Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » El sem hiszem ilyen nincs...

El sem hiszem ilyen nincs komolyan mondom? Ezért nem tudtam teherbe esni!

Figyelt kérdés

Két éve várunk hogy sikerüljön a baba. Voltam már többször hormon és pajzsmirigy vizsgálaton több ultrahangos vizsgálatok sőt volt egy pete vezeték csavarodásom amivel műtőtek is laparoszkopiás volt. Azt mondta a doki vékony a ciklusomban folyton a nyálkahártyám tavaly utrogestan kaptam de semmi idén dupasztont úgyse sikerült. Próbáltam az inofolic port orvos javaslatára az sem hozott eredményt.kb két hónapja fáj a lábam ennek köszönhetően magán fizetős vérvételen voltam ahol csak kizárólag a D vitamin néztek tegnap voltam és ma kész is van! Az eredmény:

41.60 nmol/1


Az orvos látta de a házi orvos és azt mondta nagyon alacsony és ez is befolyásolja hogy eddig nem sikerült a terhesség.

Napi 3000 egység d mitamint kell szednem. Szerintetek elég ennyi? Volt vagy van aki hasonló helyzetben van?


2016. aug. 30. 13:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Nekem 8 honap utan sikerult teherbe esnem, igy nem voltam vizsgalatokon.Viszont a D vitamin hiany rengeteg (!) problemat okozhat ( a cukorbetegsegtol kezdve a rakig).Szoval siman elkepzelheto szerintem, hogy ezert nem estel teherbe.Kivanom, hogy ezutan sikeruljon!
2016. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%

És biztos vagy benne, hogy most teherbe fogsz esni?!?!?!


Mert ennek a kérdésednek CSAK AKKOR lenne értelme, ha a D-vitamin szedése miatt már terhes lennél.


Emellett sokkal inkább az étrendeddel lehet baj, mert máskülönben ennyire rossz értéked nem lehetne MO-on élve.

2016. aug. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem újdonság,erre én is kíváncsi vagyok,én Trimeszter vitamint szedek abba 5qn van de nem tudom hogy az elegendő-e?

Viszont sokszor hallottam hogy ez a probléma forrása,biztos valaki tud értelmes választ adni,követem :)

Sok sikert!

2016. aug. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Kedves masodik valaszolo nem vagyok biztos benne hogz ezutan sikerulni fog !?!! 😨

De mivel irtam a fentiekben hogy tul vagyok par vizsgalaton igy csak remenykedem.

Koszi a velemenyeket johet meg hozza szolas.

2016. aug. 30. 14:00
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Ennek igy nemsok az ertelme. Orulok h megtudtad, de ez kozel sem biztos, h csak ez a gond es sikerulni fog.:/

Sok sikert!:)

2016. aug. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első vérképem áprilisban volt, és 19,0 mmol/l volt a D vitamin szintem, ennek ellenére terhes lettem..
2016. aug. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Meddo biztos nem vagyok mert voltam muller hormont nezni szinten fzetos volt.
2016. aug. 30. 14:35
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
A férjednél is minden rendben egyébként? Lelki okok esetleg?
2016. aug. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Igen renben van a ferjem voltunk vele is es jo lett a sperma erdmenye.
2016. aug. 30. 14:41
 10/28 anonim ***** válasza:
92%
Attól még, mert alacsony a d vitamin szinted, simán teherbe eshetsz. Nyilván az az ideális, ha rendben van ez is, de pusztán egy vitamin hiánya miatt, -legyen az bármennyire fontos- nem marad el ennyi ideig a megtermékenyülés. Kívánom, hogy sikerüljön, de ezt okolni teljesen hiábavaló. Bizonyára ismert előtted is, hogy botrányos szociális körülmények között élő, gyakorlatilag hiánybetegségekkel küzdő, alultáplált nők is képesek teherbe esni. A civilizációs betegségek, mint teszem azt az elhízás, helyzetelen táplálkozás, mozgásszegény életmód és még lehetne sorolni a végtelenségig, sokkal nagyob százalékban ludasok, mint bármelyik vitamin, illetve annak hiánya.
2016. aug. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!