Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagy bajban vok. Mit csinaljak?

Nagy bajban vok. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok, és három hete lefekudtem a baratommal. Én hülye elhittem, hogy majd vigyáz. .. Sajnos nem sikerult... már 6 napja késik, két teszt halvány pozitiv... félek elmenni az orvoshoz arról nem is beszélve, h a szüleimnek is el kell mondani...

15/L


2016. júl. 30. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Menny el a nőgyógyászhoz ő mindent el fog mondani.
2016. júl. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsáss meg, de így július végén miféle jelentősége van annak, hogy középiskolai koliban laksz a tanév alatt? Amikor lefeküdtetek, már akkor is bőven szünidő volt. Ha kamuzni akarsz, ne itt tedd, szórakozz máshol.

Ha igaz a sztori, először menj el, de minél hamarabb nőgyógyászhoz, hogy állapítsa meg, BIZTOSAN terhes vagy-e. Ha igen, mondd el mielőbb a szüleidnek, gondolom, 15 évesen megtartani nem szeretnéd a babát, az abortuszhoz viszont szülői nyilatkozat kell, díjköteles, és nem csinálják meg egyik napról a másikra. Úgyhogy vegyél egy nagy levegőt, és kezdj el intézkedni, mielőtt kicsúsznál az időből.

2016. júl. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

A szülésig akár vissza is mehetsz a kollégiumba. Aztán otthon kellene maradnod a kisbabával. Évhalasztás, magántanuló státusz...

Örökbeadáson is gondolkodhatsz, az a kicsinek is megnyugtató megoldás,és egy másik családot is boldoggá teszel. Nyílt örökbeadásnál már a kórházból a családhoz megy haza a baba, egy napot sem tölt otthonban. Keresd a Bölcső Alapítványt!

2016. júl. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
16%
Először is próbálj megnyugodni, ami megtörtént, azt már nem tudod visszacsinálni. Nőgyógyászhoz a szüleid nélkül is el mehetsz, legjobb lenne tini ambulanciára. Jó esetben nem vagy terhes, csak az idegesség miatt késik.
2016. júl. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
4-es, ne álltasd, pozitív a teszt, egyértelmű, hogy terhes. amúgy meg kérdező, jó hülye voltál meg a barátod is, de ezt gondolom tudod. ne halogasd egy napot se, hogy elmondd a szüleidnek, mert már minimum 6 hetes terhes lehetsz, és ha egykét héten belül nem intézkedsz, nem lesz időd elvetetni. azonnal szólj a szüleidnek, kevésbé lesznek most mérgesek, mintha kifutnátok az időből és muszáj lenne megtartani.
2016. júl. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Mi lesz a neve?
2016. júl. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Andizsuzsi ***** válasza:
42%

ma 17:58

Láttam én már olyan halvány pozitív tesztet, amit csak a leány látott annak, igaz ellenkező előjellel. Nem áltatom, hanem bíztatom arra, hogy mielőbb orvosi vizsgálaton bizonyosodjon meg a dologról.

2016. júl. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azért írtam h kollégista vok mert a barátomat ott ismertem meg, a szüleim nem tudnak rola. Nem lakunk túl közel egymáshoz, így a nyári szünetben eddig csak 4 szer találkoztunk. A harmadik talinal nem voltak otthon a szüleim, így megtörtent. Tegnap előtt is talalkoztunk, de nem mertem mondani h késik. ..aszt hittem h csak a stressztől. ..


Nem tom h mi legyen... nem akarom elvetetni... mik a lehetőségek ha megtartom a gyereket?

2016. júl. 30. 20:52
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mik a lehetőségek? Megtartod és nagyon fiatalon anyuka lennél. Van előnye is, de jelenlegi szempontodból több a hátránya. Pl.az iskola: nem vagyok biztos benne, hogy mindenki jó szemmel nézné, sem az osztálytársaid, barátaid, sem a tanáraid. A szüleid véleménye döntő jelentőségű, hiszen első sorban az ő nyakukba tennél egy nagy terhet, anyagi szempontból például, hiszen te nem tudod egyedül eltartani. A barátod -bár nem ismerem, és nem mondom, hogy minden kamasz srác egyforma, csak az alapján, hogy ő majd vigyáz, aztán nem vigyázott-, nem hinném, hogy szeretné ha megtartanátok, szóval szerintem hamar szakítana, ha bejelentenéd neki.

Másik lehetőség, hogy megtartod, megszülöd és örökbe adod, nem te neveled. Lemondasz róla és egy babára vágyó párnak hatalmas örömet szerzel.

2016. júl. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm is pont 15 évesen szült, azóta már 3 éves a lánya. Ő is félt elmondani a szüleinek jó ideig, akkor vallotta be, mikor már nőni kezdett a hasa. Szerencsére a családja mellette állt, így a szülés után fél évvel vissza tudott menni suliba is, elvégezte, lett egy szakmája, van stabil kapcsolata stb. Mindenképpen kell a család támogatása, hogy boldogulni tudj. A világ nem omlik össze, csak bonyolultabb lesz minden, több szervezést, családi összefogást igényel. Majd írd meg, hogy alakul a sorsod, minden jót kívánok!
2016. júl. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!