Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a helyzetről?

Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés
Adott egy család, a gyermek két éves az apa itthoni viszonyokhoz képest közepesen jól keres, a nagyszülők mindenben segítenek. Az anya gyakorlatra menne külföldre, ahova ki akarnának költözni. A későbbi munkája miatt szükséges hogy az adott országban legyen tapasztalata, amire ekkor lenne lehetősége, tehát amikor majd kiköltöznek két dolgozó ember menne ki azaz mégiscsak könnyebben indulnának. Hosszútávon jó ötletnek tűnik, ami kifizetődik, viszont az apa szokott kimenni általában nem az anya, igaz hogy a gyerekre a nagyszülők és az apa révén lenne állandó felügyelet, de fél évről lenne szó. Ti jó ötletnek látjátok? Mit gondoltok arról a nőről aki ebben a helyzetben kimenne?
2015. febr. 18. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Ha a férj beleegyezik, és nekik így jobb lesz, akkor nincs ezzel semmi baj. Két éves gyereknek már nem kell feltétlenül az anyja jelenléte.
2015. febr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen gyakran jöhetne haza/mehetne ki a férj a gyerekkel. Ha fél évig a nő egyáltalán nem vagy csak egy-két alkalommal találkozhatna a gyerekkel, nem tartanám jó ötletnek.
2015. febr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Magàról a nőről semmit nem gondolok, nem vagyok a hely(zet)ében, a szituról, hogy én biztosan képtelen lennék megtenni.
2015. febr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha csak ritkán tudnék hazajönni, akkor nem mennék, de a férjem se menne így ki. Pedig én nem vagyok összenőve a fiammal, nyolc hónapos korában visszamentem dolgozni, férjem jött el gyedre, szóval nem gondolok, hogy a gyereknek állandóan az anyukájával kell lenni, de ez nekem sok lenne. De ha más így tesz, engem nem.zavar, nem szólok bele, semmi közöm hozzá, mindenki.úgy éli az életét, ahogy akarja és ahogy jónak látja.
2015. febr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Arról a nőről, aki a kétéves fia mellől kimenne, hogy a családnak jobb legyen, azt gondolnám, hogy nagyon nehéz döntést kellett hoznia. Hogy jól, vagy rosszul döntött, azt egy kívülálló nem tudja megmondani. Igaziból nem az a lényeg, hogy ki mit gondol a nőről, hanem az, hogy a kétéves gyereke ezt hogyan fogja tudni feldolgozni, illetve ő hogyan dolgozza fel, ha a gyerek eltávolodik tőle.

Én biztos nem tudnám megtenni, de ettől még nem tartom hibának, ha valaki másképp dönt, csak mérlegre kell tenni, hogy tényleg megéri-e. Pénzt keresni sokféle módon lehet, a gyerektől elvett időt viszont soha semmi nem fogja pótolni.

2015. febr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

En nem lennek ra kepes.Egyebkent talalkoztam mar olyan novel, aki a babajatol es csaladjatol tavol dolgozott evente 6 honapot.Oszinten szolva csak azon gondolkodtam, hogy milyen nehez lehet neki amikor nem lehet veluk.

Szinte kamaszkoromtol kulfoldon elek, nekem termeszetes,hogy a kisbabas anyukak is dolgoznak, en is dolgozok a 2.5 honapos babam mellett.Azt viszont elkepzelni sem tudom, hogy a munkaidom leteltevel ne tarthassam a karomban a gyerekeimet minden nap.

2015. febr. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én megtettem, vagyis dolgoztam kint fél évet, a fiam 3,5 éves volt, mikor kimentem, 4. szülinapja előtt jöttem haza. Közben 2szer voltam itthon 2-2 napra. Iszonyú nehéz volt, még jobban ragaszkodott hozzám. Nagyon nehezen viseltük, ő sokáig nem tudta feldolgozni, még ősszel is voltak viselkedési problémái az oviban (5 éves már), amit a nevelési tanácsadóban erre vezettek vissza, anya figyelmét felkelteni....

Jó helyen volt, mert az apjával és a nagyszüleivel volt, emiatt nem is aggódtam, viszont még egyszer nem tenném meg.

2015. febr. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!