Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti mit gondoltok az alábbi...

Ti mit gondoltok az alábbi helyzetről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy nővérem, akinek van egy kisfia. Problémamentes volt a terhessége, természetes úton szült. Szépen fejlődött unokaöcsém, sőt, meghaladja értelmileg egy évvel a korát. Nagyon okos, jó megfigyelő. Viszont most visszanézve a régi képeit, simán azt mondanám, rá hogy down-szindrómás. Most sok mindent írhatnék még, hogy mik jellemzik.(hisztijei majdnemhogy kezelhetetlenek, fura fejeket vág magában is,mindig van valamilyen kiegészítő cselekvése, viszonylag nagyok a fülei és "szellős" a fogsora és kicsik a fogai, az orra is pici)

A lényeg, hogy már nem csak én vettem észre ezt a down-os dolgot, hanem a keresztanyám is.

Na de úgy vagyunk vele, hogy ha az orvosok nem látnak problémát, akkor elvileg rendben van minden. De én valamiért mégis félek attól, hogy még sincs minden rendben. Tudjátok a kisfiú apukájának viszonylag hamar meghaltak a szülei, így őket nem ismerjük, de sógorom is kicsit fura. Néha az jut eszembe, olyan mintha kettős személyisége lenne. Szóval úgy fogalmazok, hogy van valami kattanása (itt is sorolhatnék még más dolgokat, hogy miért gondolom, hogy van neki).

Na szóval...én félek attól, hogy unokaöcsém örökölt valami "kattanást" az apjától.

Ha nővérem komolyan szeretne második gyereket, akkor nem biztos, hogy őszinte lesz a mosolyom. Tudjátok attól félek, hogy a második gyereknél erősebben kijönne ez a kattanás (nővérem most lesz 35 éves).

De nem merek vele erről beszélni, mert nem akarom megbántani azzal, hogy azt állítom a gyerekéről, hogy nem százas, holott senki hozzáértő ilyet nem mondott. És nem akarom lebeszélni róla úgy, hogy nem értek hozzá és pusztán félelemből ültetek bogarat a fülébe. De a másik oldalon ott van, hogy ha a második már tényleg down-szindrómás lenne vagy éppen sajátos nevelési igényű...akkor viszont gyökeresen megváltozik az életük.

Én komolyan tartok attól, hogy itt náluk már tuti probléma lesz. Unokaöcsém is "fura" és nem csak én gondolom így. Nagyon féltem őt a második gyerektől, de nem vagyok orvos sem.

Abban bízok, hogy még mielőtt jönne a második, hamarabb kiderül (pl.majd ha megy bölcsibe vagy oviba és látják a hozzá értő nevelők), hogy esetleg tényleg van probléma unokaöcsémnél és akkor fontolóra veszi nővérem a másodikat.

Ti ebben a helyzetben mit csinálnátok? Elbeszélgetnétek vele erről?



2016. aug. 25. 22:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem foglalkozz a saját gyerekeiddel.
2016. aug. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Ha értelmileg meghaladja a korát, hogy a viharba lenne már down szindrómás, ami egy értelmi fogyatékossággal jár együtt? Gondolkozz már!

És hagyd békén a nővéredet...

2016. aug. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Természetesen utána olvastam én is ennek a témának, és van olyan is, hogy kevert down-szindróma. Ami egyébként akár rá is illene. Viszont nem azt gondolom elsősorban, hogy az, csak attól tartok, hogy nincs nála minden rendben. Gyakran egy kívül álló jobban látja a dolgokat. Félek, hogy ha nincs időben felhívva a figyelme a problémára, akkor jön a második baba, aki viszont már nagyobb eséllyel lesz beteg.
2016. aug. 25. 22:59
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Ne haragudj se szerintem hagy döntse már el a nővéred hogy szeretne-e második babát vagy nem.

Te, mint testvér annyit tehetsz hogy mellette állsz, akár beteg lesz a picúr, akár nem.

