Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meddig marad életben a megterm...

Meddig marad életben a megtermékenyített petesejt?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a pete az 1 napig, de ha megtermékenyül, akkor meddig van esélye megtapadni a méhnyálkahártyán? Mert ugye vannak ilyen legendák hogy menszi alatt, vagy közveltlenül utána/előtte is teherbe lehet esni... dehát ekkor a női méh még nincs felkészülve egy megtertmékenyített petesejt befogadására... akkor hogyan van ez?
2016. szept. 15. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
A biológia egy lágy rendszer, a törvényszerűségek statisztikailag érvényesülnek. Az átlagostól való jelentősebb eltérés is lehetséges egyedi esetekben, vagyis a legendák nem legendák, hanem megtörtént esetek. A "nincs felkészülve" megfogalmazás meg szintén egy merev gondolkodásmód szüleménye.
2016. szept. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

A petesejt a petevezetöben termékenyül meg, és kb 10-14 nap, mire eljut a méhbe.

Még ha a menzesz elötti/alatti/utána napon lett is valaki terhes, mire a megtermékenyített petesejt a méhbe kerül, addigra ott optimális, friss nyákahártya várja.

2016. szept. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

@első


szerintem te csak a filozófia/bölcsesség/kommunikáció kategóriába írj kommentet!

2016. szept. 15. 20:18
 4/8 A kérdező kommentje:

@második


köszi

2016. szept. 15. 20:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ovuláció után 14 nappal elkezd leválni a méhnyálkahártya, így addig.

Ha mondjuk pont menzesz előtt van ovu és megjön a menzesz, akkor éppen van ideje újraépülni, van 7 napja, amíg vándorol a megtermékenyített petesejt. De ritka, amikor megjön pont ovuláció után, mert akkor a magas progeszteronszint gátolja a nyálkahártya leválását, elméletben. Aztán mégis van ellenpélda erre is.


Igazából a ciklusnap mindegy. Ovuláció után elkezd felépülni a méhnyálkahártya, ovu után 7 nappal elvileg eléri a maximumot és máris képes befogadni a megtermékenyített petesejtet. Ovu meg bármikor lehet.

2016. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha megtermèkenyül akkor eleg sokaig.. mert akkor abbol baba lesz..
2016. szept. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Kedves utolsó, attól hogy megtermékenyül, még nem biztos hogy baba lesz, mert sokszor nem tud beágyazódni megfelelően, és akkor nem marad meg...
2016. szept. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam vegig, elnezest! Igazatok van, utana olvastam. Nemtudom mi van ma velem. Valaszolgatnom se kellenne amikor ilyen vagyok! Bocsi mègegyszer!:)
2016. szept. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!