Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezen ismeretek birtokában...

Ezen ismeretek birtokában szerintetek nem lenne célszerűbb inkább örökbe fogadni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy genetikailag egyáltalán nem lennék egy minta anya. Inzulin rezisztenciám van, pajzsmirigy alulműködésem, és ezek tudtommal öröklődnek, továbbá egyéb külső, esztétikai problémáim, amik szintén öröklődhetnek, és ezeket nem szívesen adnám tovább egy gyereknek. Ha ez nem lenne elég, a leendő apától sem származna túl sok nyerő külső tulajdonság...


Ezt lehet butaságnak tartjátok, de nem lenne célszerűbb örökbe fogadnom egy gyereket, minthogy a saját defektes génjeimet adjam tovább egy babának? Ez másokban nem merül fel? Kíváncsi vagyok, milyen lenne egy baba az én génjeimmel, de jobban félek attól, hogy a végeredmény elég szomorú lenne... Kicsit tanácstalan vagyok. Elvileg lehet gyerekem így is, de... Nos értitek.


2016. szept. 6. 13:33
 1/10 anonim válasza:
100%
Szerintem ha lehet saját gyereked akkor szülj sajátot. Küldő hibák miatt ne mondj le egy ilyen csodálatos dologról. A betegségek pedig általában pár generációt ugranak vagy egyáltalán nem is adod át. Ha ez nem elég meggyőző..van az a mondás hogy csunya szülőknek szép babája lesz és fordítva is :D De ilyenek miatt én nem mondanék le egy csodáról:)
2016. szept. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Mi biztosít arról egy örökbefogadásnál, hogy a gyerek nem örökölt-e sokkal rosszabb géneket, mint amit te örökítenél?

Egyébként az unokám pajzsmirigy alul működéses, inzulinrezisztenciája van, és a rokonságában ilyenre nincs példa.

Kell-e egyáltalán gyerek nektek?

2016. szept. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ott a pont a két első válaszolónak.Egyébként tényleg nem biztos, hogy rátok fog hasonlítani.Ha én lennék ilyen helyzetben, akkor is büszke lennék a kis porontyomra:)
2016. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bennem felmerült.


Az apja lófeje, anyós lapos feneke és nagy hasa.. az én krumpli orrommal, lapos mellemmel, vagy a hízásra hajlamos rokonaimmal.. nem lett volna nyerő párosítás egy kislánynak. Nagyon drukkoltam, kifejezetten helyes lányka lett belőle, pont a jó részeket örökölte, remélem tinédzser korában sem jönnek elő az előnytelen vonások.


Szerintem nagy pech kell ahhoz, hogy az összes előnytelen jegyet megkapja a génlottón.


Az egészség viszont más kérdés. Ha lenne öröklődő veszélyessé fordulható betegségem(a tieidről nem sokat tudok) akkor én is komolyabban elgondolkoznék a gyermekvállaláson.


Hihetetlen érzés a saját vonásaidat valaki másban látni, de a saját szenvedéseidet tudatosan átörökíteni, azért, hogy megtapasztalhass valami különlegeset szerintem önzőség. Persze nem olvastam utána a betegségnek. Ha mondjuk hasonlít egy egyszerű szénanáthára, vagy valami különleges ételallergiára, akkor simán mehet a vérszerinti gyerek.


De mentális problémák, valamilyen fogyatékosság, esetleg életet valóban megnehezítő betegség, mondjuk, ami miatt nem mehet napra krém nélkül, vagy nem mehet vízbe, esetleg mindig magánál kell tartani valami gyógyszert, hogy ne jöjjön rá roham nálam kizárnák a vérszerinti gyereket.

2016. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindkettő tartós, véglegesen nem gyógyuló dolog, de kordában tartható gyógyszerrel és rendkívül szigorú diétával, így tünete nincs. Nekem nem olyan nagy kaland már felnőtt fejjel szigorú étrendet tartani, de egy gyerektől mondjuk megvonni minden nemű édességet, és egyfolytában mással etetni, mint a kortársait, az elég lehangoló lehet szerintem.
2016. szept. 6. 14:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolom, neked is csak kamasz vagy felnőtt korodban jöttek elő ezek a betegségek. Egyébként mindenkinek vannak genetikai betegségekre hajlamai, de nem biztos, hogy már születéskor (vagy egyáltalán) előjönnek - általában kell hozzá egészségtelen életmód vagy valamilyen fertőzés, magas láz, hormonális változás, másik betegség (pl. allergia), környezeti hatás, valamilyen hiány...

