Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kétségbe vagyok esve, hpv,...

Kétségbe vagyok esve, hpv, babaproject, kihez, hogyan forduljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy világ kezd összedőlni bennem. 6éve szeretnénk kisbabát, idén sajnos vetéléssel végződött az első csodánk :'( Azóta kiderült pajzsmirigy alulműködésem van. Közben terhesség után tűnt fel, hogy valami fura odalent, sajnos hpv-m van. Időpontot dec9-re kaptam kivizsgálásra. Viszont úgy tudom, hogy amit szedni kell majd az egy immunerősítő amit babaproject alatt nem szabad szedni. Ezt legalább fél évig kellene műtét után.


Tudom, hogy a hpv nem játék és gyógyulni kellene, de sokan írják, hogy az immunerősítő se mindig segít sőt kiujjul.


Sajnos anyagilag megterhelő ennyi vizsgálat gyógyszer lelkileg meg annál is rosszabb belegondolnom, hogy csak egy két év múlva vállalhatnék gyereket.


Nem tudom hova forduljak. Most terveztem kövi hónapban IR vizsgálatot hiszen már csak ez hiányzik ahhoz, hogy minden ki legyen vizsgálva és készülhessünk a babára.


Azokkal a leletekkel mennék nőgyógyászhoz magánrendelésre ami ugye nem olcsó. Nem sajnálom rá a pénzt, de jó lenne egy sorrend. Minél gyorsabb haladással.


NEM szeretnék nem akarok várni olyan sokat, újra a babánkra. Tudom erre csak orvosok fognak tudni választ adni, de előre tudom, hogy azt mondják először gyógyuljak meg (hpv-ből nem lehet véglegesen) úgyis fiatal vagyok (26, de majd én eldöntöm, mikor szeretnék családot). Ilyet nem szeretnék.


Van valaki aki hasonló helyzetben volt már és hpv mellett várandós lett? Esetleg lehetséges, hogy megműtenek és nem szedem az immunerősítőt? Végül is csak jvasolt nem kötelező... ha meg úgyis várhatóan felüti majd újra a fejét, akkor miért odázzam a babavállalást?


Tudom orvos, orvos, orvos, de manapság nem jut az ember egy héten belül minden orvoshoz. Csak ezért írtam le bánatomat, kicsit olyan mintha a sors újra elém lökni, hogy nem lehet gyermekem... legalábbis még pár évig megint nem.

Reménykedem egy két pozitív tapasztalatban, vagy megnyugtató szavakban :(


lehet túl reagálom, de félek és fáj a tudat, hogy egy fertőzés miatt újra sok időt kell várni és műtéteken szenvedni :( Nem bírom már és teljesen depressziós leszek.


Előre is köszönöm, ha vlaki megoszt velem hasonló helyzetet akár pozitív akár negatív. Vagy, ha orvos látja ír nekem, vagy ha tudtok jó orvost akihez fordulhatnék, mert nem tudom kihez kellene :(


Köszönöm,


Egy 26 éves nő, aki régóta a kis csodát várja a párjával.



2015. okt. 16. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Ne haragudj nem bántani akarlak de ha a vizsgálatok anyagilag megterhelőek akkor miért akarsz gyereket?nah neki nem mondhatid majd hogy nincs pelenka vagy stb...én amúgy nem rizikóztatnék és inkább vállalnám azt higy fel gyógyulok és csak utána vállalnék gyereket.nekem is műtétre volt azükségem igaz nem ilyesmi miatt de engem is várat a csodám másfél éve.szerintem ez nem közvélemény kutatás mérdése hanem az hogy egészségesen ki tudják hordani egy babát.27L
2015. okt. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, itt ott kicsit érthetetlen lehet az írásom, egy két helyesírási hibával. Csak hirtelen felindultságból írtam, mert nagyon félek és ki kellett írnom magamból.
2015. okt. 16. 14:09
 3/13 A kérdező kommentje:

Igazad van az egészséges részben. Anyagilag nem vagyunk gondban, csak rosszul fogalmaztam olyan szinten megterhelő, hogy jó lenne tudni egy sorrendet és nem 3szor eljuti egy magánrendelésre, hanem céltudatosan sorban haladni, hisz nem mindegy, hogy 3szor fizetek ki 15ezret vagy egyszer.


Anyagilag fel vagyunk készülve egy gyermekre, de kettőre is, hiszen 6 éve szeretnénk. Csak potyára nem szívesen mászkálnék ide oda felváltva :S


Köszönöm válaszod, és igazad van teljesen, hogy egészségesen kell babát vállalni :( Csak nagyon rossz ez a tudat.

