Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a különbség a peteérés és...

Mi a különbség a peteérés és a tüszőrepedés között?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a hő leesik majd felmegy és akkor van peteérés..de az ugyan az mint a tüszőrepedés?


Vagy hőleeséskor kiszabadul a pete és majd később reped meg?

Ha igen hány nap múlva kb????

Azt is tudom hogy ha 4 napig a cl(átlaghő) vonal felett van a hőm akkor volt tüszőrepedés!

Valaki világosítson fel...mikor jó együtt lenni?Amikor felment a hő vagy mikor leesik aznap????

NEkem nem ment fel rögtön a leesés után, csak 0,1 tizedet majd 3-4 nap múlva emelkedett meg.Akkor mikor lett volna jó a baba érdekében?amikor leesett, vagy mikor elindult fölfelé3-4 nappal a leesés után???


Most nem tudom hányadik dpo-n vagyok ezmiatt:(((

nézzétek meg a görbém légyszi...

A ciklusaim mindíg 11 dpo-sak és 26-28 naposak....


[link]


2008. szept. 27. 11:24
 1/8 A kérdező kommentje:

kicsit hiányos, de most nem tudom mi van....

valaki azt mondja, hogy később fog most megjönni

elvileg mértem egyik este(ami tudom nem számít)de valószínű 18-19 cn-en volt pé...csak uttánna nem ment fel a hőm...

2008. szept. 27. 11:26
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


A pete és a tüsző egy és ugyanaz. Amikor a hőmérsékleted leesik, akkor van a tüszőrepedés, ekkor a domináns, 20-22 mm-es tüsző kiszabadul, és elindul a petevezetőben, hogy találkozzon Apa katonáival.Ha használsz ovulációs tesztet, pontosan meg tudod előre, hogy mikor lesz a kiszabadulása a petédnek, mert ez 1-2 nappal előre tájékoztat. Te a görbéből márcsak utána értesülsz a dologról, mert márcsak azt látod, ha másnap felmegy a hőd. Ugyebár nem tudod előre megállapítani, holnap mi lesz.:)

A görbéden tisztán látszania kell, hogy a ciklus első felében a hődnek alacsonyabban kell lennie, mint a második felében. Együtt lenni a legalacsonyabb hőjű napon, és az azutáni 2-4 napban célszerű. Ha ovutesztet használsz, kezd a 13. napon, minden nap egyet csinálj meg, és a pozitív valamint az utána következő első negatív napon kell együtt lenni. A pozitív ovuteszt azt mutatja, h. másnap ovuláció, jön a pete, küldhetjük a katonákat.:)) Remélem segítettem!

2008. szept. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez pont fordítva van, ahogy én tudom. Amikor lemegy a hőd, akkor van a peteérés. Majd ezt követi az ovuláció, amikor a megérett petesejt kiszabadul, ez a tüszőrepedés. Ennek a következménye, hogy felmegy a hőd. Próbálkozni már onnantól érdemes, hogy lement a hőd, ill. ha előre tudod, hogy az mikor lesz, már 2-3 nappal előtte. A spermák még 3-5 napig élnek, és várnak a petesejtre. Persze minél hamarabb ott az a sejt, annál gyorsabbak, erősebbek a spermák!

Elég ingadozó a hőd, nekem is ilyen volt. Mivel ezzel nem mentem orvoshoz, nem tudom, mi okozta, de nem olyan probléma lehetett, ami miatt ne tudtam volna teherbe esni! Lehetséges, hogy 18. napon volt pé-d, és csak kicsit később az ovud. Ha már rögtön felment kicsit, az jó jel, bár mivel nem mértél, nem látni, mikor ment fel ténylegesen. Amúgy a hőd nem rossz, de jó lenne, ha nem hullámzana tovább! a ciklusod biztosan hosszabb lesz, mint az előző volt, hiszen később volt pé-d, és onnan kb +12-16 nap a mensi, átlagban 14-et mondanak, de szerintem nekem is több volt! sok sikert! és majd írj légyszi, hogy mi lett!!

2008. szept. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem pé-től MINDÍG 11 nap a mensiig a luteális fázisom...sajna nem lettem okosabb

mert ha 18-19 nap leesett a hő és 20ciklusnap elindult felfelé, akkor már eltelt a 11 nap...pont ma

mert ma 31 cn en vagyok

2008. szept. 27. 19:33
 5/8 A kérdező kommentje:

itt az a baj, hogy amikor leesett a hőm, nem ment fel rögtön másnap magasra, csak 3-4 nap múlva...

így nem tudom hányadik napján vagyok a luteális fázisomnak, mert ugye azt a hőemelkedéstől számítja a ciklus.

a hőemelekedés első napja szokott lenni az 1.dpo(luteális szakasz első napja)de ezt nem tudom mikor lehetett, remélem 20.ciklusnapom az 1.dpo-m, akkor van esélyem a babára

2008. szept. 27. 19:37
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]

a görbém

2008. szept. 27. 19:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló vagyok. tényleg azért nehéz bármit is mondani, mert hiányosak az adatok. Látom, hogy 18.nap lement a hőd, de a köv. beírás a görbén a 26.nap. Ha 3-4 nap volt, amíg felment, az még jó, mert írja is több helyen, hogy a pé után 5-6 napon belül kell felmennie. nem mindig van rögön ovu, van hogy csak többszöri nekifutásra sikerül. Ha rendesen mérsz, ez is látszódhat a görbén. Én úgy gondolom, hogy megvolt az ovud is, de nem tudom sajna megmondani, hogy melyik nap, mert ez alapján a görbe alapján a 26.napot mondanám, de írtad, hogy 4 nap múlva ment fel... ahogy én látom, most az átlaghőn vagy, ami jó magason van neked, mármint az enyémhez képest. Jó lenne, ha visszatornázná magát a vonal fölé, akkor esélyes a baba! Nekem is lement a vonalra a beágyazódásnál, amiből persze semit nem éreztem, csak utólag jöttem rá, hogy azért lehetett hőesésem. Én úgy tudom, hogy azért 1-2 nap alatt újra fel kell mennie innen valamennyit. Drukkolok neked nagyon, hogy baba miatt ne jöjjön meg!!! Majd írj légyszi mi lett!
2008. szept. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
azóta sem jött meg...
2008. szept. 28. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!