Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas ösztraidol és prolaktin...

Magas ösztraidol és prolaktin szint a 21. napi hormonvizsgálaton?

Figyelt kérdés
Ez a 2 eredményem elég magas lett. Prolaktin 614, ösztraidol 976. Progeszteron 36. Kevés menstruáció miatt mentem kivizsgálásra, de a doki annyit mondott, nincs gond. Viszont bújtam a netet és teherbeesés szempontjából ezek az eredmények elég rossznak tűnnek...
2016. jún. 7. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:

A prolaktin epp hataertek felett van, siman lehet attol is magas, ha siettel vervetelre vagy izgultal elotte.

A progeszteron milyen mertekegysegben van? Hany naposak a ciklusaid? Tenylegesen a 21. napon lett leveve a ver, vagy menstruacio elott 7 nappal?

2016. jún. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod. Igen, olvastam, hogy a Prolaktin attól is lehet magas. És mondjuk eléggé ideges is voltam aznap reggel. Progeszteron nmol/l. Úgy tudom, peteérés ez alapján biztos volt, de teherbeeséshez inkább a 40 körüli érték lenne jó. 28-29 naposak a ciklusaim, kedden volt a vérvétel, és pont 1 hét múlva jött meg. Vagyis inkább előző nap este, nem tudom ekkora eltérés már számít-e. Inkább a nagyon magas ösztraidol miatt aggódom. :(
2016. jún. 7. 20:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan szörnyű, nekem a 31-es progira és 1300-as ösztradiol kombinációra azt mondta az egyik endokrinológus, hogy tökéletes, a nődoki azt mondta, hogy nem jó az arány, a másik endokrinológus meg hogy peteérési zavartól van.

Ehhez képest a tied jobb, de ha menstruáció előtt egy héttel volt, akkor tényleg magas nálad is az ösztradiol.

TSH-t néztek? Lehet, hogy ez egy egyszeri alkalom volt, bár nálam mindig ilyen gáz arányok vannak.

Mióta próbálkoztok? Vagy csak úgy megnézték?

2016. jún. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

*nem annyira szörnyű


Persze kérdés, hogy minden ciklusra ez jellemező-e, vagy most csak ez épp így sikerült.

2016. jún. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és ha esetleg volt reggel szex, attól is megugrik a prolaktin. :)
2016. jún. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
TSH ugyan ott van legfelül a papíron, de nincs mellette adat pont. De ha valamelyikből még lehet következtetni akármire, megírom azt is. Kevés menstruáció miatt mentem kivizsgálásra, konkrétan nem próbálkozunk. Soha nem védekeztünk normálisan, volt megszakítás, Pharmatex, naptármódszer. Gondolom akkor ezért vált be minden. :(
2016. jún. 8. 09:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem értem, tehát akkor nem mértek TSH-t?

Érdekes, mert magas ösztradiol mellett pont, hogy erős vérzésnek kellene lennie.

A vérvétel utáni vérzés sem volt normális mennyiségű?

2016. jún. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tavaly ota keves a verzesem, ilyen 2-3 nap, es utana semmi. Most hogy igy kerdezed, a vervetel utani tobb volt, csodalkoztam is rajta. Aztan most meg konkretan 1-2 nap volt, 3. nap keves barnazas, 4. nap mar semmi. Ezert kezdtem el nezegetni az eredmenyeim... Akkor ezt most nem ertem.
2016. jún. 9. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!