Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aktus után 11 nappal kimutatja...

Aktus után 11 nappal kimutatja a teszt, ha baba van?

Figyelt kérdés
2016. aug. 30. 14:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
13%
Nekem is egyértelmű pozitív volt már a 10. napon ovu után! Megpróbálhatod a tesztelést, max még ismételsz!
2016. aug. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Nem túl valószínű
2016. aug. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

bocsi, csak egy megjegyzés:

én roacuttant szedtem anno (tini koromban nagyon pattanásos bőr rendbetételére) és alá kellett írnom egy papírt, hogy semmilyen körülmények közt nem leszek terhes, vagy valami hasonlót. mert kötelező lett volna mellé fogamzásgátlót szedni, de mivel még nem éltem nemi életet, nem volt indokolt, de a doki mégse vállalta a felelősséget. na, ez egy olyan gyógyszer ami egyértelműen magzatkárosító. szerintem ezek mellett mindenképp kéne védekezni, vagy nem szedni, ha babát szeretnél

2016. aug. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Ha ilyen gyógyszert szedsz akkor illene védekezni. Már csak azért is, mert ha kiderül, hogy terhes vagy, akkor a rendszeres gyógyszerszedés miatt a véredből nem fog egy nap alatt eltűnni, tehát ha abbahagyod is, akkor is kihat a fejlődő embrióra.
2016. aug. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Volt, aki azt kérdezte, hogy miért kell tesztelgetni, majd az elmaradó mensi után érdemes... nos, alapjában véve egyet értek, DE!! Nekem inzulinrezisztenciám van, és Policisztás ovárium szindrómám, mellé még pajzsmirigy alul működés.. már 3 éve nincs mondhatni menstruációm, csak évi 1-2 szer, pedig még csak 23 éves vagyok.Ezek a tünetek egyébként a fogamzásgátló lerakása után jelentkeztek, pedig "csak" 1 évig szedtem. Mindegy is, a lényeg, hogy fogamzásgátló tabi kilőve mint védekezési lehetőség, persze van spirál is meg egyebek, de én ezektől ódzkodom, így marad a gumi. Na már most a 3 év alatt egyszer sem volt semmi probléma, viszont most legutóbb esett meg velünk, hogy a nagy hév közepette a gumi lecsúszott a páromról.. elméletileg ilyen állapotban nem igazán lehet gyerekem, vagy csak nagyon nehezen, így nem kéne aggódni.. De azért még is csak egy gyerekről van szó, és igenis az az 1-2% is sok tud lenni ilyen helyzetben! És mivel nekem nincs menzeszem már évek óta, nekem sajnos muszáj tesztelnem, ugyanis tudok olyan esetet, ahol a csajszi szintén nem menstruál, mégis teherbe tudott esni!
2016. szept. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

De mi nem világos azon, hogy a "11 days past ovulation =11dpo" és a "11 days past sex (11 nappal aktus után)" nem ugyanaz?


A hímivarsejtek életképessége 3-5 nap, ezért lehetséges az ovulációt megelőző napokban folytatott aktusból is teherbe esni, nem kell pontosan eltalálni az ovu napját.


Ha pl.: vki ma szexel és vasarnap van az ovuja, akkor 11 nappal az aktus utan még csak a 8dpo-n van!

2016. szept. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
igen, kimutatja. Aktus után legkésőbb 3 nappal megtörténik a megtermékenyítés, 3 nap alatt beágyazódik a zigóta, és ekkor indul meg a hCG termelés, amit a teszt kimutat. Korai teszteknél, ahogy egyébként is, reggeli első vizeletet érdemes használni, mert ez a legkoncentráltabb, ebben van a legnagyobb koncentrációban a hormon.
2016. szept. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!