Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Császármetszés után 9 hónappal...

Császármetszés után 9 hónappal teherbeesés. A terhesség kihordása ilyen rövid időn belül veszélyes lehet?

Figyelt kérdés
6 hónapja szültem, korábban endometriózissal műtöttek. Szeretnék még egy babát, sürget az idő, félek ha sokat várok, kiújul betegségem. Két orvost kérdeztem meg ez ügyben, akiben jobban bízok azt mondta, hogy elég 9 hónapot várnom a körülmények miatt, a másik szerint 1 év általában amit javasolni szoktak, így ő is ezt mondja (utóbbi nem ismeri olyan pontosan az előzményeket). Várom a tanácsokat, tapasztalatokat! Köszönöm.
2016. aug. 10. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
3 császárom volt, a harmadiknál kikötötte a dokim,hogy felejtsem el,hogy megengedi végig kihordanom a gyereket,mert veszélyes a hegszétválás miatt.A gyerek súlya is bőven megvolt..és féltett. a 36.héten megműtött,és 3750 g-os lett a gyerek,sokat fájdogált már akkor a hegem,bár így nem is csoda.Ha kihordom több mint 4 kilós lett volna... de a kérdésedre a konkrét válaszom.Ha a dokid szerint szépen gyógyulsz,és szép a heg kívül belül,bár előtte UH-val megnézetném,akkor vágjatok bele. De jelzem bátor vagy nagyon.Elég kicsi időt adsz a szervezetednek,sőt a szöveteidnek a regenerálódásra.
2016. aug. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az én dokim szerint császár után fél évvel már lehet próbálkozni. Egy ismerősöm most szült, 7 hónappal a császár után lett újból terhes. Nem volt gond a heggel.
2016. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Szetszakadhatsz. Persze ez is 50-50%.
2016. aug. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondtak,hogy 1 evet ki kell varni.

Mondjuk nalunk mar nem aktualis mert van 4 gyermekunk (a harmadik szulesem volt csaszaros mert az ikreim farosak voltak)

2016. aug. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyeni. Olvastam olyat hogy valakinek evek mulva is epp hogy birta a hege masnal meg rovid idon belul semmi gond nem volt. Nezik a heget kozben igy meg ugyse tudod hogy melyik taborba tartoznal akinek evek mulva is necc vagy nem.

Nekem a dokim azt mondta ha 1 even belul leszek terhes ujra attol meg nem vetetjuk el.

Hat ugy alakult hogy most 8 honapos a fiam es kiderult terhes vagyok.

2016. aug. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Hát igen, kétesélyes a dolog sajnos, sógornőm 2 és fél év után szült, bevérzett a korábbi császáros heg, igaz a babát rendesen ki tudta hordani, a szülés beindulása után lépett fel a komplikáció. Ő mondjuk érezte, hogy nem varrták össze jól először, és a második császár után már szépen megcsinálták neki. Nekem a császár után mikor mentem 6 hetes kontrollra már semmit nem éreztem a sebből, bízom benne, hogy nem lesz gond. Még gondolkozom, hogy bevállalom-e, sajnos mivel az endometriózis meddőséget okozhat, nagyon sok időt nen merek meditálni a dolgon. Kíváncsi lennék, hogy egy ilyen műtéti heg mikor tekinthető teljesen gyógyultnak, mert már olyat is olvastam, hogy 2 hónap alatt teljesen begyógyul, és a későbbi komplikációk a rosszul bevarrt seb miatt keletkeznek, nem pedig az idő múlása miatt. Várom a további véleményeket és tapasztalatokat pro és kontra!
2016. aug. 11. 07:46
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is 6 hónapja szültem császárral, engem is műtöttek korábban - teherbeesési probléma miatt "körülnéztek", találtak pici endometriózist és leszedték.


Én vagyok az a válaszoló, akinek a dokija fél év után már javasolja a próbálkozást. Mi várni fogunk kb. egy évet, de nem elsősorban azért, mert volt a császár, amúgy is így terveztük. Ha nem így lenne, én 9 hónap után már simán mernék próbálkozni a császártól.


Ami még eszembe jutott, és esetleg segíthet a döntésben:


1. Ha ennyire aggaszt az endometriózis, egy újabb laparoszkópos műtéttel ellenőrizni lehet, hogy kiújult-e és ha igen, le is tudják megint szedni. De szerintem ha nincsenek a kiújulásra utaló tüneteid, fölösleges.


2. Császár utáni terhességnél HA van komplikáció, akkor az nem a kihordáskor van, hanem a szüléskor, hogy a vajúdáskor végbemenő irgalmatlan izommunkát ESETLEG nem bírja a heg. Ez kiküszöbölhető a heg folyamatos monitorozásával a terhesség végén, illetve ha úgy ítéli meg az orvos, programcsászárral. Baj tulajdonképpen akkor lehet, ha valaki foggal körömmel ragaszkodik a VBAC-hoz.


3. Én is kérdeztem már erről a védőnőt. Sokszor van, hogy nincs egy év a császáros szülés és az újabb terhesség között. De olyan is volt a kismamái között, hogy eltelt 5-6 év, mégis feszült, fájt neki végig a heg, vigyáznia kellett végig magára. Szóval az idő nem garancia semmire, ez elég egyéni dolog. Én már csak emiatt sem várnék az első doki által mondott 9 hónapnál többet.


4. Ha nem tudsz ezügyben végleg megnyugodni, inkább várd ki mindentől függetlenül az egy évet. Szorongva az se biztos, hogy megfoganna az a baba, ha mégis, akkor meg terhesen szorongnál, az se jó senkinek. Hidd el, hogy az a pár hónap ide vagy oda nem bír ekkora jelentőséggel.

2016. aug. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 császárom volt, 10 hónapos a második fiam, és 8 hetes terhes vagyok. Jövő hét kedden megyek dokihoz, kíváncsi vagyok mit fog mondani. Én nem is kérdeztem, hogy mennyit kell várni a császár után, mert nem terveztünk 3. babát. De ha már így alakult, természetesen megtartjuk. Ha gondolod, majd megírom mit mondott a doki.
2016. aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Első császár után nekem a dokim azt mondta h minimum fél évet várjak a következő terhességgel.De ha várok minimum 1 évet akkor akár simán is szülhetek.

2.babám simán született

2016. aug. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítetek! 09:28-as válaszoló, sajnos érzem,hogy aktív a betegségem, mivel a hasfalamon nem tudták oldani az összes összenövést, ott fájdogál néha. Most nézettem meg magam, igaz ultrahangon nem látott semmit a doki, de mint tudjuk, ez az endometriózisnál nem sokat jelent. Mivel vidéki vagyok és elég pici még a babám, jó lenne beavatkozás nélkül megúszni addig, amíg csak lehet... 11:30-as válaszoló, kérlek írd majd meg mit mondott az orvos! Utolsó válaszoló, nem ragaszkodom a hüvelyi szüléshez foggal-körömmel, ha csak ezen múlik. Nagyon köszönöm mégegyszer mindenkinek, hasznosak voltak a válaszok. Jelenleg arra hajlok, hogy bevállalom, eddig számomra több érv szól mellette, mint ellene.
2016. aug. 11. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!