Terhesen, munka?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy akinek viszonylag stabil munkája van és teherbe esett,

-a főnöke hogy viszonyult ehhez?

-rendesen elengedte mindenféle vizsgálatra, vagy ha rosszul lett?

-mennyi idő után kapnak a nők GYED-et?

Nem nagyon vagyok még képben az ilyen dolgokkal, főleg azzal hogy a főnök ilyenkor mit mond :)


2016. júl. 25. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, Nekem stabil munkahelyem van, 2010 óta dolgozom a jelenlegi helyemen. A főnököm egy hisztérika, ami azt jelenti, hogy attól függ a mi napunk is, hogy neki milyen volt az estélye. Ettől függetlenül teljesen jól fogadta a terhességem, a 12. héten jelentettem be neki. Elengedett a vizsgálatokra, de nem éltem ezzel vissza, amit lehetett (Pl. nőgyógyász) azt munka utánra időzítettem, de mivel a védőnő 8-4ig van, ezért azt muszáj voltam munkaidőben. Volt hogy nem tudtam elindulni reggel a hányinger miatt, így később értem be, azt is megértette a főnökömön.


A csed/gyed/gyes témáról itt minden le van írva, olvasd el: [link]

2016. júl. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Főnököm megkérdezte meddig szeretnék dolgozni.

Nem kellett elengednie sehova, nem szerveztem semmit direkt keresztbe. Nem voltam rosszul, bár néha éhen akartam pusztulni, nyugodtan kimehettem bekapni valamit.

Gyedeta Tgyás lejárta után kaptam, kb. a gyerekem fél éves korától.

2016. júl. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2016. júl. 25. 10:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt tapasztaltam, hogy a női főnökök toleránsabbak, a férfi főnök nem. (Vagy csak az enyém volt tapló...) Nálam már bizonyított volt a terhességi cukorbetegség, és még így is pattogott, hogy csak szünetben ehetek, az irodában nincs kajálás, és jó lenne, ha nem óránként járnék pisilni. Így az volt az utolsó munkanapom... Először táppénzre mentem, aztán a GYES alatt kerestem új munkahelyet.


Az új helyen ilyen gond eleve nincs, mert terhesen nem dolgozhatsz, az első perctől otthon kell maradni.


GYED úgy tudom egy év folyamatos munkaviszony után jár, ebbe öt nap megszakítás belefér, ha most váltottál munkahelyet.

2016. júl. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ferfias szakmaban dolgozom, 20 eve en voltam az elso,aki szult.:)) vegig dolgoztam, utolso honaptol otthonrol, de nem kuldtek tappenzre. Nagyon rendesek voltak. Elengedtek vizsgalatokra, es akkor is, mikor mar nem birtam felmaszni a munkahelyre (hegyen).


Vartak vissza, a munkam egy ideig itthonrol csinalom a baba mellett, de megertettek volna azt is, ha 2 evig felejuk se nezek. Az en dontesem volt.

2016. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!