Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progeszteron 26.99 nmol/l...

Progeszteron 26.99 nmol/l alacsony értéknek számít?

Figyelt kérdés

Valaki tudja hogy ez mit jelent? jó vagy rossz? csak jövőhét csütörtökre van időpontom az orvosomhoz,és nagyon érdekelne hogy ez most jónak számít vagy alacsony? Aki ért hozzá kérem segítsen!

többi érték:


luteális fázis: 10.62-81-28 nmol/l

midluteális fázis: 14-12-98-14 nmol/l

folliculáris fázis: < 4.45

menopauza után: < 2.32


lehet hogy ezek nem számítanak de leírtam mindent ami a papíron van.



2016. okt. 13. 10:18
1 2
 1/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Ez az érték nem rossz, mert ez alapján biztos, hogy volt peteérésed (legalábbis ebben a ciklusban). De egy kicsit alacsony a teherbeeséshez, ideálisabb lenne 30 feletti érték. De lehet, hogy a dokid ezt nem fogja annyira rossznak ítélni, ha pl. nem pont a peteérés után 1 héttel volt a vérvétel.

A többi érték, amit leírtál, a progeszteronszint referenciatartományai a ciklus különböző időszakaiban.

2016. okt. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
10 nappal ovuláció után voltam vérvételen. 12 napon volt ovum a vérvétel pedig a 22.napin történt
2016. okt. 13. 10:31
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem 27 volt a progim, azt mondta az orvos hogy ez jó. Utána 2szer estem teherbe..egyik sem maradt meg. Elmentem másik orvoshoz és ő azt mondta erre az értékre hogy kevés. Kaptam utrot. Ebben a ciklusban kezdem majd használni.

Ovu biztos hogy volt, de ahogy első is írta, egy terhességhez kevés sajnos, korai vetéléshez vezet.

2016. okt. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
jujj :( ez elég elkeserítő :( most is pont peteérés előtt fél nappal voltunk együtt és nem lett baba :/ lehet akkor gyógyszert kell szednem :/
2016. okt. 13. 10:44
 5/12 A kérdező kommentje:
26.99 nmol/l elvileg ez kevés. viszont nem a 21. hanem a 22.napon voltam és nem 14.napra ovuláltam hanem a 12. bizom benne hogy ez számít és akkor más lenne az értéke ha előbb megyek vérvételre. azt mondják hogy ovu után 7napra kell nézni a progi szintet. és akor kell a 21.napon menni ha 14.napra ovulálsz. viszont én a 12.napra ovuláltam és még egy nappal igyis később mentem. 22.én és 19.én kellett volna nézni az én esetemben... lehet akkor más lett volna az érték
2016. okt. 13. 11:18
 6/12 anonim ***** válasza:

Én a 23. napon voltam, ovu után 7 nappal. Nekem mind a kettő vetélésem barnázással kezdődött. Akkor csak annyit mondtak feküdjek, szedjek rutascorbit és magnéziumot. De ezek nem a progira vannak, így persze hogy elment mind a kettő.

Én ajánlom neked, hogy szerezz be progeszteront, nem árt.

2016. okt. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
hát mindenképp kérem az orvostól ha szükséges. de én ovu után 10nappal voltam és akkor már csökken a progi én ugytudom. lehet hogyha én is ovu után 7nappal vagyok joval magasabb értéket kapok nem?
2016. okt. 13. 14:01
 8/12 A kérdező kommentje:
írjanak olyanok is akik szednek rá gyógyszert és hogy mennyi értéknél kellett elkezdeniük! köszi.
2016. okt. 13. 16:19
 9/12 A kérdező kommentje:

orvos válaszolt egy oldalon és ezt irta:


Dr. Szalóczy Péter válasza a ságatesthormon érték témában


Kedves Kérdező! Ez egy jó érték, ami azt jelenti, hogy volt ovulációja, azaz tüszőrepedése középidőben. A sárgatest hormon csak a megrepedt tüsző tokjából kialakuló ideiglenes hormont termelő szerv, a sárgatest tudja produkálni. Ha a ciklusa első felében vettek volna vért, ennek tized értéke sem volna.Ez a ciklus termékenyíthető volt és ez fontos.

2016. okt. 13. 18:06
 10/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nekem is kellett ilyen progeszteron értékkel Utrogestant szedni, de nekem előzménynek volt egy korai elhalt terhesség (bár szerintem semmi köze nem volt a progeszteronhiányhoz).
2016. okt. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!