Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most akkor a bromocriptint...

Most akkor a bromocriptint meddig kell szedni terhesen?

Figyelt kérdés
Az endokrinológusom azt mondta h pozitiv teszt után hagyjam abba, a nögyogyászom a 12- hétig ajánlja, egyszer már vetéltem el 8 hetesen akkor szedtem a bromot de nem tudom h van e összefüggés.

2016. szept. 7. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Annyi összefüggés lehet, hogy a magas prolaktin okozhat vetélést és emiatt kell a bromo, hogy alacsonyan tartsa.

Hasonló a helyzet, amikor alacsony progeszteron miatt van a vetélés és emiatt szednek plusz hormont.


Én is szedtem ezt a gyógyszert más okból, de szerintem ha a 8. héten már vetéltél el, akkor a 12.-ig kéne szedni. Azután már megszoktak maradni a babák.

Szerintem majd próbáld fokozatosan elhagyni, ne legyen probléma abból ha egyik napról a másikra teljesen elhagyod.

2016. szept. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De amikor elveteltem szedtem! A nődokira hallgattam.

Hat nem tudom mert a prolaktin ugye el kezd emelkedni a terhesseget kovetoen h ne menstrualjon a nő es ha ezt gatolom a bromoval h emelkedhessen nem tudom h az jo e! Azert kaptam a bromot mert 1200 volt a prolaktinom es nem menstrualtam egyaltalan.eleve a prolaktin az a tejelvalaszto hormon ami azert lesz magas a terhesseg alatt es utana h a kismama szervezete a terhessegre koncentraljon.de ha ezt gatolom gyogyszerrel nem ertem az miert jo.ifazabol csak talalgatok.a hazi orvosom a 6. Hetig javasolta;)

2016. szept. 8. 07:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért így már más.. Akkor átlagolj és szedd addig. Mondjuk a háziorvos és az endokrinológus majdnem ugyan azt mondta.


A betegtájékoztatóban mit irtak erről?

2016. szept. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2 endokrinológus es a nodokim is a 12. hetig javasolta. Ugy remlik, a betegtajekoztato is ezt irja.

Terhesseg elejen meg nem emelkedik meg a prolaktin szint, csak a vegen, es nem azert, hogy ne menstrualj, hanem azert, hogy taplalni tudd majd a babat.

2016. szept. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
En is ezt irtam h tejelvalaszto hormon....de amugy emiatt nem menstrualsz...h ne ess teherbe ameddig szoptatsz, biologiailag igy alakult ki.nem tudom h hogy fogom akkor;(
2016. szept. 8. 11:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem szedtem elveteltem, majd szedtem- elveteltem, majd szedtem es szultem!:) En a 12. hetig szedtem a bromot!:)
2016. szept. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi és fokozatosan hagytad el vagy egyböl?
2016. szept. 23. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!