Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lett valaki terhes fogamzásgát...

Lett valaki terhes fogamzásgátló szedése mellett?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen gyógyszert szedtetek? Itt most nem azokra az esetekre gondolok, mikor valki elfelejti bevenni és hasonlók... Most hallottam, hogy egyik volt osztálytársam a Triregol szedése mellett lett terhes, pedig minden szemet rendesen szedett, és nem is volt beteg, ami miatt esetleg nem szívódott volna fel rendesen. És most egy kicsit gondolkodóba estem ezzel kapcsolatban. Én Dienille-t szedek most.

2016. aug. 7. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Eszméletlen ritka, és a többségnél kiderül, hogy mégis volt valami hiba a háttérben. A műtéti fogamzásgátlás után a legbiztosabb módszer jó használat esetén.
2016. aug. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pont ez az.. 17 éves korom óta szedem, most vagyok 25, és eddig semmi gondom nem volt, korábban Sensonette-et szedtem, kb fél éve váltott a doki a Dienile-re. És most kicsit megijedtem. Nem lenne probléma a baba, nem arról van szó, csak egyelőre még nem terveztük, és mostöelbizonytalanodtam, hogy ha ilyen megesik, akkor mégsem olyan biztonságos
2016. aug. 7. 15:32
 3/6 A kérdező kommentje:
És sajnos egyre több ilyen esetet hallok.. ezek szerint csak felelőtlenség lenne az egész?
2016. aug. 7. 15:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy esetről tudok, ahol tényleg nem hibázott az illető, ott nem ismert pajzsmirigytúlműködés miatt hamarabb ürült ki a gyógyszer, mint kellett volna, ezért lett terhes.

Az összes többi eset felelőtlenség vagy tudatlanság vagy pech. Kihagyta, kihányta, antibiotikum, hasmenés, gyógytea...

A pech: ha pl.: a levél első héten kap el vki egy hányós hasmenéses nyavalyát, hiába pótolja és akkor az előző hetiből is összejöhet.

2016. aug. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha rendesen szedi, és tényleg nem volt semmi dolog ami bezavarhatott volna (hányás, vagy antibiotikum szedés stb. ), akkor nagyon ritka.

Egyre több esetet hallasz, ok. De ki tudja mi az igazság, messziről jött ember azt mond amit akar. Lehet csak nem akarja bevallani, hogy hanyag volt, könnyebb a nyilvánosság felé az adott tablettát hibáztatni.

2016. aug. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sandy85 válasza:
Sziasztok! Szeretném leírni a tapasztalatomat. Kb. 10 éve szedem a Tri-regol tablettát. Eddig nem is volt semmi gond. Nem híztam meg, nem lett tőle nagyobb étvágyam. Ha kihagytam véletlen vagy nem a szokott időben vettem be véreztem 1-2napig. Viszont a héten estem át egy műtéten. Méhen kívüli terhességem lett és eltávolították a jobb petevezetékem. Gyógyszer mellett estem teherbe!!! A fogamzásgátló hatását lecsökkenti pl. az antibiotikumos kezelés is. Illetve rengeteg lány esik teherbe gyógyszer mellett is. Tehát semmi nem nyújt 100%-os védelmet csak az, ha peteérés alatt nem szexeltek!!!!
2018. szept. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!