Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhességen kívül mi mástól...

Terhességen kívül mi mástól lehet pozitív a teszt?

Figyelt kérdés
Múlt héten 5 nap késés után halvány pozitív lett a terhességi tesztem, 3 nappal később negatív, másnap meg is jött a vérzésem. Úgy tudom vetélés után még néhány napig-hétig nem ürül ki a HCG a szervezetből. Mégis mitől lehetett akkor ha halványan is, de pozitív az első tesztem?

2016. szept. 12. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ mennyi volt a HCG szint. Egy több hetes terhességet (pl. 8-9 hét) tekintve már magas a hormonszint, annak tényleg kell több nap, hét mire kiürül.

De nálad pár napos késéssel megjött, szóval nagyon az elején járhattál, ilyenkor még alacsony a HCG koncentráció, a pozitív teszted is csak halvány volt, mint írtad. Az meg gyorsan kiürül.

Úgy tudom egyes ciszták is termelhetnek hcg-t, de ha erről lenne szó nálad, akkor a későbbi teszt is pozitív lett volna, nem csak az az egy.

Szóval valószínű, hogy korai vetélés volt, hacsak nem a teszt tévedett, de az ritka.

2016. szept. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Első válaszoló vagyok. Azt még hozzá tenném, hogy barátnőmmel is hasonló volt. 4 hetesen pozitívat tesztelt, pár napra rá hirtelen nagy vérzéssel megjött neki. Még aznap csinált még egy tesztet, és az már negatív lett.

Szóval így az elején még gyorsan kiürül.

2016. szept. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kémiai terhesség lehetett.
2016. szept. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ezt hívják kémiai terhessegnek, nálam is ez volt most halvány pozitív teszt után erős görcs aztán megjott, rá 2napra teszteltem és már negatív volt a teszt, valószínűleg nem tudott megtapadni
2016. szept. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tehát nagyon korai volt a terhesség és ha nem is csinálok tesztet, ki sem derül.


3 ciklust kell várni a következő terhességgel vagy elég a mostani alatt "pihennem"?

2016. szept. 12. 14:56
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

#4-es#

ILyen korainál nem kell várnod, én is most voltam orvosnál és azt mondta lehet ugyanúgy próbálkozni, nekem 30-an volt ugyanez

2016. szept. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Egyet értek az előttem válaszolóval, nem szükséges várnod.
2016. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na, akkor ha elmúlik a vérzés, nekiugrunk. :))
2016. szept. 12. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!