Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A peteéréskor jelentkező...

A peteéréskor jelentkező nyálkás 'folyás' meddig szokott meglenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Előre is elnézést kérek, ha a kérdésem nem a legfrappánsabb. A ciklusom 18. 19. és 20. napján nyálkás folyásom volt (átlátszó, nyúlós, bocsánat). A legtöbbet a 20. napon tapasztaltam este, és aznap délután erősen fájt a baloldali petefészkem is. Úgy gondolom, h peteérésem lehetett, csak azt nem tudom, h melyik nap a 3 közül. A kérdésem az lenne, hogy hány napig szokott ez a fajta váladék termelődni? Mert ugye peteéréskor 24 óra áll "rendelkezésre" hogy sikerüljön a megtermékenyülés. Lehetséges az, h pé. előtt két nappal korábban már megindul ez a váladéktermelődés? A bal petefészkem nem olyan mint más nőknek: ezt mondta a doki, de állítólag ez nem baj, csak a ciklusom emiatt ingadozó. Hasi ultrahanggal nézte és nem tudott többet mondani, meg nem is nőgyógyászati ultrahang volt, csak megkértem, h nézzem már meg lentebb is :)) Amúgy utóbbi időben volt rövidebb és hosszabb ciklusom is, ált.véve 31-33 naposak (pl. április-májusban 28 naposak voltak, utána kezdett meghosszabbodni.) Egy éve próbálkozunk amúgy. Segítségeteket előre is köszönöm!!!
2008. okt. 2. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a három nap reálisnak tűnik.
2008. okt. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nálam is mindig három nap, lehet ugyan rövidebb vagy hosszabb is (ezt sok minden befolyásolja: pl stressz helyzetek).

A petesejt 24 óráig életképes, a hímivarsejt 48 óráig, így egy hónapban csupán ez a 3 nap az, ami fogamzó képes időszak egy pár életében. A fogamzó képesség szempontjából ideálisnak ítélt együttlét időpontja előtt sokak szerint jobb (én mondjuk nem értek egyet), ha a 3-4 napig nem éltek nemi életet. Ennyi idő alatt fejlődik ki a sok-sok megfelelő hímivarsejt.

2008. okt. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a kedves valaszaitokat, nagyon aranyosak vagytok. Azert irtam ki a kerdesemet, mert attol feltem, hogy az a nyakos, attetszo folyas mar megint a gomba jele! Es nem akarok megint gombas lenni. Rengeteget kszkdtem mar a gombaval es amiatt nem lehetek terhes. Amugy a 20. nap, vagyis amikor 3. nap is volt ez a folyas, egyuttvoltunk es elotte vagy 5 napig nem... hatha. Koszonom meg egyszer a valaszokat!!!
2008. okt. 3. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!