Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 7napos szünet után nem vettem...

7napos szünet után nem vettem be a következő levél első szemét (hétfőn, júl.1. ), csak másnap (kedd este júl.2. , az aznapival együtt), miután barátommal együtt voltunk. Lehetséges, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Sajnos először történt ilyen velem, 2 éve szedem a Lindynettét. Tehát volt a 7 napos szünet és a 8-ik napon kellett volna (hétfőn) bevennem a következő levél első szemét, de ez csak kedden este jutott eszembe, miközben barátommal voltunk. Nem ment el bennem, de előváladékozni gyakran szokott. Nagyon sok kérdést, oldalt végig olvastam, de ilyen konkrét esetről nem találtam semmit. Rendesen szedem azóta (már több mint 1 hete), de kb az 5-ik napon bennem ment el, nem használtunk kiegészítő védekezést (allergiás vagyok az óvszerre), butaság volt. Mennyi az esélye annak, hogy terhes lehetek? Napok óta fáj a hasam alja, néha wc-zés közben, vagy csak úgy érzem mintha, meg akarna jönni, ahhoz hasonló érzés. Mivel most éppen külföldön tartózkodom, és az EU TB nem állja, hogy kivizsgáljanak (nőgyógyász), elég drága mulatság lenne, ha elmennék, szerintetek megéri, vagy mikor meg kellene jönni, ill. ha késik csináljak egy tesztet? De jobb félni mint megijedni. Esetleg valaki járt már úgy, hogy szünet után nem vette be és a szünet alatt vagy után együtt volt barátjával? Előre is köszönöm a válaszokat, kicsit aggódok, mert fura ez a hasi fájdalom.
2016. aug. 11. 02:51
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Igen, lehetsz.

Teszt korai.

Valós tünet korai.

Orvoshoz még felesleges menni, nem látna még semmit.

Igen, ismerek olyat, akinek így "csúszott be". Nem a semmiért emeli ki a tájékoztató, hogy ilyenkor gond lehet.

2016. aug. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Igen lehetsz terhes, de ez mind le van írva a betegtájékoztatóban.

Ráadásul kétszer is védekezés nélkül szexeltetek, ezért dupla az esély. GYereket akartok?

Le van írva a tájékoztatóban is, hogy ha kimarad egy tabletta (ami az első héten a legrosszabb), akkor utána 7 napig már védekezési módszert is alkalmazni kell pl. óvszer.

Terhes tüneteid még nem lehetnek, szóval az hogy fáj a hasad alja meg ilyenek azt csak beképzeled mert parázol.

Kb 3-4 hét múlva csinálj tesztet!

2016. aug. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Még anno évekkel ezelőtt én is voltam így, hogy lemaradt az első szem, és szintén lindynettét szedtem. Mi sem védekeztünk másképp, és nem volt gond.

Ha Te nem is voltál ilyen szerencsés, akkor sem lehetne még tünete a terhességek, úgyhogy az egészen biztos, hogy nem amiatt fáj a hasad.

Azért majd csinálhatsz egy tesztet akkortájt, hogy újra meg kell jönnie.

2016. aug. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyenlôre még nem szeretnénk gyereket, de minden nap rendesen szedem, de most ez barkivel elôfordulhat egyszer. Ma mégis elmegyek nôgyógyászhoz, egyéb okok, meg persze emiatt is. Elmúlt 8 hónapban 10 kg-t szedtem fel, sokat fájt/fáj a hasam, székletem változó. Szeptemberben megyek kivizsgálásokra, de sokan mondták, hogy lehet a gyógyszer a ludas, lehet már nem véd rendesen vagy valami, ettôl tartok. Mert pl. attól, hogy 2 tabit egyszerre vettem be még nem volt bajom, igy inkabb elmegyek, ha terhes vagyok, ha nem, biztos, ami biztos. Ill. már 1 hete 3-szor volt olyan erôs hányingerem, mindig hajnalban, aludni se birtam. Elhiszem, hogy ilyenkor még nincsenek tünetek, sokat olvasok, de hányingerem/hányni se szoktam, nem jellemzô. Viszont nagyon szépen köszönöm nektek a normális válaszokat!
2016. aug. 11. 10:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát hányingered egészen biztos, hogy nem terhességtől van. Még ha be is sikerült, akkor még be sem ágyazódott, tünetek meg csak azután vannak...

Valami egészen más bajod lehet...lehet nem is nőgyógyászhoz kellene menned.

2016. aug. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy bárkivel előfordulhat hogy kihagy egy szemet véletlenül, de akkor 7 napig védekezni kell.
2016. aug. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom. Mivel külföldön vagyok, igy csak szeptemberben, októberben jutok el dokihoz, mert itt kint nagyon drága a sima orvos is. Ma már biztos, hogy elmegyek nôgyógyászhoz, nem árt, drága, de sokkal kellemesebb körülmények vannak, mint otthon, meg már rég nem voltam. Igazàból tényleg nagyon sokat olvastam errôl a témáról, csak erre voltam nagyon kíváncsi, hogy valaki esett e már úgy teherbe, hogy fagamzásgátlót nem vette be a szünet után, és közben együtt volt barátjával. Mert olvastam, hogy hiába menstruálunk a szünetben, ha a 8-ik napon nem szedjük be, akkor lehetséges a teherbe esés. Na de nem szabad ilyen dolgokon forogni, mert tényleg hajlamosak vagyunk beképzelni, azt a végén meg semmi nem lesz lehet belôle, csak felesleges stressz. Megont csak köszönöm a választ/válaszokat!
2016. aug. 11. 10:25
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
A kimaradt szemet nem kellett volna bevenni az aznapival együtt.Ez butaság volt.Kicsit lehet megzavarja a hormonjaidat.
2016. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem butaság, így kell, az orvos is mondta, hogy jól tettem. De megvizsgált és mondta, hogy tuti nem vagyok stb. Meg hogy jobb lenne a fogamzásgátlót abbahagyni, és spirált felrakatni (van olyan is, ami fiataloknak van, akik nem szültek még) megfontoljuk barátommal, de a spirálról csak rosszakat hallottam, majd eldöntjük még
2016. aug. 11. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!