2015. okt. 16. 14:13
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! Megnyugodhatsz! IR/PCOS/pajzsmirigy alúlműködésem van és 3 éve pozitív volt a HPV-m, alacsony kockázatú törzs. Gyakorlatilag félévente kell járnom mintavételre de ennyi. Nekem néhány hónap alatt magától lett negatív a minta. 2 éve szültem is! ;)
2015. okt. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem értem igazából nekem is volt hpvm,de nem mondott a sokim semmit.fél évente kellett mennem szűrésre,de már az első kontrollnál negativ lett a hpv.
2015. okt. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Bocsánat lehet még nem igazán értem a hpv működését. Sajnos kényes helyen (hátsókijárat körül van) rengeteg szemölcs illetve megse tudom mondani milyen formájú conyloma cuccok. Nőgyógyásznál voltam vele először, ő azt mondta sebészet vagy bőrgyógyász, de adunk neki esélyt, mert nagyon megrémültem. Condyline ecsetelőt írt fel, de mivel igen nagy területről van szó kb másfél hét után kifogyott. Akkor pedig látszott, hogy kezdeni hatni. Azóta nem mentem vissza, még nem jutottam el odáig, sajnos. Azóta kenegetem aktív balzsammal amitől kicsit összébb mentek a szemölcsök, és kértem időpontot hpv centrumba kivizsgálásra, de jó sokára kaptam. Az ő oldalukon olvastam, hogy legtöbb esetben ajánlott szedni az immunerősítőt. A a műtéttől félek, de szükséges lesz ránézésre, és nem halogathatom tovább :( már itt ott egy egy pici szemölcs megjelent máshol is. Amint tudok elmegyek bőrgyógyászhoz és iratok a kicsi szemölcsökre amik megjelennek ecsetelőt addig is. Remélem igazatok lesz és nyugodtan tervezhetjük a babát. HPV-t nem tudom még, hogy hordozó vagyok e vagy sem, nyilván majd a vizsgálatok után kiderül.


Biztos csak túl pánikolom a helyzetet.

2015. okt. 16. 15:46
 7/13 anonim ***** válasza:

26 évesen még nem késtél el!

Én is 6 éve szeretnék babát, de nem jön össze! Viszont én meg 31 éves vagyok!

De én nem őrlöm már magam, belefáradtam, egész más életet élek a sok csalódás miatt!

Ha akar akkor majd jön a baba, 40 éves koromig ráérek...nem tudok mit csinálni, ez van. :(

2015. okt. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy van időm, de te magad tudod, hogy mennyire nehéz ezt hallani, idén terhes lettem ikrekkel és nem maradtak velünk. Egy hónap alatt a fellegekből a semmibe süllyedtem, nehéz feladni a gondolatot és türelmesnek lenni, tudom, hogy 30 körül sincs semmi veszve, de jobb szerettem volna előtte az elsőt :( Ember tervez Isten végez, az orvosok meg tesznek az emberre, hacsak nem magándokihoz megyünk...

Egy dokinak se jutott eszébe elküldeni legalább egy szimpla hormonvizsgálatra mikor 4 év alatt nem sikerült a baba.... most 6 év után egy vetélés után is ott tartok, hogy pénzekért végeztetem el a megfelelő vizsgálatokat. Én most szeretnék anya lenni főleg, hogy körülöttem mindenki gyermeket vár még a legjobb barátnőm is :( nehéz nekik örülni, pláne lemondani a saját álmomról. Tudom, hogy egy vagy két év múlva is boldog leszek, ha lesz babám, de most nem is ezen van a hangsúly.... hanem, hogy még ez a fertőzés is itt van ami még tovább nyújtja a reményét, hogy hamar legyen gyermekünk. Na ez az ami nehéz. Köszönöm, hogy meghallgattok.

2015. okt. 16. 16:21
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A HPV-ről tudok nyilatkozni. A terhességem legelején éppen aktuális volt a rákszűrés, ahol mindent rendben találtak. Szülés után 3 hónappal ismét mentem az éves szűrésre, majd 2 hét elteltével hívott a dokim, hogy P3-as a citológiai eredményem és HPV-re gyanakszik, ezért mielőbb menjek be hozzá egy másik kenetvételre. Újabb 2-3 hét elteltével aztán beigazolódott, hogy magas kockázatúval (16-os típusúval) vagyok fertőzött. Mivel kizárólag szoptattam, gyógyszerek helyett kapásból méhnyak conisatio-t javasolt az orvosom, amit a szülésem után 5 hónappal el is végzett (1,5 nap szoptatást kellett csak kihagynom, addig előre lefejt tejet kapott a gyerkőc). Jelenleg ott tartok, hogy még 3 havonta járok szűrésre, de nemsokára áttérünk a féléves ellenőrzésre, mert eddig minden rendben, és nem szedek semmiféle gyógyszert rá.
2015. okt. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm és kívánom, hogy végleg megszabadulj tőle és most már csak egészség legyen :)


Én meg bízom a legjobbakban. Remélem átvészelem és hamar lesz babócám is :)

2015. okt. 16. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!