Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fiatal anyukák! Ti mit tennéte...

Fiatal anyukák! Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, és iszonyatosan szeretnék gyermeket.(pontosan tudom mivel jár, elég kicsi húgom van) Ne értsetek félre, nem most, majd 1-2 év múlva, szóval fiatalon. Csakhogy tanulni is szeretnék majd, de nem tudom, hogyan oldhatném meg, hogy anyagilag a legkedvezőbb módon jöjjön ki. Annyira sok a rizikó, meg a vagy összejön-vagy nem dolog, hogy semmiben sem vagyok biztos. Jelenleg szeretnék fősuli alatt lebabázni, és különköltözni a párommal, akinek biztos állása van már évek óta, és így kaphatnék gyedet is, levelezőn be tudnám fejezni a tanulmányaimat. Szerintetek ez jó terv? Annyi pénzből, amennyit a párom keres, és amennyit én fogok, el fogja bírni a pénztárcánk a gyermeket és a saját lakás bérlését is? (a párom kb 170ezret keres, és lehet az is, hogy lakást kapnánk rokonoktól, de ez nem 100%) szóval? ti mit tennétek a helyemben?

2016. júl. 26. 22:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
elobb eljetek egyutt a paroddal kozos haztartasban 2-3 evet es ha azt tuleli a kapcsolatotok akkor nyugodtan kezdhettek kozos csaladot alapitani...altalaban a legtobb kapcsolat - ami nem alkalmas a csaladalapitasra - ezen a ponton ugyis megbukik...hogy eleg lesz e a kereseted honnan tudjuk? a munkaeropiac valtozik, lehet hogy munkat se talalsz még, raadasul nagyon ajanlom h 2-3 evet dolgozz a szakmadban mielott szulni mesz, mert a gyedrol gyesrol visszaterve még tapasztalattal sem konnyu munkat talalni, nem hogy nulla tapasztalattal kisgyerekes anyukakent...hova ez a rohanas? ha ugy erzed eleg erett vagy a gyerekhez akkor gondolkodj is ugy! "lebabazni fosuli" alatt egy majd talan kapok a rokonoktol lakast szituacioba nagyon nem felnott gondolkodas.
2016. júl. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem vállalnám így.

21 évesen szültem, de előtte már dolgoztam, max gyedem volt, és volt félre tett pénz. A párod fizuja, és amit te kapsz (nagyon max 90-100 ezer) összesen csak 170, ebből lakbér, számlák, a baba dolgai (ami lehet pár tízezer, de nem tudhatod milyen babát dob a gép, tudsz e szoptatni, kell e valami fejlesztés, gyógyszer, stb ezt előre nem láthatod, így 100 ezer felett is leheet CSAK A BABA KIADÁSAI. Emellett nektek is enni kell, bármi nagyobb kiadás közbe jöhet. Szóval nem. Várjatok még pár évet dolgozz, hogy legyen munka tapasztalatod, vagy a gyed után legyen hova vissza menni. Tegyetek félre, hogy ha úgy van, ne legyen gond.

2016. júl. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

először költözzetek el és utána... én nem vállalnék gyereket diplomás gyedre, de ezt te tudod neked mi fér bele.

én dolgoztam, amellett tanultam levelezőn és úgy vállaltuk a gyereket. 5 éves volt én meg 30 mire minden tanulmányommal végeztem :)

de akkor kaptam 100E gyednek 2 évig, férjem meg 200 körül keresett. most várjuk a másodikat, már 2 éve nem tanulok, max gyedem lesz és teljesen más így, a napokban fogok szülni, de már most érzem a különbséget :)

már 1,5 hónapja itthon vagyok, és nem is fogok semmit se csinálni a feleség és anya szerepen kívül az elkövetkezendő 2 évben :)

elsővel úgy elvesztek azok az idők, mert mindig a vizsgákra készülni, hamar vissza is mentem... :(


de mint írtam, te érzed mit mikor szeretnél, ha neked így lenne jó akkor tedd így :)

2016. júl. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
#270, bocs
2016. júl. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
39%

figyelj. ha nektek igy jo akkor semmi akadalya, felnott vagy mar. Én jelenleg fősulira járok. 5honapos terhesen. 22 éves vagyok. Párommal 3 honapja koltoztunk ossze. Eskuvot csak a fosuli lejarta utan tervezzuk. Parom 27 éves. 5 éve vagyunk egyutt.

Ha nekunk megy ez igy, nektek is fog. A kor az meg csak egy szam.

2016. júl. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

En nem csak a tanulas. Miatt varnek, hanem a parkapcsolat vegett is. Oke h most biztos vagy benne stb..

De gondolom nem Te neveled a hugod es kelsz. Fel hozza.. blablabla..

Tudom sokszor. Mondjak de 3evet meg BOVEN varj ha nem tobbet. De majd rajossz

2016. júl. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat :) de bizony hogy én keltem hozzá nagyon sokszor, ringattam éjjeleken át, nagyon beteges és hasfájós volt, anya meg volt, hogy kórházban is volt hetekig, meg dolgozott egy idő után.. :) igaz, nem tudom milyen lesz ez minen áldott este, de valahogy majd túlélem mint mindenki más is, és szerintem egyszerűbb ez 20 évesen, mint 45 évesen ...:)
2016. júl. 26. 22:38
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Minden aldott alkalommal mas.

Mas a sajatod, teljesen. Gondolom nehez elhinni. Foleg. Mikor szoptatsz aztan. Mar nemtudsz... jon a tapszer Stb. Pelenkazas..orvoshoz vinni. Figyelni mindent es gyozni PÈNNZEL!! Nemhogy mellette tanulni... :/

2016. júl. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Elobb neked is meloznod kellene igy nemfog sok penz jarni ha "lebabázol", na meg anya leszel, mkkor akarsz melozni ? Nulla tapasztalattal?. Hidd el nem rosszbol irom
2016. júl. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%
Mert szülni csak 20 és 45 évesen lehet.. Miért akarsz lemaradni az első évekről? Fogalmad sincs mit jelent levelezőt csinálni gyerek mellett!
2016. júl. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!