Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség előtt milyen vizsgál...

Terhesség előtt milyen vizsgálatokat érdemes csináltatni?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, hogy pl. ne terhesen derüljön ki hogy vashiányos vagy kálciumhiányos vagyok. Vagy hogy ilyen-olyan rejtőző betegségem van, mivel terhesen sok mindent már nehezebb kezelni. Vagy súlyosabb esetben, ne egy év után derüljön ki például hogy PCOS-om van.

Nem túlparázni akarom, csak meg szeretném könnyíteni a dolgomat azzal, hogy egészségesen legyek várandós, illetve hogy ne menjenek el hosszú évek hogy egyáltalán sikerüljön.


Aki előtte csináltatott vizsgálatokat (a biztonság kedvéért), milyeneket csináltatott? Odáig tudom, hogy rákszűrés és vérkép. Tovább? Köszönöm a válaszaitokat! :)


2016. szept. 4. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig a rákszűréseid rendben voltak, minimum P2-ek. Akkor én csináltatnék HPV szűrést is. Azért mert általában terhesség esetén/legyengült immunrendszer "aktivizálódik" a vírus.

Amíg nem okoz elváltozást alacsony rizikófaktorú esetén szemölcsöket, magas rizikófaktorú esetén a méhnyakon, addig csak "megfigyelik" az orvosok.

Terhesség esetén negyedévente ellenőrzik. Jó tudni, ha van.


Vérképen, rákszűrés+HPV teszten kívül még csak egy vizsgálatot csináltattam, mert paranoiás vagyok :

Chlamydia, Chlamydia, Ureplasma, Mycoplasma:


(Ureplasma, Mycoplasma: vetélést okoz. Olvastam egy cikket, és egyből megcsináltattam. :)


PCO miatt ne aggódj, nem "nehéz" észrevenni. Ha lenne Neked, akkor tudnál róla.


Boldog babavárást!

2016. szept. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok


D-vitamin segíti a teherbeesést. A nőgyógyászom októbertől-tavaszig ajánlotta. + természetesen folsavat a terhesség tervezése előtt három hónappal elkezdeni a 12. hétig.

Illetve sportolj előtte kicsit, legyél fitt, és kevesebb túlsúly legyen rajtad :)

2016. szept. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
D es El vitamin hasznos
2016. szept. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ellenőriztesd, védett vagy-e még rubeola ellen,Ha nem, oltás szükséges aterhesség előtt. Ezen kívül oltasd be magadat szamárköhögés (pertussis) ellen is. Hasznos az influenza elleni oltás is. Utóbbi kettőt minden családtagnak célszerű beadni, aki a baba közelében lesz, különös tekintettel a köhögős nagyszülőkre. Nem lehet tudni, hogy a krónikus hörghurut mellé mikor kerül egy kis szamárköhögés baci is. Ez felnőttekben nem okoz komoly betegséget, de a még oltatlan baba nagyon súlyosan megbetegszik tőle. A köhögési rohamok alatti oxigénhiány agykárosodást és halált is okozhat. A gyerekeket természetesen nem kell soron kívül újraoltani, nekik elég a kötelező védőoltással szerzett immunitás. Viszont az hasznos, ha az influenzát ők se hozzák haza a csecsemőnek.
2016. szept. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!