Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyobb így az esélyem ikerter...

Nagyobb így az esélyem ikerterhességre?

Figyelt kérdés

Kezdjük azzal, hogy még nem vagyok terhes.

Amikor velem volt terhes édesanyám, akkor volt mellettem egy másik embrió is. Csak ő felszívódott.

Az apai ágon van 2 ikerpár. Az anyain 1. Mármint az én szüleimnêl.

Így nagyobb az esêlye nálam, hogy ikrek lesznek?

A párom családjában nincs iker.

Köszönön a válaszokat. :)



2016. okt. 14. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen random, hogy kinek lesz ikerterhessége. Nálunk a családban sehol nincsenek ikrek, húgom viszont mikor teherbe esett, első próbálkozásra 3-as ikrek sikeredtek. Az egyik ugyan felszívódott, így csak sima ikrek születtek. Az apa családjában sincsenek ikreket.
2016. okt. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Csak az ANYAI ág számít, mert anyai ágon öröklődhet a hajlam a KÉTpetéjű ikrekre. Az egypetéjű a tudomány jelen állása szerint véletlen.

Se apukád, se a párod nem számít. Mi közük lenne ahhoz, hogy NEKED hàny petéd érik meg, vagy BENNED kettéválik e a megtermékenyített pete??

2016. okt. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Egypetéjűek anyukád ágán az ikrek? Mert akkor nem.

Mondjuk apai ág is van mikor számít. Mert apukád nem örökölhette de a hajlamot neked örökíthette.

2016. okt. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor kár ezen agyalni. :D

Egypetéjűek az anyai ágon.

2016. okt. 14. 10:02
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Férfi nem örököl hajlamot petefészekre, méhre, ezért továbbadni sem tudja.
2016. okt. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak sok generációra lehet örökölni akármit. A hajlamot meg hordozhatja férfi is, mivel ez genetikailag kódolt.


Persze majd jön az, hogy ez nem hiteles. De régebbről olvastam ezt máshol is, most gyorsan rákerestem csak. Egy időben eléggé foglalkoztatott a téma, mert apukámnak van ikertestvére és van még ikerpár az ő részéről.

[link]

2016. okt. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Vilcsianyuja ***** válasza:

Egy férfi fele génállományát az anyjától örökli. Így örököl X kromoszómát is, ha lánya lesz, akkor azt örökítette tovább, amit az anyjától örökölt. Nem tudom, hogy a kétpetéjűségre hajlam az X kromoszómán öröklődik-e, sőt, azt is el tudom képzelni, hogy több kromoszóma különböző génjei határozzák meg együtt, bármi előfordulhat. De tök mindegy, akkor is örökítheti az anyjától a lányának.

Az egypetéjűség a tudomány jelen állása szerint fatális véletlen, de legalábbis nagy részük tényleg az, és nem öröklött hajlam miatt alakul ki. Amivel az egypetéjű ikerterhességet eddig sikerült statisztikailag összehozni, az az anya életkora, mert az életkorral nő az esély az egypetéjű ikrekre.

De ha apukád családjában kétpetéjű ikrek vannak, akkor neked azért valamivel több az esélyed a kétpetéjű terhességre, mint egy olyan nőnek, akinek a felmenői közt nem volt ilyen eset.

2016. okt. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek kétpetéjű ikrei vannak.

Fogmazásgátló utáni első hónapban fogantak.

Az orvosa szerint ennek lehetett benne szerepe, mert addig ugye blokkolta a gyógyszer a peteérést, majd hirtelen beindult a hormonrendszer és kéz pete érett meg.

Egypetéjű ikrenél nem tudni miért osztódik ketté a petesejt. Valószínű, hogy ez csak egy"hiba"a mátrixban.

2016. okt. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Baratnom es tesoja egypeteju ikrek. Most szult mindket lany. Az egyikuk ketpeteju fiu ikreket a masik egy kisfiut 😊
2016. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az iker terhesség Csak is az Anyán múlik! De mivel neked is lett volna ikertestvéred nagyobb esélye van mint egy átlag embernek..
2016. okt. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!