2016. aug. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó vagyok. Lemaradt hogy fogadd el hogy a saját életéről joga van dönteni. Neked viszont nincs.
2016. aug. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Akkor akinek netán down-os volt a babája, az ne is vállaljon többet, mert úgyis kretén lesz (a down tudtommal nem örökletes...)? És ha más, tényleg genetikai alapú probléma áll a háttérben, nem kívánnád inkább azt a nővérednek, hogy egy esetlegesen beteg gyerek mellé legyen neki egy egészséges is?

Szerintem nyomd el magadban mélyen az érzéseidet. Vagy próbálj meg őszintén beszélni a nővéreddel arról, milyennek látod a fiát, hogy esetleg vigye el kivizsgálásokra. De abba, hogy mikor és mennyi gyereket vállal, jogosan venné rossz néven, ha beleszólnál.

2016. aug. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Bocs, a "genetikai alapú" ebben a formában hülyeség, mert a down is az, arra gondoltam, hogy ténylegesen öröklődő betegség, amire a sógor viselkedéséből következtetsz.
2016. aug. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne is haragudj, de szerintem olvass még egyszer utána ezeknek a dolgoknak!

Az egy dolog, hogy a gyerek nem annyira szép, hát istenem, van ilyen. Legalább okos!

A Down-kór meg nem olyan, hogy az egyik már majdnem olyan lett, a másik meg még jobban olyan lesz. Egyrészt, a gének ezer és ezer kombinációban tudnak létrehozni testvéreket, még akinek öröklődő betegsége van, ott is van esély arra, hogy a baba egészséges legyen.

A Down-szűrés első lépése a 12. hetes terhesség genetikai ultrahangja, illetve a kombinált szűrés, tehát már ott kiszúrja egy orvos, ha a babának ilyen rendellenessége lenne. A szülők pedig döntenek, hogy vállalják-e vagy sem. (Többnyire nem.) Hidd el, nincs olyan, hogy valakiről 3-4 éves korban, vagy iskolában derül ki.

Más gond lehet nála, de ezt sem a te tiszted megítélni, hanem szakembereknek. (Erre csak annyit mondok, hogy nálunk van is gond, a fiam Aspergeres, és még soha nem vette észre rajta senki, sem rokonok, sem barátok. Kicsit szófogadatlan, szerintük. Pedig évek óta tudjuk a diagnózist. Ennyit arról, hogy a kívülállók mennyire tudják ezt megítélni.)

Mindegy, hogy a nővérednek mennyi gyereke lesz, és mivel születnek, ez a te életedet jórészt egyáltalán nem érinti, és azt meg ő eldönti, hogy mit szeretne.


Sőt, abból amit írtál, nekem az sem egyértelmű, hogy egyáltalán mondott-e olyat a nővéred, hogy szeretne még gyereket szülni, vagy hogy konkrétan ráálltak a "babaprojektre".

2016. aug. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%

Ha valóban utánaolvastál volna, akkor már tudnád, hogy nem mindegyik Down baba értelmi fogyatékos. De te még a sajátos nevelési igény fogalmával sem vagy tisztában.

Adva van egy okos kisgyerek, akit azonnal ostoba sztereotipiákkal húzol le, csak mert ezt hiszed. Okos. És ha down gyermek, akkor mi van???? Egyrészt sokkal szeretetreméltóbbak, mint itt bárki, másrészt ők is mennek főiskolára, tanulnak nyelveket, és mennek dolgozni, amiből adóznak.


Az ő gyilkossáuk a világ egyik legundorítóbb cselekedete,de a tiéd sem marad el messze tőle.

Tök mindegy mit rak le ez a kisgyermek, ha te ráhúzod, hogy down, akkor a világ leghülyébbjének fogod látni.

2016. aug. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nyilván látni kellene a gyereket, de a leírásod alapján nem az jön le, hogy értelmi fogyatékos, vagy bármi baja lenne. Az, hogy szellősek a fogai, pici az orra stb inkább esztétikai probléma, mint bármi genetikai betegségé. Ha az orvosok nem láttak semmi problémát, sem a védőnő, sem egyéb szakember, akkor nem hiszem, hogy lenne probléma.
2016. aug. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!