Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor érdemes tesztet csinálni...

Mikor érdemes tesztet csinálni? Valamint rákszürés bekavarhat?

Figyelt kérdés

Nagyon izgatott vagyok ugyanis kicsit több mint fél év után, cikluskövetésen kiderült hogy most volt spontán peteérésem. 10-11körül. Mi együtt voltunk 8, 10, 11, 12-én. Tudom így is kicsi az esély, ráadásul sárgatest elégtelenségem van úgy néz ki, de akkor is úgy érzem nagyobb a lehetőségem pozi tesztre mint mondjuk 2hónapja. 21re nem várom egyébként. Mikor teszteljek?

A másik kérdésem, volt rákszűrésem. Hétfőn de még ma reggel is kicsit véres volt a papír. A fehérneműmön nem látszik, csak pisilés után a papír van oda, ez bekavarhat? Normális?t


2016. szept. 14. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

A rákszűrés biztos h nem kavar be.

21-én tesztelhetsz.

2016. szept. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Keses utan 3-4 nappal.
2016. szept. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha 10-11. körül volt az ovuláció ténylegesen - nem tudom, mit láttak pontosan a követésen - akkor 25-26. csak a nemvárt ideje, mivel a luteális szakasz mindenkinél nagyjából két hét a sárgatest működése miatt. Ha neked 10-11 nap a luteális hossza, az azt jelenti, hamar elhal a sárgatest, így nem tud elindulni a terhesség. De ahogy mondod, ismert is a baj a sárgatestműködéseddel. Nem kaptál hormonpótlást rá?
2016. szept. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Esedékes menstruáció előtt felesleges.. De néhány nap késés után már nyugodtan tesztelhetsz ;) a Rákszűrés nem fogja be kavarni a teszt eredményét. Mert a tesztet vizelet mintával kell megcsinálni és ne feldugni.. De remélem ezzel tisztában vagy,hogy kell megcsinálni egy terhességi tesztet.
2016. szept. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Most lesz vérvétel. 24-25 ciklusnapon kell mennem következő hónapban. 12én voltam a dokinál akkor látta a petesejt helyét. azt mondta 1-2 napja történhetett és még próbálkozzunk az nap is, mert van esélyünk.

De akkor mégsem? Nem tudom ez számít-e hogy a fiam is 6nappal kisebb volt mint a számítások miatt kellett volna lenni, és mivel 2,5évig készült gondolom ott is megvolt már ez a bajom. (sőt mikor 6 hetesen mentem dokihoz említette is hogy PCO jellegű a petefészkem, írt is utrogestánt) lehet akkor ezért? Mármint későn van peteérésem a hormongond miatt már ha van egyáltalán...

2016. szept. 14. 10:16
 6/9 A kérdező kommentje:
jajj az kimaradt hogy 32 naposak a ciklusaim...
2016. szept. 14. 10:20
 7/9 anonim ***** válasza:

A rákszűrés miatti vérzés a méhszájból jön, nem okoz semmi bajt. Jobb, hogy most csináltak, mint az első terhességi vizsgálat alatt.

Azt nem értem, ha ismert sárgatest elégtelenséged van, hogyhogy nem kapsz hormon pótlását az ovutól. Ha van is peteérés, és meg is termékenyül, a rövid luteális szakasz miatt nagyon kevés idő van a tapadasra.

2016. szept. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mert inkább úgy mondanám hogy erős a gyanú rá de még "számok" nem igazolják. pont 25 napon voltam orvosnál így a csak októberben esedékes a vérvétel.
2016. szept. 14. 12:49
 9/9 A kérdező kommentje:
Annyi amit megjegyzett hogy mivel az előző terhességem spontán besikerült van rá esélyem...
2016. szept. 14. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!