Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 12hetesen is csinálnak abortus...

12hetesen is csinálnak abortuszt? Vagy olyankor már veszélyes? Csak nagyon indokolt esetben? Pl:.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 21. 08:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
12. hét után csak indokolt esetben (pl. rendellenesség alakul ki) asszem a 24. hétig lehet kérni magzatölést.
2010. ápr. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

12 hetes korban alakul ki a méhlepény és kezd el áramlani a vér a köldökzsinórban.Innentől már nem embriónak hanem magzatnak hívjuk a babát.Érez,mozog,megvan az összes újjacskája,ficánkol,bukfencezik.Az ember tökéletes parányi mása.

12 hét a választó vonal sok orvos ekkor már nem vállalja az abortuszt,mert innentől a magzatnak JOGAI vannak.

De van ahol megcsinálják...és van aki megcsinálja....indok nélkül is.De hál Istennek az ilyen kórház és orvos kevés.

Amúgy meg lehet szakítani a terhességet,ha nem egészséges a magzat.De ezt ugye orvosnak kell megítélnie.


off:miért kell 12 hétig várni?Nem lehetett volna elöbb elvetetni??Szegény kis magzat:(((

2010. ápr. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
A betöltött 12. hét után már nem, azaza csak akkor, ha a baba beteg és ti nem vállaljátok őt. Akkor a terhesség 16. - extrém esetben - a 20. hetéig megcsinálják. Tehát 11+6 naposan még elvileg igen... de akkor már nagy a kockázat és a baba is elég nagy, teljesen ki van mindene fejlődve, már csak "alakulnia" kell...
2010. ápr. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

Ezt egy korábbi kérdésbe linkelte be valaki:

[link]

Szerintem nézd meg, és utána garantáltan nem fogsz elfelejtkezni a védekezésről.

Ja, én megnéztem, és sokkolt.

2010. ápr. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

Lemaradt a link vége:

[link]

2010. ápr. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

"12 hetes korban alakul ki a méhlepény és kezd el áramlani a vér a köldökzsinórban.Innentől már nem embriónak hanem magzatnak hívjuk a babát.Érez,mozog,megvan az összes újjacskája,ficánkol,bukfencezik.Az ember tökéletes parányi mása.

12 hét a választó vonal sok orvos ekkor már nem vállalja az abortuszt,mert innentől a magzatnak JOGAI vannak. "


12 hetes kor élőtt a szikhólyag táplálja és ugyanolyan összeköttetésben van az anyával. 7-8 hetesen ver a szíve, ami egy parányi sejtcsomó , de pulzál. Agya kezd kialakulni, benne neutronok százezrei készülnek az idegrendszer felépítésére. Nem hall, nem lát, nem érez, de már fejlődik, pici kezei-lábaiban izmok alakulnak; amik egyszer a rúgásként jeleznék az anyának: itt vagyok, a gyermeked vagyok.


12. hét előtt is jogai vannak.

Csak ennyit szerettem volna.

2010. ápr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

Én linkeltem be tegnap ezeket a képeket egy másik ilyesfajta kérdésre.Köszi annak,aki ide is betette!


Aki idézte,amit írtam:oké,igen a szikhólyag...Én csak orvosi szempontból írtam le a kérdezőnek,hogy a dokik mikortól veszik "emberszámba" a magzatot.


Miért kellett megvárni,hogy szépen fejlődjön az a kis élet 12 hétig és most a megölése mellett dönteni???????


Más meg évekig szenved,hogy babája legyen vagy problémás a terhessége és végig fekszik a 9 hónap alatt csak,hogy kicsi babáját magához ölelhesse.Mint én pl.


16+4 hetes kismami.

2010. ápr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Egyik ismerősöm jövőhéten megy abortuszra, akkor lesz 10 hetes. Szörnyű :( Nem értem, hogy nem tud egy 23 éves nő védekezni. Erre nincs szó!!! :(
2010. ápr. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
kedves 8:43as! Értettem én, hogy mit írtál, sajnos.De azt is tudom ,hogy egy oldalon állunk :)
2010. ápr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 09:28-as,igen tudom,hogy értetted,és persze,hogy egy oldalon állunk!

Minden napra jut egy ilyen kérdés és ez borzasztó....

2010. ápr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!