terhes legyen?

Van rá esély, hogy terhes legyen?

Figyelt kérdés

Tegnap este szeretkeztem a barátnőmmel óvszer nélkül... Tudom, nagy hiba volt, de csakis azért mentem bele, mert azt mondta, hogy nemrég múlt el a menstruációja. Azután elkezdtem számolgatni, és 3 napja múlt el(az aktushoz számolva), de a kb. 14 napot a menstruáció első napjához kell nézni, nem? Az ő ciklusa meg tudom, rövidebb, kb 24-25 nap. Így a tüszőrepedése is hamarabb van, és ha így számoljuk akkor a teljes ciklus 7. napján voltunk együtt...

Van értelme aggódnunk?



2016. máj. 21. 10:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocs,de van értelme aggódni. Van,akiknél egy alkalomból is baba lesz..persze van, akiknél nem,de sosem tudni. Ez a számolgatásos módszer nem az igazi a védelemhez. Meg gondolom, ha alapból óvszereztek, nem feltétlen kéne a baba. Ez közös felelősség és igen nagy. Remélem úgy alakul,ahogy szeretnétek a sztorit :)
2016. máj. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Férfi létedre ilyen jól tudod ezelet a számításokat, és mégis elmentél benne? Amugy a terhességre mindig van esély.
2016. máj. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem jól tudod. A 14 napot visszafelé kell számolni. A menstruációt megelőző 14. nap környékén van a vaószínűsíthető ovuláció. Csak 28 naposnál esik ez pont a 14. ciklusnapra (egyébként a ciklus napjait valóban a vérzés első napjától kell venni).


~24-25 napos ciklusnál a 24-14=, 25-14= 10-11. cilusnap a legtermékenyebb és ez előtt ~3 nappal már érdemben lehet próbálkoznia annak, aki gyereket akar, mert a hímivarsejtek átlagosan 3 napig életképesek (egyes kutatasok szerint 5-7 nap is lehetséges),

úgyhogy a 7. napi szexszel bajban vagytok.

2016. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, már tudom hogy hatalmas hiba volt...

Úgy gondoljátok, hogy érdemes lenne egy esemény utáni tabletta?

2016. máj. 21. 11:11
 5/20 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes esemény utániért szaladni!


Számolgatásból már igen sok gyerek született. Még személyesen is ismerek többet is.


(Ráadásul a spermiumok 3 napig életképesek odabenn, így kb. 10. napon is történhet megtermékenyülés, ha akkor ovulálna, de ez egy olyan dolog, hogy kvázi akármikor van esély teherbe esni ha nem védekeztek.)

2016. máj. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
A spermiumok 7 napig életképesek.
2016. máj. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
23-26 napos ciklusok mellet, hozzátok hasonlóan voltunk együtt időben védekezés nélkül, mikor a babánk fogant. Egészen biztos, hogy akkor, mert később/máskor nem tudtunk együtt lenni. Szóval igen, elképzelhető, hogy teherbe essen. Mielőbb látogassatok be az ügyeletre esemény utáni tablettáért, ha nem akartok babát.
2016. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
39%

Én dobtam azonnal az olyan palit, aki nem tartotta tiszteletben a testem és jött a "zokniban lábat mosni" dumával....de hogy a csaj önkènt dalolva ilyen hülye?Vagy nagyon sötèt vagy bárgyúsága (feltètelezhetően fiatalkora) ellenère gyereket akar. De azzal ugye a hasonkorú kandúrokat elűzi, így jobb nem szólni. Ismerek ilyet.


Ha menszesze nem jön meg, teszt. Ha nem biztos az eredmèny 2,3 nap múlva megint teszt. Ha pozitiv/ ha negativ( ès ennek ellenére nem jön meg) nőgyógyász. Aki használja a lukát annak biztos van nôdokija is, ugye?

2016. máj. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Hú, eszembe jutott az egyik kollégám, aki az ikreit viccesen "ne vedd ki" és "most volt meg" néven szokta emlegetni. A meglévő két gyerekük mellé csúsztak be. De olyanról is tudok, aki a menstruáció alatt esett teherbe. Bármikor is van-volt-lesz éppen menstruációja egy lánynak, gumi nélkül ne szexelj, amíg nem akarsz gyereket! De azt hiszem, ezt egy életre megtanultad most. Legalább utólag ilyen alaposan utánanéztél, ha már a pillanat hevében ki is szaladt a vér az agyadból... És valóban, ha barátnődnek rövidebb a ciklusa, akkor peteérése is annyival korábban van. Tehát már bőven veszélyzóna. Irány a tiniambulancia, vagy a kórházi nőgyógyászati ügyelet! Már ha sikerül rábírnod a barátnődet...
2016. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha nem akartok bebit inkabb vegyetek egy esemeny utanit.
2016. máj. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!