Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha magasabb a prolaktin szint...

Ha magasabb a prolaktin szint akkor is sikerülhet teherbe esni? Tényleg fontos! Nem nagyon foglalkoznak velem az orvosok!

Figyelt kérdés
Már 3.-jára voltam nődokihoz!Az első alakalom után 3 másik orvossal beszéltem telefonon,hogy milyen problémám van!De semmi!Konkrétan le sem sz..nak!Pedig normális nő vagyok!5 hónapja folyik a tej a bal mellemből nyomásra és mivel babát szeretnénk elmentem orvoshoz de nem küldött sehova,sőt azt mondta minden rendben. Ma voltam megint és mivel nyomásra most jött belőle így felküldött laborba egy prolaktin mérésre.Majd a héten kell vissza mennem!De én úgy tudom ez ciklushoz kötött.Vagy nem minden esetben?Így is kimutatja ha magas?Olyan hétfő szerda körül kell megjönni-e vagyis nem kellene!Még annyi hogy általában mensi előtt jelentkezik mindig! Van itt olyan akinek mégis lett így baba és meg is maradt?
2016. febr. 23. 15:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Ez nem nőgyógyászati feladatkör, hiszen a hormonokról van szó. Mindenképpen endokrinológushoz kell menni, nem nőgyógyászhoz, hozzá pedig be tud utalni a háziorvosod.


Nem tudjuk persze, mi az a magas prolaktin szint, de jobbik eset, ha meg sem fogan, mintha elvetélsz. Viszont van rá remek gyógyszer, csak kell hozzá egy orvos! menj endokrinológushoz, megértem, hogy a nőgyógyász nem tud segíteni, nem a szakterülete.

2016. febr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ez az hogy az egyik nődoki akivel beszéltem az endokrinológus is egyben!Az itteni védő ajánlotta mert előttem volt hozzá valaki! Mégis elutasítóan beszélt velem! Akkor már nem értem!Majd meg látom mit mondanak ha vissza megyek!
2016. febr. 23. 15:58
 3/26 anonim ***** válasza:

A barátcserje rendezi a magas prolaktint. De jobb volna persze ha orvos venne a kezébe, de sajnos ilyen az egészségügy, én is megjártam már vele. Hónapok az időpontokra, vérvételek, gyógyszerek. Aztán már nem vártam, van is 2gyerekem már. :)

Mindenképp kellene orvos, mert kérdés miért magas a prolaktin, és mennyire. Több oka is lehet, ki kell szűrni! Olvass utána mielőtt bármit beszedsz. Akadályozhatja a terhesdéget, vagy a baba megmaradását.

2016. febr. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
ja, igen, mi mindent magánlaborban csináltattunk és magándokinál, mert az állami endokrinológushoz 2 hónap múlvára volt időpont, a kivizsgálásokat pedig csak ő tudta volna elkezdeni. vicc az egész.:/
2016. febr. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
szia , nekem is magas a prolaktin szintem ,es talan emiatt nem esek teherbe ! most en is viszakell menejk az orvoshoz , ujra csinaljam meg a ciklus 3 napjan az eredmenyt , es lehet fog kelleni gyogyszert szedjek ! eddig nem adott gyogyszert , mivel akarta latni hogy 3 honap alatt nott vagy csokkent e esetleg !!! sajnos nincs nagy kedvem viszamennni
2016. febr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem magas volt a prolaktinom...1000 körül szóval duplája.Orvos nem foglalkozott velem csak elküldött endokrinológiára...persze beutalót nem írt így nem fogadott (3 hónapot vártam rá!)közben neten keresgéltem és találtam egy Mastodynon nevű cseppet ami direkt magas prolaktinra van.Azt hiszem 3500/üveg.1 üveg kb 1,5 hónapra elég ha napi 2*30 cseppet szedsz.3 hónapig lehet szedni.Úgy tűnik szépen levitte a prolaktinomat ugyanis azóta van peteérésem.Persze most megint megyek endodokihoz,de most van beutalóm is.Egyébként magas prolaktin mellett nem tudsz teherbe esni mert a szervezeted ahogy a dokim fogalmazott "terhesnek" érzi magát és meggátolja az ovulációt ennek következményeként hiába érik petesejted nem tud megrepedni és cisztává alakul.Remélem tudtam segíteni!

Ha valami még érdekel írhatsz privit :)

2016. febr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt,hogy a prolaktin nem ciklushoz kötött.Az a lényege,hogy 8 vagy 9 előtt vegyék le és megemelkedett értéket mutathat ha stresszelsz közben!
2016. febr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
5-os vagyok ! nekem mikor vettek vert akkor feltem ,mert nem vettek soha vert , es megijedtem nagyon , es reszkedtem , lehet attol is magassabbat mutatott ?? :) akkor ejsze en azert nem esek teherbe
2016. febr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

5-ös leírnád az értékeidet?prolaktin peg-prolaktin,visszanyerési százalék


az előtted válaszoló

2016. febr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
mg / dl be merik , nem ugy mint nektek ! azt tudom hogy vagy5 ertekkel volt magasabb . en leirom , csak ha tudod ugy is szamolni ahogy irtam
2016. febr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!