Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha elmúlik a feszítő érzés a...

Ha elmúlik a feszítő érzés a petefészekben, akkor repedt meg a tüsző és történik az ovuláció?

Figyelt kérdés
Nekem 28-29 napos a ciklusom. 11. és 12. nap reggelén volt tojásfehérje nyák. A nap többi részében már nem. Viszont mindkét nap éreztem ilyen nagyon enyhe kis feszítő érzést a bal petefészkem környékén, ez a 12. nap volt intenzívebb. Inkább mozgásra, leülésre volt érezhető. Nem volt fájdalmas, de éreztem, hogy van ott valami. Ez a 13. nap reggelére elmúlt (ahogy a nyák is). Akkor valószínűleg a 13. nap reggelén volt az ovum? Úgy tudom, ha megszűnik az ovus "fájdalom", akkor következik be a tüszőrepedés. Ez tényleg így van? De ha a 13. napon volt ovu, nem a 27. napra kéne megjönnie? Nekem mindig 28-29 napos a ciklusom, tuti nem jön meg most se korábban. Vagy attól, hogy elmúlt az az érzés, lehet csak 2 nap múlva reped a tüsző? Bár ezt meg nem találom logikusnak... Ez az első hónap, hogy figyelek a jelekre, ezért vagyok kíváncsi.
2016. júl. 11. 10:08
 1/2 Pimaszulsuttogó ***** válasza:

Szia. Több lehetőség is van.


1. Most a luteális fázisod 15 napos lesz, így kijön a 28 nap. ( de lehet hogy mindig ennyi, 12 és 16 nap között elfogadható)


2. Most valamiért korábban volt peteérésed és rövidebb lesz a ciklusod.


Az ovus fájdalom nem annyira megbízható mint a nyák, mert kicsivel később vagy hamarabb is elmúlhat a fájdalom. A nyák változása viszont valamivel pontosabb,ezt viszont ki kell tapasztalni, a legmegbízhatóbb és a leggyorsabb választ azonban a méhnyak adja. Az szinte ovuláció után azonnal változáson megy át.

2016. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatod konkrétan mit jelent?
2016. júl. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!