Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ketsegbe vagyok esve!?

Ketsegbe vagyok esve!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


36 eves vagyok. Az elmult 3 evben tul vagyok 4 vetelesen (12., 6., 7. het), es egy tragikus kimenetelu 25 hetes szulesen.

De aztan happy end lett, mert egy eve megszuletett a kisfiam.


Veszelyeztetett terhes voltam, mert gyenge a mehszajam es mehnyakam. 17 hetesen osszevarrtak. 2 hetig egyaltalan nem kelhettem fel, agytalazott a ferem. Aztan 2 honapig csak vecere mehettem ki, es 3 naponta tusolni.

Igy vegulis 37+1 napra szuletett a babam.


A hazimunka teljesen el volt hanyagolva, hisz a ferjem dolgozott, munkaido utan pedig engem apolt, bevasarolt, mosott, ami muszaj volt, de takaritva csak elvetve. Nem erdekelt, a baba erdekeben en szigoruan fekudtem.


Es akkor a lenyeg... ha ujra teherbe esnek, akkor ujra 4 honapot fekudnom kellene. Csakhogy mar van egy kisgyerek. Segitsegem nincs, kulfoldon lakunk. Az oke, hogy kajat rendelnenk, es valaki hetente eljarna penzert takaritani, de a fiammal egesz nap foglalkozni kell.

Es kesika mensesem 6 napja. Egyebkent pontos szokott lenni 28-31 napos. Most a 35. napon vagyok.


Szerintetek mennyi az esely a teherbe esesre, ha a ciklusom elso feleben, egeszen a kiszamolt ovuig nem voltunk egyutt? Tehat csakis kesoi ovuval vagy extra ovuval lehetne. Es raadasul gumival vedekezunk! Nem bogyokkal, es nem megszakitassal.


Hetfo estig nem tudok tesztelni.


(Szivem melyen nagyon vagynek egy kistesora, de elkepzelhetetlen a kivitelezes. Nem is terveztuk.)


Ja, hogy mi a kerdes? A franc se tudja... Csak ki akartam irni magambol. Harcol a szivem es az eszem egymas ellen.


2016. jún. 4. 08:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, 3 veteles es 1 koraszules, de ez reszletkerdes.
2016. jún. 4. 08:32
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel terhes vagy. Akkor olyan házvezetőnőt kell keresni, aki egész nap ott van, míg a párod haza nem ér, mos, főz, takarít és vigyáz a kicsire.

Vagy pedig a csöppet be kell adni arra az időre bölcsibe, keresni olyan embert, aki hozza viszi és esetleg tud vigyázni rá, ha beteg lesz. Pár hónapról van csak szó, nem a világ vége.

2016. jún. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igazad van, de egy egesz napos hazvezeto nagyon draga lenne.

Talan a bolcsi...

Ja, tenyleg igazad van, nincs lehetetlen, csak tehetetlen. En is csak picsogok.


De nem akarom elhinni, hogy a fentiek ellenere terhes lennek! Gumival, kiszamitott ovu utan, egyszeri alkalombol...

2016. jún. 4. 08:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Végig azt akartam írni, hogy inkább ne tervezzetek még egy babát, aztán láttam, hogy lehet már besikerült. Figyelj, ennyi vetélés után, ha ez a kisbaba megmarad akkor ő egy igazi kis harcos csoda és akkor kell hogy megszülessen, még ha nehéz is lesz az a pár hónap. Fogadtok bébiszittert (au-pair esetleg, sokkal olcsóbb és mindig ott lesz veletek, persze tisztázni kell vele a körülményeket és többet fizetni, mint egy átlagos au-pairnek), vagy kivesz a férjed szabit, anyukád vagy más hozzátartozód kiutazik hozzád, stb stb. Ha tényleg terhes vagy és veletek marad akkor Isten, a sors, vagy akármi amiben hiszel akarja, hogy veletek legyen!
2016. jún. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszonom kedves. Igy van, az abortusz egy pillanatig sem merult fel.

Ejjel jott haza a ferjem, egy hetig kulfoldon volt dolga. Kb. 10 perce mondtam el neki, hogy egy hete kesik. Erre mondta, hogy akkor teszteljunk. O total nem parazik. Csak en vagyok ilyen idiota paramama.

2016. jún. 4. 09:13
 6/11 anonim ***** válasza:

ki kéne tán vizsgáltatni,hogy mi a habituális vetélések oka,gondolom nem akarsz még 3-4 vetélést,ugye?



[link]

2016. jún. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem ugyanazok voltak az okok.

Az elsonel kromoszoma bibi. Mondhatni, "sima veteles".

Aztan egy mehenkivuli, egy pedig egeszen a petevezetonel tapadt meg. Mondta is a doki, hogy nem tud ott rendesen megtapadni, es ahogy noni kezd, levalik majd. Igy is lett.

A koraszules pedig egy buszbaleset miatt lett. Megrepedt a burok.

A sok muvi befejezes miatt gyengult el a mehszajam.

2016. jún. 4. 10:28
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolag nem is ertem, mibol jott az le, hogy olbe tett kezzel vetelgettem, utana sem nezve az okoknak...
2016. jún. 4. 10:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Írd majd meg mi lett, kíváncsi vagyok!
2016. jún. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Au pairt kell keresni

Enis az voltam bent laktam a vége fele meg csak heti négy öt napokat voltam

Ha van ra keret érdemes lenne vagy egy szülőt megkérni h segítsen stb ...

2016. jún. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!