Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A barátommal 1és fél éve...

A barátommal 1és fél éve együtt vagyunk. Nagyon szeretjük egymást és nagyon szeretnénk gyereket. Meg hogy szerintünk örökre össze csatolna minket. Csak még fiatalok vagyunk 17-18 évesek. Szerintetek nagyon korai? A szülők mit szolnának szerintetek?

Figyelt kérdés

értelmes válaszokat

és ne szidjatok le ...

előre is köszi.


2010. ápr. 12. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem picit korai még. Legyetek még kicsit ti is gyerekek, mielőtt ekkora felelősséget vállaltok. Biztosan nagyon jó szülők lennétek, de éljetek még kicsit. Nagyon szép és jó dolog, amit szeretnétek, de higgyétek el, először magatokat kell tudni eltartani, és csak utána jöjjön a gyerkőc! Nem kell milliókat gyűjteni, vagy mindig a pénzt előtérbe helyezni a kicsivel szemben, de amíg a szülők tartanak el benneteket, addig ne terheljétek őket azzal is, hogy rajtatok kívül még a babátokat is el kell tartaniuk!
2010. ápr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne a gyerek kössön össze titeket, hanem a szerelem. Már a felfogás is eleve rossz. Nem azért kell gyereket szülni, mert annyira szeretitek egymást. Azt a gyereket valahogyan fel is kell neveli és csupán szeretetből sajnos nem lehet. Becsülendő a gondolkodásotok, de még nagyon korainak érzem.
2010. ápr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hát ha én lennék valamelyikőtök szülője én tuti nem örülnék neki h ilyen fiatalon babát vállaltok,mivel gondolom még suliba jártok ami annyit jelent h a szülőké lenne a dolgok anyagi részének a nagy része.de mivel nem én vagyok a szülőd ezért nem tudom h mit szólnának hozzá.és amúgy nagyon fiatalok vagytok hozzá.később megbánnátok.
2010. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is várjatok egy pár évet. Nem olyan egyszerű egy újszülött baba ápolása, gonozása, nevelése. Sok anyuka panszkodik, hogy mennyire megváltozott a kapcsolatuk a férjükkel, párjukkal szülés után. És nem a jó értelemben. Lehet, hogy most úgy gondoljátok, hogy be szeretnétek vállalni egy babát, de lehet, hogy a kapcsolatotok tönkre menne.

Ha az én gyermekem ilyen gondolatokkal jönne hozzám, neki azt tanácsolnám, hogy legalább egy évet menjenek dolgoni. És ha akkor is szeretnének gyermeket, akkor vágjanak bele. Teljesen más az élet, ha dolgozol, meg amikor még suliba jársz. Szerintem azt meg kell tapasztalni baba vállalás elött. Életem legjobb évei azok voltak, amikor elkezdtem dolgozni.

Egy baba nem csatol össze két embert örökre! Ezt miből gondoltad?

2010. ápr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy pár életében, talán a legnehezebb időszak a terhesség és a kicsi baba.

Sok boldogságot, de nagyon sok nehézséget is hoz.

Ezt csak egy érett, nagyon erős kapcsolat bírja ki!

Várjatok még, ráértek vele még 3-4 évet!

2010. ápr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat hasznosak voltak. :))

és még várunk vele 2-3 évet.:))

2010. ápr. 12. 23:54
 7/9 anonim ***** válasza:
nagyon korai. majd később látni fogod, de 1,5 év az pont az az idő, amikor a legjobban lángol a szerelem. ha már mondjuk 4 éve együtt lesztek és nincsenek gondok, ugyanolyan jól működik minden, akkor kéne belevágni. egy gyerek nagy felelősség, nem mindegy, hogy hogy nő fel
2010. ápr. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem fog szidni itt senki, mert akik itt vannak éppúgy babára vágynak, megértik az érzéseiteket! Örülök neki, hogy tudatosak vagytok már ennyi idős fejjel is, és nem csak belevágtok gondolkodás nélkül. Egy pici baba nagyon aranyos, összeköt benneteket, de nem csak édes, cuki és játszani kell vele. Rengeteg mindent meg kell tudni neki adni, érzelmi, fizikai, anyagi biztonságot, teljes (maximális!!!) odafigyelést, éjjel-nappal, oltások, óvoda, iskola - ez már nem a párról szól és a szerelmükről, hanem a gyereké a figyelem, 99%-ban csak ő van a középpontban. Megértem, hogy szeretitek egymást, és gondoltatok erre, csodaszép dolog! Ha igazi a szerelmetek, pár év múlva is együtt lesztek, addig pedig tudjátok úgy alakítani az életeteket, hogy megalapozza a családotok életét - suli, munka, lakás. Szerintem 18évesen ez még picit korai, mert nincs rálátásod teljes egészében a dolgokra. 1-2 év nagyon sok mindenen változtat - főleg érzelmileg, lelki érettségre gondolok. Nem hiszem, hogy gyerekek vagytok, de még felnőttek sem. Az én tanácsom is az, hogy még várjatok egy kicsit.
2010. ápr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A baba senkit nem köt össze örökre, csak vérileg, ha érted mire gondolok. De sztem várj ezzel még. Én 23 éves vagyok és megőrülök már, de még mindig várnom kell 2-3 évet. De ez már nem sok, csak nehezen telik:D
2010. ápr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!