Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Trimeszter várandós vitamin?

Trimeszter várandós vitamin?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdekelne minden saját tapasztalat a Trimeszter Várandósvitaminról, már akinek előcsalta azt a bizonyos 2.csíkot :)Nagy reményeket fűzök hozzá :)

2016. jún. 2. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyik terhesvitamin sem fogja előcsalni a bizonyos 2. csíkot... Ha rá kell segíteni a teherbeesésre, akkor a monovitaminok sokkal hasznosabbak. A multivitamin jellegű tablettákban van ugyan minden, de pici mennyiségben.


Amit én szedtem teherbeesés előtt és ami a Trimeszter 1-ben van, csak összehasonlításképpen:


E vitamin 200 mg/nap Trimeszter 1 :13 mg/2 tabletta

D vitamin 2000/NE ez 50 mikrogrammnak felel meg Trimeszter 1: 5 mikrogramm/2 tabletta

Folsav: 3 mg Trimeszter 1: 0,8 mg/2 tabletta


Tehát az a lényeg, hogyha például vékony a méhnyálkahártyád és azért nem esel teherbe, a mono E vitamin segíthet, a trimeszterben lévő 13 mg nem oszt nem szoroz a problémán. Ha gyenge a peteérésed, amin a D vitamin segíthetne, a Trimeszter mindössze 1/10-ét tartalmazza a külön E vitaminnak.


Szóval nem azt mondom, hogy a terhesvitaminok nem jók, én is szedtem Gravidát, de ha konkrét probléma van, azt nem fogja megoldani, ha meg nincs, enélkül ugyanúgy teherbe fogsz esni. A folsav szedése viszont mindenképpen fontos még a teherbeesés előtt, szóval vagy szedd ezt a terhesvitamint, vagy ha semmi mást nem is a külön folsavat mindenképpen!


Gyors babásodást kívánok! :)

2016. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. jún. 2. 20:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem segített, sőt. Összekavarta a ciklusom és össze vissza véreztem, barnáztam amíg szedtem. 40 napos ciklust csinált és 7 napig folyamatosan megvolt a vérzésem. Hullott a hajam, törtek a körmeim, szédültem fájt a fejem és volt hogy hánytam is. Az általános vérképem szépen összekavarta de a hormon háztartásom is összekavarodott. Januárban volt teljes hormontükör, ami tökéletes volt és elkezdtem szedni a Trimesztert rá 3 hónapra ahogy rosszul voltam új vérkép, hormontükör TSh hogy rájöjjünk mi okozza a rosszulléteket. A hormonom kesze kusza lett, progeszteron hiányom lett, a TSH értékem feltolta a csillagos égig és végül egy orvos mondta h a Trimeszter vitamin sokaknál okoz ilyet. Meglepődtem nagyon!
2017. szept. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Nekem se segített

Olyan szarul voltam tőle hogy abba kellett hagynom!

Hánytam és nagyon erős migrénem volt tőle.

2017. szept. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem is ugyanezek :\
2017. szept. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!