Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a fogamzásgátló abbahagyása...

Ha a fogamzásgátló abbahagyása utáni első hónapban teherbe estem, akkor honnan számolják a terhesség korát?

Figyelt kérdés
Ugye mikor a gyógyszert abbahagytam, akkor "megjött", de az ugye nem igazi menstruáció volt, csak a gyógyszermegvonásos vérzés. Azóta ma vagyok a 40. Napon és most teszteltem pozit. Mivel ovuteszteltem és hőmérőztem ezért pontosan tudom mikor volt ovum, ma vagyok a 10.dpon szóval a 30. "Ciklusnapon" volt az ovu. Ennek ellenére az utolsó vérzést fogják számolni? Mert ha igen akkor már most majdnem 6 hetes vagyok, mire dokihoz megyek már 7 hetes leszek vérzéstől számolva, pedig alig 10 napja volt az ovu. Vagy ilyenkor hogy számolják?
2016. máj. 25. 06:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Még mindig az utolsó havitól.
2016. máj. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Utolsó havitól, utána UH alapján korrigálnak.
2016. máj. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindig az utolsó vérzéses időpontját fogják kérdezni. A nőgyógyász majd legkésőbb a 12. heti uh alapján le fogja korrigálni a szülés várható időpontját. Nekem a kiskönyvembe is bevéste nagybetűvel, hogy más a mért kora mint a számított. (neki lett igaza)
2016. máj. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha te tudod, hogy mikor volt az ovud, akkor kerj aszerint idopontot az elso vizsgalatra, korabban ugysem latszana semmi, ha a mensi szerint mennel.

Tehat ha mesz az ovu szerinti 6-7. heten, akkor mondd nyugodtan, hogy ne 28 napos ciklussal szamoljon, mert kesobb volt ovud egy hettel. De eleve latni fogja ultrahangon azt az egy het kulonbseget, ilyenkor meg eleg jol latszik.

Van orvos, aki ettol fuggetlenul ragaszkodik a mensi szerinti szamitashoz, de altalaban a 12. heti uh alapjan korrigalni szoktak a terhessegi kort.

2016. máj. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fogamzasgatlo nem valtoztat a magzat korán. ..
2016. máj. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!