Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most komolyan, ismertek, vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most komolyan, ismertek, vagy veletek előfordult, hogy első levél fog. Gátló alatt teherbe esetetek, mert csak 7 napot vártatok (ami a betegtájékoztatóban volt)? (többi lent)

Figyelt kérdés

Még itt is annyira megoszlanak a vélemények!Ott van feketén fehéren a betegtájékoztatóban,hogy ha első naptól szedi valaki,azonnal véd,ha 2-5 naptól,akkor már 7 nap után.Mégis sok lány kapja itt az oltást amikor megkérdezi: pl "8.szemtől lehet baj megszakításosból/belém mentből?",hogy mekkora idióta,és felelőtlen.

Meg miért van az,hogy én pl két nőgyógyásztól is más más véleményt kaptam???


Most tényleg,esett már valaki így teherbe??? Első levél két hete alatt pl???

Miért kell szinte mindig leoltani a lányokat???

Véleményekre vagyok kíváncsi!


2012. júl. 19. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Megsúgom, az orvos nem véletlenül mondja, hogy várj egy hónapot... Lehet ő jobban tudja mint a gyógyszer gyártók. (akiknek az az érdeke hogy minél előbb minél több gyógyszert adjanak el)

Továbbá a gyógyszer sem nyújt 100% os védelmet. Csal 99%-osat. Az egy százalék akkor is van. És képzeld az egyik exem nővére tabi mellett és a 72 órás ellenére is teherbe esett. Megszülte a gyereket is. Igaz szegény gyerek nem a legszebb lett. Miért? mert két gyógyszer ellenére is megfogant.

2012. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát de akkor felelőtlen adatokat adnak ki?Hülyeséget írnak a tájékoztatóra??Mert szerintem ezt már csak azért sem tehetik annyira meg,mert folyton kapnák a pereket,és akkor már megint csak nem éri meg nekik.

Akkor ennyi erővel már nagyon sokan terhesek lennének nem???


Ezzel a tabi mellett megfogant dologgal meg úgy vagyok,hogy akkor az a tabi nem volt megfelelően szedve.Vagy benne volt abban a minimális százalékban.

2012. júl. 19. 15:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ezzel a tabi dologgal úgy vagyok, hogy minden ember másképp reagál a gyógyszerekre. Ami a betegtájékoztatókon van az csak egy általános tájékoztató. Van akinél hat már 7 nap után, van aki pedig úgy is teherbe esik, ha évekig szedi. Nem vagyunk egyformák. Viszont én ezzel úgy vagyok, hogy nem véletlen hogy sokaknak az orvos egy hónap "türelmi" időt javasol. Már pedig nekem megéri, hogy egy hónapot várjak és gumival szeretkezzek. (hiába van más a betegtájékoztatón) Inkább ez, mint egy gyerek akit nem tudok eltartani.
2012. júl. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első: az én orvosom pl nem azt mondta, hogy 1 hónaptól véd.. :))) Hanem, hogy ha nagyon parázunk, várjunk 1 hetet (!!!).


Kérdező: oké, hogy elvileg az 1. szemtől véd.. Azért én ebben nem hiszek nagyon, mi vártunk 1,5 hetet, úgy biztosabb szerintem :)Az 1 hónapot hülyeségnek tartom, 1-2 hét alatt kialakul a megfelelő védettség!

2012. júl. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
nekem az orvos azt mondta hogy azonnal ved ha a mensi elso nempjatol szedem... en meg igy is parazok 10 nap szedes utan...
2012. júl. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lorave válasza:
én az első nap vettem be, de így is vártam 6-7 napot, és ez már 2 éve volt :) minden okés :)
2012. júl. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!