Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magzat súlya kevés vagy sem?

Magzat súlya kevés vagy sem?

Figyelt kérdés

31 hetes + 6 napos vagyok ma voltam ultrahangon, az orvosom azt mondta hogy 1600 és 1700 gramm között van a súlya és hogy kisebb mint az átlag...de nem baj nem lesz nagy baba.De persze sikerült elültetni a bogarat a fülembe, azt is mondta 200-250 grammal kisebb az átlagnál.


Mi a vèleményetek?Nektek hasonló korban milyen súlyú volt a babátok?


A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2016. jún. 9. 20:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz a becsült súllyal, azt egy gép számolja ki, egyébként is van még időd bőven, utolsó hónapban 1 kg-t is hízhat. Szóval nyugi :)
2016. jún. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én is ezen kattogok, épp kost írtam az előző kérdéshez. 30+5 1500g volt. mini baba :) nekem amúgy nem mondták, hogy gond lenne, első gyerekem is időre pici súllyal született, én is sovány vagyok, úgyhogy annyira nem aggódok, de nem is örülök neki. nagyon szeretném, hogy 3 kiló legyen azért majd születésre :)
2016. jún. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem 30+6 naposan volt 1550 gramm körül..akkor nem mondott semmit.Mondjuk viszonylag kis súllyal születtünk a párommal..nem tudom.Viszont néztem a neten a magzat méreteivel foglalkozó táblázatokat és azt találtam hogy 32 hetesen 1700-1800 gramm körül kell lennie, akkor viszont annyira mégsem kicsi...wááá megőrjít.
2016. jún. 9. 21:02
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam 33 hétre született 1400grammal. Előző napokban 3 orvos is 2500gramm körülire saccolta, ennyit a súly mérésről. Egyébként ez egy 28 hetes magzat súlyának felelet meg.

Tehát szerintem a te babád nem kicsi

2016. jún. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányomat 31 vagy 32 hetesen 2100 grammra saccolták, 35 hetesen 2300-2400 grammra. Aznap megszületett a minimanóm 1900 grammal. Semmi baja nem volt, csak hiznia kellett kicsit. Ne aggódj ezen! A becslés csak becslés, sokszor tévednek!
2016. jún. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

utolsó, uh, nagyon elmérték :( mi lett vele, mennyit voltatok kórházba, maradt valami a koraszülésből?

valami gond volt, hogy nem hízott már a pocakban?

2016. jún. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

4es vagyok remélem engem kérdeztél :)

Toxémiám volt de már 24 héttől bent feküdtem.,így jó korán kaptam tüdőérlelőt . Igazából akkora sok probléma lett (fehérje a vizeletben, rossz nst, egy hete nem növekedett és ami a legjobban izgatta az orvost eltűnt a köldökzsinór alig tudott áramlást mérni, jól magára tekerte)

4 hetet voltunk bent összesen, Igazából szerencsére csak híznia kellett. 2 éves most elvileg semmi baj, :) Eddig csak egyszer volt beteg például szóval immunrendszerileg sincs gond. :)

2016. jún. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es!Mikortól toxémiás a kismama?Mert nekem magas volt a vérnyomásom arra kaptam 3 hete dopegytet, toxopanel vérvizsgálat rendben, 24 órás vizeletgyűgytés tegnap volt..ma lett meg az eredménye egy picivel volt 300 mg fölött azt mondta a doki hogy az is ok.
2016. jún. 9. 21:31
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

4es! igen, téged kérdeztelek, mikor írtam még te voltál az utolsó... :) bár az "utolsó" válasz se szívderítő :(

de örülök, hogy minden rendben van, jó ilyet olvasni! :)

vigyázz nagyon a kis harcosodra, sok egészséget nektek! :)

2016. jún. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szintén 4es ;)

Hát pontosan nem tudom nekem már 12hetesen magas vérnyomést mértek én is szedtem dopegytet a 20hétől. Majd fentebb kellett emelni az adagot 24hetesen mert 180 volt a.vérnyomásom, akkor a dokim azt mondta jobb nekünk ha figyel ránk és befektett. Azt tudom hogy 3 dolog ha egyszerre megvan akkor biztos a toxémia ez a magas vérnyomás, fehérje vizelés és a vizesedés. Nekem fehérje 32 hetesen jelent meg de nem lett nagy mennyiség igazából nem is lépte át a határt. Vizesedni 30-31hetesen kezdtem a gyógyszerekkel a vérnyomásom rendben volt. Igazából ahogy írtam a döntő a köldök zsinór és a mozgás lasulás volt. Amikor kivették az első mondata az orvosnak ez volt "jó hogy így döntöttünk... a köldökzsinót rajta volz a bal lábán derekán és a nyakán kétszer. Örök hálém a dokimnak. De kérdező ez ritka eset ne agyalj ilyeneken, figyelnek az orvosok ha miniüális baj van lépnek. Csak élvezd a babavárást és sok pihi, folyadék nyugalom! Nem ijesztegetni akarok!

2016. jún. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!