Az örökbe fogadás ugyanolyan lutri így, mint a saját. Szóval abból a szempontból persze "célszerű" az ötlet, hogy nem növelnétek tovább az valószínűleg egészségtelen emberek számát (elnézést a szókimondásért), de abból a szempontból nem logikus, ha csak egészséges gyermeket tudnátok elfogadni. (Ajánlom figyelmedbe a Gattaca című filmet :) [link] )

2016. szept. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A nök több mint 10% ires. A hajlam örökölhet és ha kiskorától az egészséges kajára neveled nem lesz baja.

Pcoses, ires és pmes vagyok és igen csúnya. A fiam kirívóan szép lett. Reklámokba hívják stb.

2016. szept. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Oh az én barátnőim közül minden másik ir-es és PM alulműködéses. A többiek közül is szerintem többen azok. Ha senki nem vállalna ezekkel a betegségekkel gyereket, hamar kihalna Magyarország. Ha megfelelően táplálkozik egy gyerek kisebb esélye van az ir-re.

A külső meg. A legrondább szülőknek van a legszebb gyerekük. De arra nem gondoltál, hogy ti is megtaláltátok egymást, szeretitek egymást, így ő is lehet ugyanilyen boldog?

Én egyébként inkább a fejemben tennék rendet a helyedben és amikor nem úgy tekintek magamra mint egy semmirevalo szarkupac és nem csak a negatív dolgokat látom a páromban, akkor próbálkoznék a gyerekkel.

2016. szept. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van IR-em és pm alulműködésem is. Egyik sem olyan "betegség", ami miatt ne vállaltam volna gyereket, és igaza van az egyik hozzászólónak abban, hogy igen alacsony lenne a népszaporulat, ha emiatt nem szülnének az országban. :)

Ráadásul az IR nagyon gyakran egy okozat, amit a helytelen életmód okoz, de nem egy halálos valami amúgy sem.

Az más, ha egy öröklődő genetikai, életet veszélyeztető betegséget nem akarsz kockáztatni a születendő gyerekednek, de a felsoroltak igazából szinte semmiségek, mondom ezt úgy, hogy nekem is megvan mindkettő.

A külső meg lutri. Ha szerinted nem is vagytok szépek, a gyerek ettől függetlenül lehet gyönyörű, de ez fordítva is igaz.

Még valami, ami amellett szól, hogy egészségügyi szempotok a te esetedben ne befolyásoljanak annyira. A ti családi kórképeteket ismered, míg az örökbe fogadandó gyermekét nem. Ha ne adj isten, valami genetikai eredetű betegsége lenne, szinte lehetetlen lenne visszakutatni, hisz nem a ti családjaitokból kapta a génállományt a kicsi.

De végső soron a ti döntésetek, és ha az örökbefogadás mellett döntenétek, akkor is jót tennétek, hisz családot adnátok egy magára hagyott gyereknek. :)

De ne a felsorolt aggályaid miatt ne vállaljatok sajátot!

2016. szept. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én szüleimnek, nagyszüleimnek is sok sok baja van/volt. Bele sem gondoltak a dologba szerintem. Sok-sok túlsúlyos, szörnyű alkatú nő a családban, én is és 2 unokatesóm is az lett. Cukrosok, szívbetegek, látásproblémások, rákbetegek, ízületi problémások mind mind az ősök. Hát én is kaptam dögivel.

De ahogy te ezt jónak látod. Én is és más ismerősöm is sokat gondolkodott már ezen, hogy érdemes-e rossz génekre gyereket vállalni. Van egy barátnőm, évekig gondolkodott a gyereken, mivel aki él és mozog mindkét családban az túlsúlyos, a férje is erősen mázsa felett van ős is 80+. De bevállalta. És reménykedik.

2016. szept. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!